Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Dětské nádobí: Jak jej nakupovat a čeho se vyvarovat

30. červenec 2013 - Rubrika: Kuchyně - Komentáře: 1

Běžné nádobí, které používáme během stravování, nejsou příliš vhodné pro malé děti. Pakliže doma máte děcka, je vhodné jim pořídit speciální dětské nádobí. To je vyráběno z odolnějších materiálů, takže se nerozbije. Je ale nutné si dát pozor na jeho kvalitu. V tomto článku se dozvíte, jak postupovat při nákupu dětského nádobí a čeho se vyvarovat.

Reklama

Jedině certifikované dětské nádobí

Na dětské nádobí lze narazit v mnoha obchodech. Jeho kvalitu už při prvním kontaktu poznáte podle toho, zda má potřebnou certifikaci. Každé nádobí pro děti musí mít certifikát.

Ten vám zaručí, že je nádobí bezpečné a vhodné pro děti a neobsahuje žádné nebezpečné látky. Ideální je, pokud zavítáte do specializovaných obchodů, které se orientují na dětské zboží. Vybrané druhy nádobí pro děti lze pořídit také v lékárnách.

Rozhodně se vyhněte pouličním prodejcům, tržnicím apod. Právě zde je kvalita dětského nádobí nejhorší. Myslete na to, že jde o zdraví vašich dětí.

Jakému nádobí se vyhnout?

Ačkoliv to zřejmě nepoznáte, mnoho výrobků pro děti může obsahovat škodlivé látky, které jim mohou při delším používání způsobit zdravotní potíže.

I proto je doporučováno vždy kupovat jen certifikované produkty. Ty by neměly obsahovat například bisfenol, tedy látku, která může být přítomna v polykarbonátových výrobcích. Dětské nádobí ( a samozřejmě ani to pro vás dospělé) dále nesmí obsahovat formaldehyd, který patří mezi rakovinotvorné látky.

Rovněž je nutná absence těžkých kovů, zejména kadmia nebo olova. Právě tyto látky se často objevují ve výrobcích pochybné kvality u stánkařů.

Závadný materiál může způsobit mnoho nepříjemností, od bolestí hlavy až po narušení nervového či hormonálního systému. Při jeho výběru tak buďte obzvláště pečliví.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Zlata Nová

sobota, 31. prosinec 2022
10:12

Anežce malé jsme ještě pravda kupovali dětské nádobí, ale ta naše starší Anička už nepotřebuje mít takovou nerozbitnou sestavu. Té (protože je i chytřejší o kousek) jsme nakonec koupili i nějaké nové stavebnice, o kterých mluvila už delší dobu. Udělalo jí to pod stromečkem ohromnou radost.


Napsal: Zlata Nová [Odpovědět]


Čtěte také...

Myčka nádobí: Jak ji správně používat

Myčka nádobí: Jak ji správně používat

Myčka nádobí se stala nedílnou součástí většiny domácností. Používají ji zejména vícečlenné rodiny, kde je větší spotřeba nádobí. Ruční mytí je pak zbytečně zdlouhavé. Víte ale, jaká jsou doporučení pro každodenní používání myčky?

Měděné a litinové nádobí: moderní trend pro kuchyně

Měděné a litinové nádobí: moderní trend pro kuchyně

Moderní kuchyně si jistě zaslouží také kvalitní a technicky dokonalé nádobí. Dnes mají hospodyňky a vůbec všichni ti, které občas nemine vaření v domácnosti, na výběr z mnoha druhů nádobí. Vyrábí se klasické smaltované nádobí, které však již moderním trendům v kuchyni příliš nevyhovuje. Naopak skvěl…


Podle čeho vybírat zahradní traktor?

Podle čeho vybírat zahradní traktor?

Dostavěli jste dům a řešíte údržbu zahrady? Především u větších ploch je dobré se zamyslet, zda není na vhodnější místo sekačky zvolit spíše traktor. Jak si ho vybrat? „Pokud jste v zahradničení úplní nováčci a chcete si pořídit vhodnou zahradní techniku, měli byste zvážit velikost a členitost poze…

Podle čeho vybírat záclony do obýváku?

Podle čeho vybírat záclony do obýváku?

Součástí vybavení obýváku jsou v drtivé většině také záclony. Ty mají několik funkcí. Především slouží jako dekorační prvek, který se hodí k oknům, potažmo k balkonovým dveřím. Dále slouží jako stínící prvek, zejména v kombinaci se závěsy. Pokud nevíte, jak vybrat záclony, je právě pro vás určennásl…


Vaření v titanovém nádobí je elegantní a zdravé

Vaření v titanovém nádobí je elegantní a zdravé

Možná jste již někde zaslechli, že se v kuchyních po celém světě objevila novinka v oblasti nádobí, která nemá daleko k úplné dokonalosti a jíž si pochvalují všichni lidé, kteří s ní přijdou do kontaktu. Tou novinkou je titanové nádobí. Titanové hrnce a pánve patří v současné době mezi to nejlepší, …

Silikonové nádobí: Hit domácích kuchyní

Silikonové nádobí: Hit domácích kuchyní

V posledních letech se na pultech mnoha obchodů můžeme setkat s nabídkou silikonového nádobí. Výrobci přitom tvrdí, že se jedná o naprosto skvělé produkty, které mají budoucnost a s jejichž pořízením by hospodyňky neměly váhat. Je tomu ale skutečně tak, nebo se jedná pouze o reklamní trik? Silikono…