Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Titanové nádobí: Hit letošních Vánoc

22. listopad 2010 - Rubrika: Kuchyně - reaguj na článek

Už se nemusíte bát připáleného jídla nebo nezdravého smažení. S titanovým nádobím se vaření stává hračkou. A vzhledem k tomu, že se blíží Vánoce a s nimi i čas předvánočních nákupů, je čas pouvažovat, zda právě titanové nádobí nebude tím správným dárkem pro vaše blízké.

Reklama

Titanové nádobí představuje revoluci ve vaření. Jedná se o nádobí vysoce odolné vůči vysokým teplotám, je nepřilnavé, snadno se udržuje, je zdravotně nezávadné, má dlouhou životnost a záruku. Je charakteristické silným dnem, které je obráběno speciálními diamantovými nástroji, díky čemuž je zajištěna optimální schopnost zahřívání.

Podívejme se nyní na klady titanového nádobí podrobněji.

Zdravé vaření bez oleje

Jednou z hlavních výhod je nepřilnavý povrch titanu, který tak umožňuje připravovat potraviny bez použití tuku a oleje. Přitom i bez oleje a tuku zůstávají připravované pokrmy šťavnaté s uchovanou chutí. Díky klenutému tvaru skleněné poklice je možné zdravě vařit s malým množstvím vody. Navíc je možné vařit a péct pod stálým mírným přetlakem páry. Pokud máte tedy doma někoho, kdo musí držet dietu, nebo chce vařit zdravě, jedná se o ideální dárek.

Další velkou výhodou titanového nádobí je, že dokáže uchovat pokrmy po dlouhou dobu teplé. Je to dáno rychlým a rovnoměrným rozdělením tepla až do horních částí stěn nádobí.

Titanové nádobí: Vysoká odolnost

Titanové nádobí lze používat jak na elektrickém, či plynovém sporáku nebo na plotně se sklokeramickou deskou. Při vaření se nemusíte obávat horkých plastových rukojetí u nádobí. Zůstávají studené. Nádobí můžete používat i při pečení v troubě. Skleněné police jsou vyrobené z vysoce kvalitního materiálu a snesou teplotu až do 260°C. Při vysokých teplotách nebo naopak prudkém ochlazení se nemusíte obávat deformací.

Titanové nádobí: Šetří energii a čas

Titanové nádobí díky akumulaci tepla ve svých zesílených stěnách dokáže ušetřit energii a váš čas. Pánev stačí jednou rozehřát a dále můžete vařit na mírném plameni. Při dokončování jídla můžete sporák často i zcela vypnout, díky čemuž pak vaříte bez jakékoli energie. Tak jak již bylo uvedeno výše, teplo je v nádobí rozváděno rovnoměrně, díky čemuž pokrm nepřipálíte. Ba naopak, v jídle zůstanou zachovány veškeré vitamíny, stopové prvky a minerály!

Díky vysoké odolnosti titanu se nemusíte bát poškrábání, pokud při vaření použijete lžičku, nebo vidličku. Díky tloušťce dna je nádobí vyrobené z titanu naprosto stabilní. Navíc se snadno čistí a udržuje, čímž šetří váš čas a mnohdy také nervy.

Autor: Martina Nováková

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Indukční titanové nádobí: Zdravé vaření každý den

Indukční titanové nádobí: Zdravé vaření každý den

Při nákupu nového sporáku do kuchyně si mnoho lidí vybírá moderní indukční vařiče. V případě, že si takovýto vařič pořídíte, je třeba si také zjistit, zda na něm budete moci využívat nádobí, tedy hrnce či pánve, které doma máte. Ne všechny druhy nádobí totiž na indukčních vařičích lze používat.

Vaření v titanovém nádobí je elegantní a zdravé

Vaření v titanovém nádobí je elegantní a zdravé

Možná jste již někde zaslechli, že se v kuchyních po celém světě objevila novinka v oblasti nádobí, která nemá daleko k úplné dokonalosti a jíž si pochvalují všichni lidé, kteří s ní přijdou do kontaktu. Tou novinkou je titanové nádobí. Titanové hrnce a pánve patří v současné době mezi to nejlepší, …


Vaříme zdravě na titanové pánvi

Vaříme zdravě na titanové pánvi

Vařit dobře, vařit zdravě. To je snem mnoha domácností. Spojení „zdravé jídlo“ ale ve většině z nás vzbuzuje spíše pocit ne moc dobrého pokrmu. To ovšem neplatí, pokud používáte titanové nádobí. Na nich lze totiž připravovat zdravá a opravdu chutná jídla. Zdravá výživa často zakazuje smažení a peče…

TZ: Světlo Vánoc může okouzlit i váš domov

TZ: Světlo Vánoc může okouzlit i váš domov

Pečení perníčků a cukroví, vybírání dárků pro své blízké, zářící stromy ve městech, poletující sněhové vločky a chladný vzduch na náměstích provoněný svařeným vínem se skořicí.


Výběr titanového nádobí je široký

Výběr titanového nádobí je široký

Připálené jídlo a nezdravé smažení se díky titanovému nádobí stává minulostí. A jaká nabídka se v současné době objevuje na trhu? Výběr je poměrně široký! K dostání jsou titanové hrnce, pekáče i pánve. Titanové nádobí je velmi kvalitní nádobí zhotovené ze zdravotně nezávadné slitiny Siluminu. Silné …

Silikonové nádobí: Hit domácích kuchyní

Silikonové nádobí: Hit domácích kuchyní

V posledních letech se na pultech mnoha obchodů můžeme setkat s nabídkou silikonového nádobí. Výrobci přitom tvrdí, že se jedná o naprosto skvělé produkty, které mají budoucnost a s jejichž pořízením by hospodyňky neměly váhat. Je tomu ale skutečně tak, nebo se jedná pouze o reklamní trik? Silikono…