Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

TZ: Světlo Vánoc může okouzlit i váš domov

18. listopad 2013 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Pečení perníčků a cukroví, vybírání dárků pro své blízké, zářící stromy ve městech, poletující sněhové vločky a chladný vzduch na náměstích provoněný svařeným vínem se skořicí. To všechno s sebou nese období vánočních svátků, které se i letos už nezadržitelně blíží. Kromě pečlivého úklidu a pečení či vaření mnozí zdobí své domovy slavnostními dekoracemi a v neposlední řadě osvětlením.

Reklama

V hobbymarketech Hornbach jsou k mání různé typy světelných dekorací a poradí zde i s otázkou bezpečnosti elektrických svíček, na kterou by se nemělo zapomínat.

Rodinnou sváteční atmosféru každý dolaďuje podle svého osobního vkusu a nálady. Ať už jde o vánoční hvězdu na stůl, ozdobný svícen za okno nebo řetězy s venkovním osvětlením, vše je k dostání například v hobbymarketech Hornbach.

„Na vánoční čas jsme i letos v Hornbachu dobře připraveni. Pro všechny, kteří si chtějí zútulnit domov či zasněženou zahradu, nabízíme širokou paletu vánočního zboží,“ uvádí Helena Ševčíková ze společnosti Hornbach.

Světlo Vánoc může okouzlit i váš domov
Světlo Vánoc může okouzlit i váš domov

Pozor na bezpečnost

Ne vždy jsou však elektrické svíčky bezpečné. Používání nekvalitních výrobků může vést až k nebezpečí požáru či k zasažení elektrickým proudem. Problém v kvalitě může nastat například díky vodičům s nedostatečným průřezem nebo slabému zaizolování a ukotvení kabelu.

Jak poznat kvalitní osvětlení

Při koupi světelných řetězců je důležité dbát na to, aby byly označeny certifikátem CE, na němž lze najít informaci, zda se jedná o venkovní či vnější osvětlení. Uvedeny jsou zde i veškeré náležitosti týkající se elektrického napětí a informace o dodavateli. Kupovat vánoční osvětlení se vyplatí pouze v prověřených prodejnách a hobbymarketech.

Světlo Vánoc může okouzlit i váš domov
Světlo Vánoc může okouzlit i váš domov

Světelné řetězy lze často pořídit i na svátečních trzích za nižší cenu, je zde však riziko, že bezpečnostní údaje mohou být nepřesné nebo zcela chybět.

Není to pouze osvětlení, co může dolaďovat vánoční atmosféru. V Hornbachu je k dostání mnoho vánočních dekorací, ať už svíčky a svícny, vánoční ozdoby nebo tradiční vánoční hvězda.

Tisková zpráva Native PR, s. r. o.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Domov může být rájem pro alergiky

Domov může být rájem pro alergiky

Čím dál více se ve větších městech rozmáhají alergie způsobené moderním životním stylem. Podle epidemiologických studií zaviní znečištěné ovzduší úmrtí až 300 tisíc občanů EU ročně. Lidé se špatnou aktivací protilátek na prach nebo pyl ale mají možnost najít útočiště v nízkoenergetických domech a by…

Světlovody dostanou denní světlo i do jinak temných místností

Světlovody dostanou denní světlo i do jinak temných místností

Do temných místností v domě, kam neproudí během dne tolik slunečního svitu, je možné si vypomoci světlovody. Tato zařízení dokážou zintenzivnit přísun světla a rozptýlit ho po prostoru. Je ale důležité, aby byl zvolen co nejkvalitnější světlovod. Mnohé světlovody jsou sice efektivní, nicméně vyvstáv…


Titanové nádobí: Hit letošních Vánoc

Titanové nádobí: Hit letošních Vánoc

Už se nemusíte bát připáleného jídla nebo nezdravého smažení. S titanovým nádobím se vaření stává hračkou. A vzhledem k tomu, že se blíží Vánoce a s nimi i čas předvánočních nákupů, je čas pouvažovat, zda právě titanové nádobí nebude tím správným dárkem pro vaše blízké.

Pět tipů, jak ochránit svůj domov před zloději

Pět tipů, jak ochránit svůj domov před zloději

Nemáte dosud neblahou zkušenost s tím, že by váš dům navštívili zloději? Pak možná máte vaši domácnost dobře zabezpečenou, nebo jste zkrátka doteď měli jen štěstí. Tomu je však nutné jít naproti. Přinášíme vám pět tipů, jak co nejlépe vyzrát na zloděje, aby nepoznali, že nejste právě doma a byt či d…


Může si zručný kutil zateplit svůj dům sám?

Česká republika je plná zručných kutilů, ale pro správné provedení celého zateplení je potřeba nejen znalost teorie, ale i značné zkušenosti a technické vybavení. Mnoho domácích kutilů ve výsledku nezvládne dodržet přísné doporučené technologické postupy a navíc nemají kontakty na dodavatele kvalitn…

Oprava staré studny se může náramně vyplatit

Oprava staré studny se může náramně vyplatit

Máte na zahradě starou studnu, kterou ale už dlouho nepoužíváte? Pak je na čase uvažovat nad její opravou, aby byla opět plně funkční. Vyplatí se to hned z několika důvodů.