Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Pět tipů, jak ochránit svůj domov před zloději

3. únor 2013 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Nemáte dosud neblahou zkušenost s tím, že by váš dům navštívili zloději? Pak možná máte vaši domácnost dobře zabezpečenou, nebo jste zkrátka doteď měli jen štěstí. Tomu je však nutné jít naproti. Přinášíme vám pět tipů, jak co nejlépe vyzrát na zloděje, aby nepoznali, že nejste právě doma a byt či dům je prázdný.

Reklama

Tip první: zloděj nesmí poznat, že nikdo není doma

Velmi často se zloději vypraví krást do domácnosti, v níž se zrovna nikdo z jejích obyvatel nenachází. Obvykle si zjistí, kdy jste odjeli na dovolenou, na chatu apod. Právě kvůli tomu je důležité vyvolat dojem, že doma neustále někdo je. V momentě, kdy jedete na delší čas mimo domov, zajistěte si prostřednictvím sousedů či někoho z rodiny, aby vám vybírali poštovní schránku. Už jen pohled na plný kastlík před dveřmi je známkou toho, že nikdo není doma a zloději mají volnou ruku pro svojí „činnost“.

Tip druhý: zabezpečte okna a vchody

Hodně zlodějů využívá toho, že v domě jsou pootevřená okna, neuzamčený vedlejší vchod, případně pak nezajištěná ventilace. Díky tomu se pak do vaší domácnosti dostanou bez většího násilí během několika vteřin. Před odchodem z domu tak vždy zkontrolujte, že jsou všechna okna důkladně zavřena, dveře zamčeny.

Tip třetí: nedávejte nikomu vědět, že nebudete doma

Velmi častou chybou, kterou lidé dělají, je chlubení se s tím, že někam odjíždějí. Pakliže se o své naplánované dovolené podělíte na sociální síti či někde na veřejnosti, kde nemáte jistotu, kdo všechno vás může poslouchat, zaděláváte si na to, že k vám domů přijde nezvaný host v podobě zloděje. O tom, že nebudete doma, informujte co nejméně lidí.

Tip čtvrtý: klíče neschovávejte pod květináč či rohožku

Známe to snad všichni. Dříve, když jste odjížděli na dovolenou či třeba na chatu, strčili jste klíč od domu pod rohožku či pod květináč a bylo vystaráno. Měli jste jistotu, že klíče od domova neztratíte během dovolené. Jenže ouha, průzkumy potvrzují, že zloději se dosti často dívají právě na tato a další obvyklá místa, kam si lidé schovávají náhradní klíče. Přístup do domu je pro ně pak hračkou. Proto si vždy raději klíče uschovejte třeba u sousedů, kterým důvěřujete, na úschovu pod rohožku či jinam v blízkosti vchodu zapomeňte.

Tip pátý: zabezpečte dům kvalitní technikou

Moderní technika dokáže váš domov ochránit velmi efektivně. Využít lze kupříkladu alarmy, které jsou napojeny na bezpečnostní službu či přímo policejní ústřednu. Dále investujte do kvalitních bezpečnostních dveří a zámků, tvrzených skel v oknech, mříží apod.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Zabezpečte svůj byt pomocí kvalitní cylindrické vložky

Zabezpečte svůj byt pomocí kvalitní cylindrické vložky

Chcete zamezit zlodějům přístupu do svého bytu? Pak nezapomeňte vstupní dveře opatřit kvalitní cylindrickou vložkou. Právě cylindrické vložky jsou jedním z nejdůležitějších bezpečnostních prvků, které dokážou odradit velké procento zlodějů.

TZ: Světlo Vánoc může okouzlit i váš domov

TZ: Světlo Vánoc může okouzlit i váš domov

Pečení perníčků a cukroví, vybírání dárků pro své blízké, zářící stromy ve městech, poletující sněhové vločky a chladný vzduch na náměstích provoněný svařeným vínem se skořicí.


Může si zručný kutil zateplit svůj dům sám?

Česká republika je plná zručných kutilů, ale pro správné provedení celého zateplení je potřeba nejen znalost teorie, ale i značné zkušenosti a technické vybavení. Mnoho domácích kutilů ve výsledku nezvládne dodržet přísné doporučené technologické postupy a navíc nemají kontakty na dodavatele kvalitn…

Domov může být rájem pro alergiky

Domov může být rájem pro alergiky

Čím dál více se ve větších městech rozmáhají alergie způsobené moderním životním stylem. Podle epidemiologických studií zaviní znečištěné ovzduší úmrtí až 300 tisíc občanů EU ročně. Lidé se špatnou aktivací protilátek na prach nebo pyl ale mají možnost najít útočiště v nízkoenergetických domech a by…


Fólie na sklo: Bezpečnost a ochrana před sluncem

Fólie na sklo: Bezpečnost a ochrana před sluncem

Bydlíte v přízemí nebo máte prosklenou kancelář a chcete ji ochránit před slunečními paprsky nebo zloději? Řešení je jednoduché – nalepte si na sklo bezpečnostní nebo sluneční fólie. Jak fólie na sklo fungují a kde je koupit?

Jak uklidit domácnost bez chemie: 5 tipů

Jak uklidit domácnost bez chemie: 5 tipů

Nejste příznivcem všech těch chemických prostředků, které je možné zakoupit v drogérii? Příčí se vám dezinfekce a přistupujete ke své domácnosti se zdravým selským rozumem? Pak se vám bude hodit několik tipů, jak si doma uklidit bez chemie!