Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Fólie na sklo: Bezpečnost a ochrana před sluncem

13. leden 2015 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Bydlíte v přízemí nebo máte prosklenou kancelář a chcete ji ochránit před slunečními paprsky nebo zloději? Řešení je jednoduché – nalepte si na sklo bezpečnostní nebo sluneční fólie. Jak fólie na sklo fungují a kde je koupit?

Reklama

Sluneční fólie na okna

Sluneční paprsky, které nám celý den svítí do kanceláře, nejsou nic příjemného. Navíc je uvnitř budovy často nesnesitelné vedro, klimatizace běží naplno a účet za energie roste. V zimě je situace opačná – teplo chceme uvnitř budovy udržet.

Sluneční fólie směřující na okna na dokážou teplo odrážet i zadržovat a snižovat tak tepelné ztráty v zimě. Na trhu jsou k dostání dva typy slunečních fólií na okna: vnitřní (interiérové) a vnější (exteriérové).

Vnitřní okenní fólie

Vnitřní okenní fólie se používají zejména na výlohy obchodů a další jednoduchá místa. Zadržují minimum světla, ale naopak maximum infračerveného záření.V zimě odrazí až 30 % tepla, které by jinak přes sklo uniklo ven.

Vnější okenní fólie

Vnější okenní fólie se lepí na vnější stranu oken a poskytují maximální ochranu proti slunečním paprskům. Nejkvalitnější produkty dokážou zadržet až neuvěřitelných 83 % tepelného záření.

Fólie na okna využijete v létě i v zimě
Fólie na okna využijete v létě i v zimě

Bezpečnostní fólie na okna

Nejen slunce dokáže někdy znepříjemnit život. Jestliže jste majitelem obchodu se skleněnou výlohou, jistě se občas zamyslíte nad tím, že je v podstatě snadné ji rozbít a vloupat se do vaší prodejny.

Nenechávejte proto nic náhodě a pořiďte si bezpečnostní fólie na okna, které se hodí nejen na výlohy obchodů, ale také na okna domů, bytů nebo kanceláří. Bezpečnostní fólie vytvoří na okně neviditelný ochranný štít a zamezí tak jeho rozbití.

Bezpečnostní fólie tak skvěle nahradí nevzhledné mříže. Navíc i bezpečnostní fólie ochrání interiér před UV zářením.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Úsporná energetická fólie ušetří výdaje za vytápění

Úsporná energetická fólie ušetří výdaje za vytápění

Pokud hledáte způsob, jak ušetřit na energiích, pak je variantou využití tzv. úsporné energetické fólie. Za minimální pořizovací cenu dosáhnete snížení nákladů až o několik desítek procent.

Pochůzné sklo: Využití v domě

Ve stále větším počtu rodinných domů se využívá sklo nejen do oken či dveří, ale tvoří například také schodiště nebo zábradlí, případně i celou podlahu. Jak je možné, že takové sklo vydrží nápor lidské chůze a nerozbije se?


Ochrana trávníku proti plísni sněžné

Ochrana trávníku proti plísni sněžné

Pokud chceme mít i na jaře trávník u domu v perfektním stavu a zdravý, je potřeba v tuto dobu přistoupit k několika krokům. Pokud tak neučiníme, vystavujeme se riziku, že trávník bude prakticky zničen. Velkou škodu může na zahradě po tání sněhu udělat plíseň sněžná. Jak jí zabránit, se dozvíte v dne…

Chraňte se před syndromem nezdravých budov

Chraňte se před syndromem nezdravých budov

Už před 30 lety trpělo podle Světové zdravotnické organizace až 30 % lidí tzv. onemocněním z nezdravých budov. Dnes je to více než 2x tolik. Tento problém nás navíc neohrožuje jen v kancelářských budovách, ale i doma.


Pět tipů, jak ochránit svůj domov před zloději

Pět tipů, jak ochránit svůj domov před zloději

Nemáte dosud neblahou zkušenost s tím, že by váš dům navštívili zloději? Pak možná máte vaši domácnost dobře zabezpečenou, nebo jste zkrátka doteď měli jen štěstí. Tomu je však nutné jít naproti. Přinášíme vám pět tipů, jak co nejlépe vyzrát na zloděje, aby nepoznali, že nejste právě doma a byt či d…

Zahradní nábytek: Proč dát přednost dřevěnému před plastovým a kovovým?

Zahradní nábytek: Proč dát přednost dřevěnému před plastovým a kovovým?

Jaro ťuká na dveře. Příroda se pomalu probouzí a už brzy budeme moct zase odpočívat a relaxovat na zahradě. Také se těšíte, až si budete moct venku vypít kávu nebo si přečíst noviny? Aby se vám pohodlně odpočívalo, potřebujete kvalitní zahradní nábytek!