Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak uklidit domácnost bez chemie: 5 tipů

17. duben 2012 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Nejste příznivcem všech těch chemických prostředků, které je možné zakoupit v drogérii? Příčí se vám dezinfekce a přistupujete ke své domácnosti se zdravým selským rozumem? Pak se vám bude hodit několik tipů, jak si doma uklidit bez chemie!

Reklama

Na ocet nedejte dopustit

Zatím ho možná používáte jen na ochucení tlačenky s cibulí. Jenže ocet je také výborný čisticí prostředek! Skvěle zbaví nečistot vanu, umyvadlo i záchod, zanechá je krásně lesklé a čisté. Stačí trošku octa nakapat na zašpiněné místo nebo na houbičku, vydrhnout a opláchnout teplou vodou.

Nádobí umyjte sodou

Ocet je možné použít také na mytí nádobí. Stačí ho přidat do dřezu s horkou vodou. Kromě toho vám skvěle poslouží obyčejná soda, se kterou si vystačily naše (pra)babičky. Budete se divit, jak nečistoty pustí a vaše nádobí bude krásně čisté.

Žlučové mýdlo na skvrny

V každé domácnosti se občas musíme poprat s nechtěnými skvrnami na oblečení. Víte, jak se odstraňovaly v době, kdy nebyla žádná chemie? Stačilo obyčejné mýdlo, resp. mýdlové vločky rozpuštěné ve vodě. Na „zažrané“ skvrny pak použijte účinnější žlučové mýdlo.

Nejlepší aviváž je slunce

Také při nalévání aviváže do pračky kýcháte? Dráždí vás aromatická vůně v nose? Pak místo aviváže dejte prostor živlům. Vaše prádlo krásně provoní vzduch a slunce.

Voňavý domov

Různé vůně pro domácnost jsou oblíbené a reklamy nás vehementně upozorňují na to, že pokud náš domov nevoní, není vlastně dobrý a čistý. Jenže vůně do bytu dráždí naši sliznici, způsobují alergie a astma. Vyhněte se jim proto a použijte přírodní vůně. Skvělou službu vám prokáže svazek levandule, éterický olej nebo třeba pot pouri.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Nečekaná návštěva? Jak rychle uklidit?!

Nečekaná návštěva? Jak rychle uklidit?!

Čas od času se u vás doma zjeví nečekaná návštěva a vy přitom nemáte uklizeno. Jak rychle uklidit, aby si o vás nemysleli, že nepořádek v domácnosti máte pořád?

Fotogalerie kuchyní: Inspirace pro vaši domácnost

Fotogalerie kuchyní: Inspirace pro vaši domácnost

Chystáte se rekonstruovat nebo zařizovat prostor kuchyně ve vaší domácnosti? Pak se nechte inspirovat z fotogalerie kuchyní od společnosti JN Interier. Některé ukázky si prohlédnete také v tomto článku.


Praktické bytové doplňky a vkusný nábytek, který rozzáří vaši domácnost

Praktické bytové doplňky a vkusný nábytek, který rozzáří vaši domácnost

Aby se z vaší domácnosti stalo útulné místo, je potřeba ji náležitě vybavit. A to nejen vkusným a stylovým nábytkem, ale také různými drobnými či většími doplňky a dekoracemi, které místnostem dodají tu pravou atmosféru. Celou řadu potřeb do domácnos

Japonský nůž Santoku - moderní univerzální nůž pro domácnost

Japonský nůž Santoku - moderní univerzální nůž pro domácnost

Jak profesionální kuchaři, tak i amatérští nadšenci, kteří si rádi připraví vynikající jídla, by v každém případě měli mít doma kvalitní kuchyňské nože. K dispozici je dnes u výrobců celá řádka nožů, a to jak speciálních, které se používají vždy pro určitý úsek kuchyně (na řezání, sekání, na zelenin…


Pár tipů pro zavařování okurek

Pár tipů pro zavařování okurek

Právě v těchto týdnech nastává doba, kdy je ideální zavařovat okurky. Kdo by neměl rád zavařované okurky k jídlu ( nebo také po probdělé noci). Pokud máme vlastní zahrádku s okurkami, stačí okurky sklidit a zavařit, máte pak na celý rok vystaráno. V tomto článku Vám přineseme pár tipů, které mohou p…

Zahradní gril: 5 tipů pro zdravé grilování

Zahradní gril: 5 tipů pro zdravé grilování

Grilování patří v létě mezi oblíbené způsoby přípravy pokrmů. Zároveň jde i o poměrně snadný styl vaření, který zvládne prakticky každý. Je ale důležité dodržovat určité zásady, abyste grilováním připravili zdravá a chutná jídla.