Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Oprava staré studny se může náramně vyplatit

30. červen 2016 - Rubrika: Zahrada - reaguj na článek

Máte na zahradě starou studnu, kterou ale už dlouho nepoužíváte? Pak je na čase uvažovat nad její opravou, aby byla opět plně funkční. Vyplatí se to hned z několika důvodů.

Reklama

Voda ze studny vás téměř nic nestojí, oproti té z centrální sítě

Počáteční investice do opravy studní jsou sice poměrně vysoká, zvláště tehdy, pokud nejsou používat už dlouho a jsou ve velmi špatném stavu, je ale třeba myslet do budoucna. Stačí se například podívat na složenky, kolik peněz jste za poslední roky zaplatili za pitnou vodu z centrální sítě. Voda ze studně je přitom zadarmo, takže tyto náklady budete moci do značné míry v budoucnu odečíst, díky čemuž se investice do opravy brzy vyplatí.

Vyhnete se problémům v období sucha

Opravu je dobré udělat i z toho důvodu, že v České republice pomalu nastává problém se nedostatkem vody. Budete-li mít na zahradě u domu funkční a dostatečně hlubokou studnu s dobrým vrtem, budete mít přísun vody zajištěný i v obdobích velkého sucha.

Opravenou studnu pravidelně čistěte

Voda ze studny se dá používat jako pitná. K tomu je ale zapotřebí se o ni starat. Čištění studní je důležité zejména po povodních, kdy může dojít ke kontaminaci vody. Kvalitu vody je třeba neustále sledovat, v opačném případě vám může její konzumace způsobit nemalé zdravotní potíže. Pro opravy a čištění studní je na místě si přizvat odborníky. Při výrazně opravě je nutné mít zajištěné povolení od stavebního úřadu, což mimo jiné platí například i v okamžiku, kdy bude zapotřebí provést prohloubení studny. I stará studna, která je na první pohled v dezolátním stavu, se dá opravit. Je škoda, pokud tento zdroj vody nevyužijete a budete se spoléhat pouze na centrální síť. Nehledě na to, že v některých obcích ani dodnes není pitná voda z centrální sítě do domácností zavedená.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Lze opravit staré schodiště a má to vůbec cenu?

Lze opravit staré schodiště a má to vůbec cenu?

Ve starších rodinných domech si často majitelé stěžují na vrzající schody. Dalším problémem jsou také vyšlapaná místa, kvůli nimž je chůze po schodišti často nejen nepříjemná, ale také dosti náročná, skoro by se dalo říci, že až riskantní. Lze ale opravit staré schody a má to vůbec cenu?

Oprava plovoucí podlahy: II. Co dělat při větším poškození

Oprava plovoucí podlahy: II. Co dělat při větším poškození

V minulém díle jsme si nastínili, jak se pomocí vosku zbavit drobných rýh a škrábanců. Dnes se zaměříme na větší poškození, které se u plovoucí podlahy mohou objevit.


Oprava plovoucí podlahy: I. Drobné škrábance a rýhy

Oprava plovoucí podlahy: I. Drobné škrábance a rýhy

Máte-li doma plovoucí podlahu, pak jistě oceňujete to, že se jedná o povrch, který je poměrně nenáročný na údržbu a má vysokou kvalitu, která se projevuje v dlouhé životnosti. Obecně lze říci, že plovoucí podlahy patří mezi nejvhodnější povrchy do domácností, kterým neškodí ani například šoupání náb…

Domov může být rájem pro alergiky

Domov může být rájem pro alergiky

Čím dál více se ve větších městech rozmáhají alergie způsobené moderním životním stylem. Podle epidemiologických studií zaviní znečištěné ovzduší úmrtí až 300 tisíc občanů EU ročně. Lidé se špatnou aktivací protilátek na prach nebo pyl ale mají možnost najít útočiště v nízkoenergetických domech a by…


TZ: Světlo Vánoc může okouzlit i váš domov

TZ: Světlo Vánoc může okouzlit i váš domov

Pečení perníčků a cukroví, vybírání dárků pro své blízké, zářící stromy ve městech, poletující sněhové vločky a chladný vzduch na náměstích provoněný svařeným vínem se skořicí.

Může si zručný kutil zateplit svůj dům sám?

Česká republika je plná zručných kutilů, ale pro správné provedení celého zateplení je potřeba nejen znalost teorie, ale i značné zkušenosti a technické vybavení. Mnoho domácích kutilů ve výsledku nezvládne dodržet přísné doporučené technologické postupy a navíc nemají kontakty na dodavatele kvalitn…