Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Lze opravit staré schodiště a má to vůbec cenu?

18. srpen 2013 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Ve starších rodinných domech si často majitelé stěžují na vrzající schody. Dalším problémem jsou také vyšlapaná místa, kvůli nimž je chůze po schodišti často nejen nepříjemná, ale také dosti náročná, skoro by se dalo říci, že až riskantní. Lze ale opravit staré schody a má to vůbec cenu?

Reklama

Pokud doma máte dřevěné schody, které jsou popraskané nebo vyšlapané, není třeba nad nimi hned lámat hůl a počítat s jejich nákladnou výměnou. Existují způsoby, jak lze staré schodiště v domě opravit.

Zejména drobnější poškození se dají opravit relativně snadno. Jen je zapotřebí vědět, jak na to. Existují určité způsoby oprav, díky nimž bude schodiště vypadat zase dobře, i když samozřejmě nedocílíte zcela původního vzhledu.

Jak probíhá oprava schodiště?

Při opravě dřevěného schodiště se provádí jejich zbroušení a následně se použije pryskyřice, kterou se drobné šrámy a vyšlapaná místa zakryjí. Po výsledné úpravě bude schodiště opět plně funkční, schůdné a hlavně bezpečné.

Chcete vědět, na kolik vás oprava vyjde a jaký je přesný postup?

Detailní rady ohledně toho, jak opravit starší dřevěné schody, najdete na specializovaném portále, který se věnuje nejrůznějším opravám v domácnosti, na zahradě, ale i třeba opravám elektroniky, automobilů či jízdních kol.

Tento portál najdete na stránkách jakopravit.cz. Podrobný návod vás provede tím, jak správně postupovat při opravě schodiště.

Dozvíte se také, jaké budou náklady i informaci o tom, jak dlouho oprava potrvá. Díky těmto praktickým radám pro vás bude oprava starých dřevěných schodů doslova hračkou.

Ve spolupráci s www.jakopravit.cz

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Schodišťové sedačky pro imobilní lidi: Na rovná i točitá schodiště

Schodišťové sedačky pro imobilní lidi: Na rovná i točitá schodiště

Máte problém vyjít schody ve vašem domě? Neomezujte se. Pořiďte si schodišťovou sedačku a nechte se pohodlně „dovést“ až nahoru.

Oprava staré studny se může náramně vyplatit

Oprava staré studny se může náramně vyplatit

Máte na zahradě starou studnu, kterou ale už dlouho nepoužíváte? Pak je na čase uvažovat nad její opravou, aby byla opět plně funkční. Vyplatí se to hned z několika důvodů.


Levný plyn: Srovnejte si cenu plynu a ušetřete!

Levný plyn: Srovnejte si cenu plynu a ušetřete!

Plyn je důležitou energií našich domovů. Některé domácností ho využívají k vaření, jiné i k ohřevu vody nebo vytápění. Za komfort se ale platí a faktury za plyn nejsou zrovna nejnižší. Navíc někteří dodavatelé cenu plynu od roku 2011 zvýšili. Přemýšlíte, jak ušetřit a ulehčit rodinnému rozpočtu? Řeš…

Levné domy za milion: Bydlení za cenu bytu?

Levné domy za milion: Bydlení za cenu bytu?

Láká vás bydlení na venkově? Máte vlastní pozemek a rozmýšlíte se, zda postavit dům? Chcete se vejít do rozpočtu, za který pořídíte levný panelákový byt? Jaké domy za cenu bytu je možné postavit?


Schodišťová sedačka pomáhá starým a nemocným lidem překonat patra domu

Schodišťová sedačka pomáhá starým a nemocným lidem překonat patra domu

Rodinné domy jsou obvykle patrové. U lidí, kteří mají problém chůzí, mohou při pohybu po domě být značnou překážkou schody. Starší lidé, kteří se již nemohou zcela spolehnout na svoje nohy či lidé, kteří mají špatnou chůzi vlivem zdravotních problémů, se tak po schodišti mohou pohybovat jen omezeně …

Pochůzné sklo: Využití v domě

Ve stále větším počtu rodinných domů se využívá sklo nejen do oken či dveří, ale tvoří například také schodiště nebo zábradlí, případně i celou podlahu. Jak je možné, že takové sklo vydrží nápor lidské chůze a nerozbije se?