Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Schodišťové sedačky pro imobilní lidi: Na rovná i točitá schodiště

15. březen 2015 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Dříve jste možná běhali do schodů rychle a pohyb vám nedělal žádné problémy. Jenže s přibývajícím věkem nebo díky následkům úrazu se pro vás výstup do schodů stal namáhavou záležitostí. Řešením jsou schodišťové sedačky.

Reklama

Schodišťové sedačky pro každého

Schodišťové sedačky neboli elektrické židlové výtahy na schodiště jsou výbornou pomůckou pro všechny, kterým dělá problém vyjít schodiště. Díky nim se pohodlně dostanete do ložnice nebo pracovny, která je umístěna v poschodí vašeho domu.

Schodišťové sedačky můžete umístit na jakýkoli typ schodiště. Většina dodavatelů nabízí nejen jejich instalaci, ale také servis. Pak už jen stačí, abyste se pohodlně usadili a nechali se dovést až nahoru.

Nemusíte se bát, že v případě výpadku elektrického proudu zůstanete „viset“ v půli schodiště. Schodišťové sedačky jsou napájeny energií z baterií, které zajistí, že sedačka bude fungovat i v případě výpadku elektřiny.

Schodišťové sedačky i na točitá schodiště

Schodišťovou sedačku můžete využít v interiéru i v exteriéru. Není tedy problém instalovat ji na venkovní schodiště, pokud vám dělá problém vyjít schody vedoucí do vašeho domu nebo bytu.

Problémem nejsou ani točitá schodiště. Na trhu totiž seženete také schodišťové sedačky pro tento typ schodišť.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Lze opravit staré schodiště a má to vůbec cenu?

Lze opravit staré schodiště a má to vůbec cenu?

Ve starších rodinných domech si často majitelé stěžují na vrzající schody. Dalším problémem jsou také vyšlapaná místa, kvůli nimž je chůze po schodišti často nejen nepříjemná, ale také dosti náročná, skoro by se dalo říci, že až riskantní. Lze ale opravit staré schody a má to vůbec cenu?

Schodišťová sedačka pomáhá starým a nemocným lidem překonat patra domu

Schodišťová sedačka pomáhá starým a nemocným lidem překonat patra domu

Rodinné domy jsou obvykle patrové. U lidí, kteří mají problém chůzí, mohou při pohybu po domě být značnou překážkou schody. Starší lidé, kteří se již nemohou zcela spolehnout na svoje nohy či lidé, kteří mají špatnou chůzi vlivem zdravotních problémů, se tak po schodišti mohou pohybovat jen omezeně …


Pochůzné sklo: Využití v domě

Ve stále větším počtu rodinných domů se využívá sklo nejen do oken či dveří, ale tvoří například také schodiště nebo zábradlí, případně i celou podlahu. Jak je možné, že takové sklo vydrží nápor lidské chůze a nerozbije se?

Vybíráme kvalitní mrazáky do domu i do bytu

Vybíráme kvalitní mrazáky do domu i do bytu

Nepochybně velmi důležitým vybavením do domácnosti je mraznička. Díky mrazáku můžeme uchovávat potraviny i několik měsíců. Při výběru mrazáku bychom si měli ujasnit, jaký požadujeme jeho objem a rozměry. Důležitým kritériem při výběru by pak kromě ceny měla být také jeho kvalita a zejména spotřeba e…


Jak na hledání nového bytu v Praze?

Jak na hledání nového bytu v Praze?

Hledání nového bytu nebo jiné nemovitosti může zabrat mnoho času, zvláště pokud máme přesně stanovena kritéria pro výběr. Na trhu je dnes sice mnoho nových nemovitostí, developerské společnosti se celkem činí ve výstavbě nových bytů, nicméně je také důležité se vejít do určitého rozpočtu. Například…

Lofty: Bydlení v netradičních prostorách

Lofty: Bydlení v netradičních prostorách

Bydlet se dá v různých objektech. Zatímco většina z nás si s pojmem bydlení spojí klasický rodinný dům nebo byt, někteří nadšenci si vytvořili zcela jiný prostor, v němž žijí. Velmi zajímavou alternativou ke klasickým rodinným domům a bytům jsou takzvané lofty.