Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak na hledání nového bytu v Praze?

1. květen 2015 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Hledání nového bytu nebo jiné nemovitosti může zabrat mnoho času, zvláště pokud máme přesně stanovena kritéria pro výběr. Na trhu je dnes sice mnoho nových nemovitostí, developerské společnosti se celkem činí ve výstavbě nových bytů, nicméně je také důležité se vejít do určitého rozpočtu.

Reklama

Například nové byty v Praze obvykle stojí mnoho milionů a málokdo si je za současné ekonomické situace může dovolit. Je pravdou, že pořizujeme-li nový byt, pak lze využít například různých hypoték, které nám se splacením bytu pomohou, nicméně je samozřejmě vždy lepší mít peníze ihned a koupit si byt rovnou za své.

Varianty, jak získat nové bydlení

V případě, že máme méně financí, je tak vhodné se porozhlédnout nejen po tom, jaká je nabídka třeba na nové byty Praha či nové byty v Brně, ale také si hledat levnější řešení. Vždyť jsou i jiné možnosti, například zakoupit byt, který je již léta v užívání. I starší byt může být velice útulný a navíc za jeho koupi nedáme tolik peněz jako za nový. Variantou jsou samozřejmě i pronájmy. Pronájem v hlavním městě je třeba vhodný pro mladé lidi, kteří si ještě netroufají na pořízení svého bytu a přitom nutně hledají místo, kde budou moci založit rodinu. Byty na pronájem se také hodí pro studenty či méně movité lidi. Jak je vidět, možností, jak získat novou střechu na hlavou, je spousta, stačí jen vědět, kam a na koho se obrátit.

Pomoc realitních kanceláří může být důležitá

Hledání nového bydlení na vlastní pěst může být zdlouhavé a neúčinné. Mnohem lepší je využít služeb některé z realitních kanceláří, které dokáží za provizi ( ta činí obvykle kolem 5%) sehnat kvalitní byt či dům na prodej přesně dle Vašich požadavků. Realitní kanceláře se dají využít nejen v případě, že sháníte byty ke koupi, ale také v případě že máte zájem o pronájem nemovitosti.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Developerské projekty 2011: Bydlení v Praze - aktuální nabídka nových bytů

Developerské projekty 2011: Bydlení v Praze - aktuální nabídka nových bytů

Ještě před rokem dvěma se nahlas hovořilo o tom, že stavebnictví je v hlubokém útlumu a v České republice nevznikají prakticky žádné nové domy a byty. Dnes je však situace výrazně lepší. Vždyť jen v okolí našeho hlavního města vzniká nyní hned několik moderních staveb, developerské projekty Praha ji…

Převedení hypotéky na nového majitele

Převedení hypotéky na nového majitele

Hypotéka nemusí být úvazek na celý život, tento úvěr si lidé sice berou většinou na 20-25 let. Málo se ale mluví o tom, že majitele hypotéky je možné změnit tzv. převedením, které je navíc poměrně jednoduché.


Bydlení v Praze: Jaké lokality a projekty jsou aktuálně nejžádanější?

Bydlení v Praze: Jaké lokality a projekty jsou aktuálně nejžádanější?

Bydlení v Praze patří dlouhodobě k nejatraktivnějším. Není proto divu, že zde vznikají neustále nové projekty, které nabízejí nové možnosti pro zájemce. Které jsou v posledních měsících ty nejžádanější? Jde o Britskou čtvrť a Rezidenci Letokruhy.

Rychlý nákup a prodej bytu? Pomůže realitní kancelář

Rychlý nákup a prodej bytu? Pomůže realitní kancelář

Před oslovením realitní kanceláře, která nabízí pronájem a prodej bytů, kanceláří a domů, si však pečlivě najděme vhodnou společnost. Realitní kanceláře by měly mít dostatečně silné zázemí a postavení na trhu s realitami, profesionálně vyškolené zástupce a také vstřícný přístup ke každému klientovi.


Pronájem bytu: Na co nesmíte zapomenout?

Pronájem bytu: Na co nesmíte zapomenout?

Pokud se sháníte po novém pronájmu bytu, pak jistě uvítáte rady, které se týkají změny bydliště i toho, co je součástí smlouvy o pronájmu.

Rekonstrukce bytu: Průběh a cena

Rekonstrukce bytu: Průběh a cena

Koupili jste byt, který je již staršího data a nevyhovuje požadavkům na moderní bydlení? Chcete se pustit do rekonstrukce panelového bytu, ale nevíte, jak na to? Podívejte se na několik tipů co a jak rekonstruovat.