Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Pronájem bytu: Na co nesmíte zapomenout?

7. říjen 2013 - Rubrika: Tipy a triky - Komentáře: 1

Pokud se sháníte po novém pronájmu bytu, pak jistě uvítáte rady, které se týkají změny bydliště i toho, co je součástí smlouvy o pronájmu.

Reklama

Pokud máte možnost při pronájmu si zde nechat zapsat trvalé bydliště, pak tuto možnost využijte. Stále více majitelů sice tuto možnost nenabízí, nicméně je dobré vědět, co je zapotřebí při změně trvalého bydliště.

Smlouva o pronájmu

Samozřejmostí je smlouva o pronájmu. Ta by měla vymezit, na jakou dobu se byt pronajímá, jaká je výše nájemného (i včetně energií a záloh). Nesmí chybět další smluvní ujednání a také podpisy a adresy obou zainteresovaných stran.

Příloha – předávací protokol k bytu

Ke smlouvě je nutné rovněž připojit předávací protokol k bytu, v němž musí být krom dalších náležitostí uvedeno identifikační číslo bytu, majitele nemovitosti i nájemce a seznam předaných věcí. Důležité je také kompletní vyjmenování vybavení, které je součástí pronajímaného bytu.

Předávací protokol je tedy velmi důležitou součástí smlouvy o pronájmu bytu. Je určen nejen k ochraně nemovitosti a vybavení ze strany majitele, ale i z vaší strany. Mohlo by se totiž snadno stát, že by si po skončení pronájmu majitel nárokoval vrácení některých věcí, které zde ve skutečnosti při předávání ani nebyly. Takže byste na to mohli doplatit.

Pokud si pronajmete byt dlouhodobě, určitě se nevyhnete tomu, že jej budete vybavovat novými věcmi a nábytkem. To sebou samozřejmě přinese také starost s tím, jak naložit se starými a již nepotřebnými věcmi. O tom, co s nimi dělat, se dozvíte více informace zde.

Závěrem si tedy shrňme, že pokud si budete pronajímat byt, určitě si hleďte toho, co je obsaženo v samotné smlouvě o pronájmu a také v dodatkovém předávacím protokolu k bytu. Nikdy není na škodu mít k dispozici někoho, kdo se vyzná v občanském právu a může vám tak poradit v případě obtíží.

-par-

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Ludmila

středa, 18. září 2019
14:05

Super článek. My teď také řešíme pronájem bytu. Obrátili jsme se proto na https://www.psn.cz/property/pronajem-bytu# a už jsme byli na první prohlídce bytu a moc se nám líbil, tak ho s největší pravděpodobností vezmeme.


Napsal: Ludmila [Odpovědět]


Čtěte také...

Krátkodobý pronájem bytu v Plzni se nevyplatí. Výhodnější je využít ubytovnu v Dýšině

Krátkodobý pronájem bytu v Plzni se nevyplatí. Výhodnější je využít ubytovnu v Dýšině

Ne vždy se vyplatí hledat si pronájem bytu, a to nejen z finančního hlediska. Pokud plánujete jet konkrétně do Plzně, a to jen na pár dní či týdnů, daleko lepší variantou je zařídit si ubytování na ubytovně. Levné ubytování v Plzni a okolí najdete v

Jak na hledání nového bytu v Praze?

Jak na hledání nového bytu v Praze?

Hledání nového bytu nebo jiné nemovitosti může zabrat mnoho času, zvláště pokud máme přesně stanovena kritéria pro výběr. Na trhu je dnes sice mnoho nových nemovitostí, developerské společnosti se celkem činí ve výstavbě nových bytů, nicméně je také důležité se vejít do určitého rozpočtu. Například…


Rychlý nákup a prodej bytu? Pomůže realitní kancelář

Rychlý nákup a prodej bytu? Pomůže realitní kancelář

Před oslovením realitní kanceláře, která nabízí pronájem a prodej bytů, kanceláří a domů, si však pečlivě najděme vhodnou společnost. Realitní kanceláře by měly mít dostatečně silné zázemí a postavení na trhu s realitami, profesionálně vyškolené zástupce a také vstřícný přístup ke každému klientovi.

Rekonstrukce bytu: Průběh a cena

Rekonstrukce bytu: Průběh a cena

Koupili jste byt, který je již staršího data a nevyhovuje požadavkům na moderní bydlení? Chcete se pustit do rekonstrukce panelového bytu, ale nevíte, jak na to? Podívejte se na několik tipů co a jak rekonstruovat.


Koupě družstevního bytu: na co si dát pozor?

Koupě družstevního bytu: na co si dát pozor?

Družstevní byt je jednou z forem bydlení. Jedná se o byt, který je ve vlastnictví družstva. Každý družstevník pak platí nájem. V případě, že chcete koupit družstevní byt, měli byste se řídit následujícímu radami.

Možnosti financování družstevního bytu

Možnosti financování družstevního bytu

Koupě družstevního bytu se dá financovat různými způsoby. Ideální je, pokud máte dostatek vlastních finančních prostředků, v tom případě se nemusíte starat o to, jakým způsobem peníze na družstevní byt získat. Jenže zdaleka ne každý zájemce o družstevní byt může disponovat sumou, která je na pořízen…