Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Rekonstrukce bytu: Průběh a cena

7. březen 2015 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Koupili jste byt, který je již staršího data a nevyhovuje požadavkům na moderní bydlení? Chcete se pustit do rekonstrukce panelového bytu, ale nevíte, jak na to? Podívejte se na několik tipů co a jak rekonstruovat.

Reklama

Doma bychom se měli cítit příjemně. Jde o místo, kde trávíme volný čas a odpočíváme. Jestliže se ve svém bytě necítíte dobře a nevyhovuje vašim představám, je nejvyšší čas ho rekonstruovat. Navíc rekonstrukcí bytu zvýšíte jeho hodnotu.

Rekonstrukce s architektem?

Pokud plánujete běžnou rekonstrukci a máte alespoň základní představu o tom, jaké barvy a matriály použít, není nutné rekonstrukci s bytovým architektem konzultovat. Na druhou stranu je pravda, že rekonstrukce bytu, s níž vám pomůže šikovný odborník, může být povedenější. Odborník vám doporučí nejen materiály, ale také sladí barvy a pomůže vám s rozvržením prostoru. To oceníte především v případě rekonstrukce panelových bytů, které mají uniformní dispozici.

Při plánování rekonstrukce zvažte, zda nechcete současně provést i některé stavební úpravy, jako je například výměna oken nebo rozvodů. Ušetříte čas, peníze a energii.

Rekonstrukce bytového jádra

Abyste se zbavili klasické dispozice panelového bytu, je nutné provést rekonstrukci bytového jádra, tedy vybourat některé příčky a nahradit je jinými. V tomto případě se vyplatí vše konzultovat s odborníkem, který vám změří rozměry a pomůže naplánovat novu dispozici bytu.

Pokud máte v bytě staré umakartové jádro, zbavte se ho. Je nemoderní a neestetické. Rekonstrukcí koupelny dáte vašemu bytu úplně nový vzhled. Vyhoďte starý koupelnový nábytek a pořiďte si moderní a stylové koupelnové vybavení, které vám usnadní a zpříjemní každodenní hygienu.

Kolik stojí rekonstrukce bytu?

Finance jsou asi první věcí, na kterou při rekonstrukci bytu pomyslíme. Je sice fakt, že si můžete některé práci při rekonstrukci udělat sami, nicméně se tím vystavujete riziku, že výsledek bude nedokonalý a stejně si nakonec vyžádá úpravu, a v konečném důsledku se prodraží. Je proto snazší a výhodnější svěřit vše do péče odborníků na rekonstrukci bytu.

Částka za rekonstrukci bytu se odvíjí od rozsahu prací a použitých materiálů. Nejčastěji se pohybuje kolem 200 000 korun a je možné je pokrýt například úvěrem ze stavebního spoření.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Rekonstrukce bytu: Sádrokarton a možnosti jeho využití

Rekonstrukce bytu: Sádrokarton a možnosti jeho využití

Pokud jste se rozhodli, že se pustíte do rekonstrukce Vašeho bytu, pak určitě přemýšlíte o materiálech, které budou pro zrenovování jednotlivých místností nejlepší. Zejména v panelových domech se pro rekonstrukci hodí sádrokartonové desky. Jedná se o speciální desky, které jsou vyrobeny ze sádry a r…

Cena plynu 2011: Kolik budeme platit?

Cena plynu 2011: Kolik budeme platit?

Vaříte doma na plynu? Nebo ho používáte k vytápění a ohřevu vody? Pak vás určitě zajímá, kolik za plyn budete platit v roce 2011. Záleží na tom, jakého dodavatele plynu máte, protože někteří dodavatelé plynu zlevňovali, zatímco jiní zdražovali. Podívejte, jak je na tom váš dodavatel.


Cena elektřiny 2011: Připlatíme si stovky korun

Cena elektřiny 2011: Připlatíme si stovky korun

Cena elektřiny v roce 2011 opět naroste. Ačkoli zdražení proudu není tak výrazné, jak se očekávalo, domácnosti si v závislosti na spotřebě připlatí několik stokorun ročně. Zdražení elektřiny ale nemusíte akceptovat. Řešením je změna dodavatele elektřiny!

Rekonstrukce koupelny si žádá také nové rozvody vody

Rekonstrukce koupelny si žádá také nové rozvody vody

Konečně jste se dočkali své vytoužené rekonstrukce staré a nevzhledné koupelny, která pouze hyzdila moderní vizáž Vašeho nadčasového bytu? S vervou a nadšením jste se pustili do bourání prohnilého jádra s vidinou rychlé výstavby a brzkého užívání koupelny? Potom jste určitě během tohoto procesu nara…


Rekonstrukce chalupy: topit dřevem může být komfort

Rekonstrukce chalupy: topit dřevem může být komfort

Zdědit starou chalupu po rodičích nebo si ji koupit třeba na víkendové pobyty na venkově může být romantika i noční můra. Jen málokterý starý dům je totiž v takovém stavu, aby odpovídal současným potřebám. Starší generace byly zvyklé na každodenní práci na chalupě, ke které patřila i ustavičná s…

Pronájem bytu: Na co nesmíte zapomenout?

Pronájem bytu: Na co nesmíte zapomenout?

Pokud se sháníte po novém pronájmu bytu, pak jistě uvítáte rady, které se týkají změny bydliště i toho, co je součástí smlouvy o pronájmu.