Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Lofty: Bydlení v netradičních prostorách

7. květen 2013 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Bydlet se dá v různých objektech. Zatímco většina z nás si s pojmem bydlení spojí klasický rodinný dům nebo byt, někteří nadšenci si vytvořili zcela jiný prostor, v němž žijí. Velmi zajímavou alternativou ke klasickým rodinným domům a bytům jsou takzvané lofty.

Reklama

Co jsou lofty

Co to vlastně jsou lofty a odkud se vzaly? Jde o netradiční bydlení ateliérového typu. Vzniká převážně v bývalých továrnách a halách průmyslových objektů. Pro ně je charakteristické, že mají minimální členění vnitřního prostoru, vysoké stropy, jsou hodně prostorné, často s prosklenými stěnami a mnohdy i vícepatrové.

Člověk, který se rozhodně vybudovat svůj domov z bývalého průmyslové objektu, rozhodně musí počítat s tím, že z něj určitě nevytvoří klasický byt. Už jen kvůli vysokým stropům a malému členění prostě budou lofty vždy atypické. Jde však veskrze o naprosto originální prostory, které rozhodně zaujmou. Bydlet se v nich dá bez problémů, jen je zapotřebí mnohých úprav.

Historie loftového bydlení

Historie loftů započala zhruba v šedesátých letech minulého století, kdy se první prostory pro bydlení tohoto typu začaly vyskytovat ve Spojených státech. Právě tam je dnes bydlení v loftech velmi módní záležitostí, zejména pro lidi, kteří jsou umělecky založení. Lofty se však v poslední době stále častěji objevují také u nás. Lidé si jednoduše koupí starou tovární halu či jiný průmyslový objekt a udělají si z něj domov. Je to poměrně finančně náročné, už jen samotný nákup nemovitosti vyjde mnohdy na miliony korun. Získají však naprosto jedinečné a neotřelé bydlení, které působí tak trochu avantgardně, možná i trochu romanticky. Každopádně si majitelé nestěžují na nedostatek prostoru, denního světla, na velikost místností a jejich vzdušnost.

Bydlení v loftech bylo, je a bude okrajovou variantou pro lidi, kteří mají blízko k bohémství. Je však pravdou, že mnohé ateliéry, které jsou přestavěny na lofty, působí velmi pěkně a člověk si určitě dokáže představit, že by v nich mohl trvale bydlet.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Kdo má nárok na příspěvek na bydlení a kolik činí?

Kdo má nárok na příspěvek na bydlení a kolik činí?

Příspěvek na bydlení v tuzemsku využívají tisíce lidí. Jedná se o finanční pomoc od státu ve chvíli, kdy mají rodiny či jednotlivci nízké příjmy a nemohli by tak bydlení zaplatit.

Jak postupovat při koupi bydlení

Jak postupovat při koupi bydlení

Pořízení nového bydlení je jedním z nejvíce zásadních kroků, které během svého života většina z nás udělá. Nový domov je jakýmsi přelomem. Počítáte samozřejmě s tím, že v něm budete žít po celý život, minimálně pak po dlouhá léta. Z tohoto důvodu je


Mobilní domy k trvalému bydlení

Mobilní domy k trvalému bydlení

Přemýšlíte, že si pořídíte vlastní dům, ale nemáte našetřené peníze, nechcete si brát hypotéku a nemáte čas čekat, až vyřídíte stavební povolení a postavíte dům? Pokud potřebujete bydlet levně, rychle a pohodlně, jsou řešením mobilní domy.

Dřevostavby: Úsporné bydlení 21. století

Dřevostavby: Úsporné bydlení 21. století

Při listování katalogem nemovitostí nebo při brouzdání na realitních serverech si nelze nevšimnout, že se v nabídkách realitních kanceláří stále častěji objevují inzeráty prodávající montované dřevostavby. Proč jsou poslední dobou dřevostavby tak oblíbené? Nechá se v dřevěném domě skutečně kvalitně …


5 zádrhelů při koupi bydlení

5 zádrhelů při koupi bydlení

Chcete koupit byt, ale marně v paměti pátráte po nějakém know-how. Ve škole jste se o nemovitostech ani katastru nic neučili. Moc vám k tomu asi neřekli ani rodiče, pokud nejsou zrovna realitní makléři.

Levné domy za milion: Bydlení za cenu bytu?

Levné domy za milion: Bydlení za cenu bytu?

Láká vás bydlení na venkově? Máte vlastní pozemek a rozmýšlíte se, zda postavit dům? Chcete se vejít do rozpočtu, za který pořídíte levný panelákový byt? Jaké domy za cenu bytu je možné postavit?