Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Vybíráme kvalitní mrazáky do domu i do bytu

11. červenec 2011 - Rubrika: Kuchyně - reaguj na článek

Nepochybně velmi důležitým vybavením do domácnosti je mraznička. Díky mrazáku můžeme uchovávat potraviny i několik měsíců. Při výběru mrazáku bychom si měli ujasnit, jaký požadujeme jeho objem a rozměry. Důležitým kritériem při výběru by pak kromě ceny měla být také jeho kvalita a zejména spotřeba energie.

Reklama

Při nákupu mrazáků se u prodejců setkáme zpravidla se třemi základními druhy. V prvním případě jde o truhlicový mrazák, druhým typem jsou pak šuplíkové mrazničky a třetím vestavné mrazáky. Všechny mají určité přednosti, ne každý druh se Vám však do kuchyně bytu či domu bude hodit.

Truhlicové mrazáky

Truhlicový mrazák, někdy také označovaný jako pultový, má otevírání shora. Díky tomu je objem více využitelný než u dalších dvou typů. Takovýto mrazák se hodí spíše pro lidi, kteří chtějí potřebují pro mražené potraviny více prostoru. Truhlicové mrazáky mají obecně i jednu zásadní přednost - jsou energeticky méně náročné, a to i díky dobré tepelné izolaci. Na druhou stranu se dá tomuto typu mrazáků vytknout značná nepřehlednost - na potraviny zde nejsou žádné přihrádky, takže se může lehce stát, že potravinu, kterou chceme vyndat, najdeme až po náročném vytáhnutí dalších mražených výrobků, které jsou na ní naskládány.

Šuplíkové mrazáky

Druhým typem jsou klasické šuplíkové mrazáky, které má většina lidí. Jedná se o produkty, které se co do vzhledu blíží chladničce, mají dvířka, jež se otevírají tahem k sobě. U většiny moderních těchto skříňových mrazáků najdeme uvnitř několik přihrádek, které zlepšují přehlednost a uskladnění. Tyto přihrádky však na druhou stranu mnohdy výrazně snižují prostor pro skladování.

Vestavené mrazáky

Závěrem určitě zmiňme také vestavné mrazáky, které, jak už z názvu vyplývá, jsou vhodné pro zabudování přímo do kuchyňské linky. Díky tomu, že v jeho blízkosti může být vyšší teplota, musíme počítat s tím, že spotřeba energií je výrazně vyšší nežli u dvou předchozích typů mrazáků.

Kombinované chladničky

Velmi oblíbené jsou také tzv. kombinované chladničky, jejichž jednu část tvoří klasický chladicí prostor, druhá je pak tvořena mrazákem. Kombinované chladničky však obvykle nenabízejí tolik mrazicího prostoru a jsou tudíž vhodnější pro lidi, kteří mrazáky příliš nevyužívají.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Vybíráme hypotéku na internetu - na co se zaměřit

Vybíráme hypotéku na internetu - na co se zaměřit

Pokud se rozhodneme vzít si na nové bydlení hypotéku, máme možnost si nabídky jednotlivých bank porovnat na internetu. Existují různé online kalkulačky na hypotéky, díky nimž se dá jednouše spočítat, kolik za hypotéku zaplatíme, jak dlouho ji budeme splácet a na kolik peněz nás každá splátka vyjde. …

Vybíráme garážová vrata: Porovnání typů

Vybíráme garážová vrata: Porovnání typů

Ke každému domu patří pořádná garáž, kam schováte auto i sebe, když potřebujete něco nutně kutit. A žádná garáž se neobejde bez kvalitních garážových vrat. Jak je vybrat, aby dobře sloužily?


Venkovní dlažba: Vybíráme vhodný typ pro pokládku

Venkovní dlažba: Vybíráme vhodný typ pro pokládku

Majitelé rodinných domů a zahrad si často lámou hlavou s tím, co by na vzhledu objektu ještě zlepšili, co na pozemku chybí. Mnoho lidí přitom při takovémto uvažování často opomíjí vliv venkovní dlažby na celkovém designu bezprostředního okolí domu. Venkovní dlažba může být totiž prvním prvkem, při k…

Vybíráme elektrické kladivo. Pro jaké se rozhodnout?

Vybíráme elektrické kladivo. Pro jaké se rozhodnout?

Bourací a vrtací kladiva. Nenahraditelní pomocníci profesionálních řemeslníků i amatérských kutilů, stejně jako stavebních firem. V porovnání s příklepovými vrtačkami je práce s nimi výrazně jednodušší, zejména při vrtání do tvrdých stavebních materiálů.


Smoothie Maker: Opravdu kvalitní džusovač?

Smoothie Maker: Opravdu kvalitní džusovač?

Neustále jste časově vytíženi a nestíháte jíst ovoce a zeleninu? Cítíte, že vaše tělo nemá v poslední době dostatečný přísun vitaminů, který si zaslouží? Je tady řešení! Úžasný Smoothie Maker- džusovač vás o tom rychle přesvědčí.

Vybíráme domácí spotřebiče na internetu - na co si dát při nákupu pozor

Vybíráme domácí spotřebiče na internetu - na co si dát při nákupu pozor

Pořizování domácích spotřebičů přes internet je stále oblíbenější formou nákupu. Zákazníkům to přináší mnoho výhod, číhají zde však také mnohá úskalí. Pokud si na některé záležitosti při nákupu spotřebičů přes internet (i dalších produktů ) nedáme pozor, pak se lehce může stát, že namísto výhodné ko…