Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Vybíráme elektrické kladivo. Pro jaké se rozhodnout?

8. leden 2014 - Rubrika: Poradna - reaguj na článek

Bourací a vrtací kladiva. Nenahraditelní pomocníci profesionálních řemeslníků i amatérských kutilů, stejně jako stavebních firem.

Reklama

V porovnání s příklepovými vrtačkami je práce s nimi výrazně jednodušší, zejména při vrtání do tvrdých stavebních materiálů. Jejich pneumatický mechanismus zajišťuje vysokou energii úderu, přičemž není nutné na kladiva příliš tlačit.

Právě z tohoto důvodu si je často pořizují i příležitostní kutilové v panelových domech. Nabídka kladiv je dnes velmi široká, poradíme vám proto, jak se v ní rychle zorientovat a vybrat takové, které pro svou práci skutečně využijete.

Sekací, vrtací nebo bourací kladivo?

Nejprve si udělejme jasno v názvosloví. Kladiva lze v zásadě rozdělit na sekací, vrtací a kombinovaná. V případě sekacích kladiv nedochází při práci k otáčení vrtáku, proto s nimi nelze vrtat.

Jsou vhodná pro sekání drážek pro elektroinstalace, vysekávání drážek do obkladů apod. Sekací kladiva s vyšší hmotností a energií úderu se nazývají bourací kladiva.

Vrtací kladiva jsou velmi podobná klasickým příklepovým vrtačkám a slouží výhradně k vrtání – při práci se vrták otáčí. Pneumatický mechanismus umožňuje pohodlné vrtání i do velmi tvrdých materiálů jako jsou beton nebo žula.

Konečně kladiva kombinovaná, lze využít jak pro sekání (bourání), tak i vrtání. Odborníci ale zdůrazňují, že většina levnějších kombinovaných kladiv je určena zejména pro vrtání a pro sekání jen okrajově.

 

Mnohé napoví hmotnost

Velmi jednoduchý způsob orientace na trhu kladiv spočívá v rozdělení jednotlivých produktů do hmotnostních tříd. Lehká kladiva s hmotností do 3 kg obvykle plní funkci sekacích kladiv. Do vyšší kategorie v rozmezí cca od 3 do 5 kg řadíme kladiva vrtací a bourací, vhodná hlavně pro domácí účely.

V nejvyšší třídě nad 5 kg pak najdeme vrtací a bourací kladiva s vysokou energií úderu určená k profesionálnímu využití. Zvláštní kategorii pak tvoří velmi těžká motorová kladiva o hmotnosti až 30 kg, která už plní funkci sbíječek.

 

Dívejte se na značku

Při koupi kladiva byste měli dbát na kvalitu, určitě nechcete už při druhé nebo třetí díře se svou prací nuceně skončit, aby vám prodejce při následné reklamaci řekl, že pro tak těžkou práci nebylo kladivo určeno.

Zejména, pokud plánujete větší rekonstrukci, volte produkty renomovaných výrobců. Odbornější kutilové a profesionálové se mohou spolehnout na bourací a vrtací kladiva Milwaukee Kango, Atlas Copco a další.

Komerční sdělení

Autor: Jan Potůček

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Vybíráme novou ledničku: Jaké parametry sledovat?

Vybíráme novou ledničku: Jaké parametry sledovat?

Máte doma starou ledničku, která vám každý měsíc zvyšuje účet za elektřinu? Chcete si pořídit novou, moderní a úspornou ledničku? Na co se ptát, když přijdete do obchodu? Jaké parametry sledovat? Na co si dát pozor?

Montáž elektrické vjezdové brány pomocí stavebnice

Montáž elektrické vjezdové brány pomocí stavebnice

Samonosné brány jsou oblíbené, vysoce moderní, rychlé a jednoduché i v případě, že se je rozhodnete smontovat sami, i když jste laik. Pro takový případ totiž existují takzvané sady či sety. Pak už jen stačí směle se pustit do práce.


Domácí větrná elektrárna: Výroba elektrické energie z větru

Domácí větrná elektrárna: Výroba elektrické energie z větru

Zatímco solární kolektory vyrábějí elektřinu pouze ve chvílích, kdy svítí sluneční paprsky, větrné elektrárny dokáží produkovat elektřinu i v noci. Vítr totiž vane za každého počasí. Díky tomu může být domácí větrná elektrárna velmi žádoucím zařízením, které pomáhá zvýšit energetickou soběstačnost d…

Vybíráme hypotéku na internetu - na co se zaměřit

Vybíráme hypotéku na internetu - na co se zaměřit

Pokud se rozhodneme vzít si na nové bydlení hypotéku, máme možnost si nabídky jednotlivých bank porovnat na internetu. Existují různé online kalkulačky na hypotéky, díky nimž se dá jednouše spočítat, kolik za hypotéku zaplatíme, jak dlouho ji budeme splácet a na kolik peněz nás každá splátka vyjde. …


Vybíráme garážová vrata: Porovnání typů

Vybíráme garážová vrata: Porovnání typů

Ke každému domu patří pořádná garáž, kam schováte auto i sebe, když potřebujete něco nutně kutit. A žádná garáž se neobejde bez kvalitních garážových vrat. Jak je vybrat, aby dobře sloužily?

Venkovní dlažba: Vybíráme vhodný typ pro pokládku

Venkovní dlažba: Vybíráme vhodný typ pro pokládku

Majitelé rodinných domů a zahrad si často lámou hlavou s tím, co by na vzhledu objektu ještě zlepšili, co na pozemku chybí. Mnoho lidí přitom při takovémto uvažování často opomíjí vliv venkovní dlažby na celkovém designu bezprostředního okolí domu. Venkovní dlažba může být totiž prvním prvkem, při k…