Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Montáž elektrické vjezdové brány pomocí stavebnice

24. srpen 2012 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Plánujete pořídit si spolehlivý a snadno manipulovatelný vjezd na svůj pozemek? Potřebujete rychlý, jednoduchý a účinný výrobek, který bude co nejlépe sloužit? Zkuste si takový vjezd vybudovat sami pomocí stavebnice vhodné i pro laiky.

Reklama

Samonosné brány jsou oblíbené, vysoce moderní, rychlé a jednoduché i v případě, že se je rozhodnete smontovat sami, i když jste laik. Pro takový případ totiž existují takzvané sady či sety. Pak už jen stačí směle se pustit do práce.

Co stavebnice obsahuje a jak funguje?

Sada pro montáž nepostrádá rozhodně motor, řídící jednotku a další příslušenství jako je maják, fotobuňky, klíčový spínač, dále ovladač a v neposlední řadě i nesmí chybět přívodní kabel k motoru se zástrčkou. Součástí je i elektropohon spolu se zabezpečovacími prvky.

Základem stavebnice je svařený rám brány, který může dle potřeby dosahovat do maximální průjezdné šířky 5 metrů. Obvykle je zhotoven v kombinaci ocel a zinek.

Důležitou součástí je montážní kulisa. Ta ulehčuje montáž kotevních prvků, ale má i mnohé další výhody jako je otvírání brány doleva a doprava a umožňuje přesně instalovat kotvicí prvky vozíků a další. Připravená kulisa je usazena na bednění základu brány a poté zabetonována.

Nedílnou součástí je také plechová šablona, použitelná až po zhotoveném základu a slouží k označení bodu pro vrtání otvorů.

Další možnosti a funkce samonosné brány

Celkové zapojení příslušenství do řídící jednotky probíhá pomocí svorkovnice, která je barevně rozlišená a nastavená pomocí LCD displeje. Součástí stavebnice je i manuál jak v tištěné, tak i v elektronické podobě prostřednictvím DVD.

V případě, že jste zvolili pro funkci brány elektropohon, počítejte s tím, že vjezd nelze ručně otevřít. Pokud ale dojde k neplánovanému výpadku elektrického proudu, nabízí se řešení v podobě přepnutí klíčku v motoru. Pak lze manipulovat s bránou i ručně.

Manuální funkce se užívá i v případě malé průjezdové šířky brány. Používá se klasicky zámek s klikou.

Autor: Monika Tůmová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Dětská hřiště Jungle Gym: Stavebnice, kterou zvládne složit každý šikovný kutil

Dětská hřiště Jungle Gym: Stavebnice, kterou zvládne složit každý šikovný kutil

Uvažujete-li o pořízení dětského hřiště pro vaše ratolesti, dětské hřiště Jungle Gym je to pravé. Představuje kvalitu za rozumnou cenu. Jeho montáž je velmi jednoduchá a bezpečnost vašich dětí je samozřejmostí.

Vybíráme elektrické kladivo. Pro jaké se rozhodnout?

Vybíráme elektrické kladivo. Pro jaké se rozhodnout?

Bourací a vrtací kladiva. Nenahraditelní pomocníci profesionálních řemeslníků i amatérských kutilů, stejně jako stavebních firem. V porovnání s příklepovými vrtačkami je práce s nimi výrazně jednodušší, zejména při vrtání do tvrdých stavebních materiálů.


Sítě proti hmyzu - výběr a montáž

Sítě proti hmyzu - výběr a montáž

V letních měsících nás může v domácnosti trápit velký výskyt hmyzu. Mouchy, včely, vosy či různí brouci a pavouci si razí cestu do našeho domu, kde nás pak obtěžují. Zabránit tomu můžeme tím, že na okna či dveře instalujeme sítě proti hmyzu.

Domácí větrná elektrárna: Výroba elektrické energie z větru

Domácí větrná elektrárna: Výroba elektrické energie z větru

Zatímco solární kolektory vyrábějí elektřinu pouze ve chvílích, kdy svítí sluneční paprsky, větrné elektrárny dokáží produkovat elektřinu i v noci. Vítr totiž vane za každého počasí. Díky tomu může být domácí větrná elektrárna velmi žádoucím zařízením, které pomáhá zvýšit energetickou soběstačnost d…


Hotové garáže: Vypracování návrhu, montáž a servis - vše od jedné firmy

Hotové garáže: Vypracování návrhu, montáž a servis - vše od jedné firmy

V dnešní uspěchané době se novým progresivním trendem stávají hotové garáže. Nejenže poskytují ochranu vašemu vozu, navíc mohou harmonicky zapadat do celkového architektonického obrazu a nabídnout vám celou řadu dalších výhod.

Vytvářejme nové prostory pomocí dělících stěn a příček

Vytvářejme nové prostory pomocí dělících stěn a příček

Podzim je tu, a tak se víkendové kutilské činnosti ubírají ze zahrad a exteriérů dovnitř do tepla našich domů a bytů. Právě teď je tedy ten pravý čas budovat a renovovat. Použitím systémů suché výstavby lze snadno a rychle také u vás doma zhotovit vysněný interiér. Pokud máte nevyužitý prostor, kter…