Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Sítě proti hmyzu - výběr a montáž

23. červen 2011 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

V letních měsících nás může v domácnosti trápit velký výskyt hmyzu. Mouchy, včely, vosy či různí brouci a pavouci si razí cestu do našeho domu, kde nás pak obtěžují. Zabránit tomu můžeme tím, že na okna či dveře instalujeme sítě proti hmyzu.

Reklama

Výběr sítě proti hmyzu

Sítě proti hmyzu dnes zakoupíme v mnoha obchodech, i ve specializovaných, které se zabývají prodejem stínících materiálů, jako jsou žaluzie, rolety a závěsy. Na výběr je hned několik druhů sítí. Základem každé sítě proti hmyzu je hliníkový rám, případně schránka, která obsahuje samonavíjecí mechanismus. Vlastní síťovina, která zabraňuje průniku hmyzu do interiéru, je pak vyráběna ze skleněného vlákna potaženého plastem, nepodléhá tak korozi. Sítě proti hmyzu je možné si pořídit v různých barevných provedeních, je vždy důležité, aby byla dostatečně průhledná a neznemožňovala nám pohled skrz okno či dveře.

Typy sítí proti hmyzu a způsob jejich montáže

Pevná síť

Před nákupem a instalací sítě si nejprve zvolíme konkrétní typ. V první řadě můžeme vybrat pevnou síť proti hmyzu, která je nejpoužívanějším typem. Tuto síť montujeme z venkovní strany okenního otvoru, je tedy třeba počítat s volným přístupem k vnější straně okna. Montáž provedeme pomocí plastových háčků, které přišroubujeme přímo na rám okna.

Odsazená síť

Dalším typem jsou odsazené sítě proti hmyzu. Tento typ zvolme tehdy, kdy máme okna, jejichž okapnice přesahuje rám. Montáž tohoto typu sítě pak provedeme z vnitřní strany okna, kdy opět použijeme obrtlíky, které přišroubujeme na rám okna.

Dveřní síť

Sítě proti hmyzu lze použít nejen do oken, ale také do balkónových či vstupních dveří. V tomto případě je potřeba namontovat dveře se samouzavíracími panty. Při montáži mysleme i na ochranu proti poškození ( například šlápnutím, prokopnutím apod.), využijme tedy také ochranné lišty či jiné doplňky. U dveřních sítí použijme také silné magnety, pomocí nichž dveře budou dobře uzavíratelné. Samotná montáž dveřních sítí se pak provádí usazením vrutů do rámu dveří nebo do ostění.

Rolovací síť

Jako poslední lze využít také rolovací sítě proti hmyzu, a to horizontální ( vhodná spíše pro okna) a vertikální (pro dveře). Zde zabudujeme do horní části okna kastlík, do nějž se bude síť rolovat. Síť se pak pohybuje ve vodících lištách, které by měly být opatřeny kartáčkem pro lepší utěsnění.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Ochrana trávníku proti plísni sněžné

Ochrana trávníku proti plísni sněžné

Pokud chceme mít i na jaře trávník u domu v perfektním stavu a zdravý, je potřeba v tuto dobu přistoupit k několika krokům. Pokud tak neučiníme, vystavujeme se riziku, že trávník bude prakticky zničen. Velkou škodu může na zahradě po tání sněhu udělat plíseň sněžná. Jak jí zabránit, se dozvíte v dne…

Pěstování paprik: Jak účinně bojovat proti škůdcům a chorobám?

Pěstování paprik: Jak účinně bojovat proti škůdcům a chorobám?

Papriky se stávají hitem domácího pěstování. Jsou totiž po dlouhá léta vyhledávanou kulinářskou plodinou. Jsou tu ale nepřátelé. Škůdci a různé nemoci se bohužel nevyhýbají ani paprikám. Jaké choroby je mohou postihnout a jak s nimi účinně bojovat?


Montáž elektrické vjezdové brány pomocí stavebnice

Montáž elektrické vjezdové brány pomocí stavebnice

Samonosné brány jsou oblíbené, vysoce moderní, rychlé a jednoduché i v případě, že se je rozhodnete smontovat sami, i když jste laik. Pro takový případ totiž existují takzvané sady či sety. Pak už jen stačí směle se pustit do práce.

Hotové garáže: Vypracování návrhu, montáž a servis - vše od jedné firmy

Hotové garáže: Vypracování návrhu, montáž a servis - vše od jedné firmy

V dnešní uspěchané době se novým progresivním trendem stávají hotové garáže. Nejenže poskytují ochranu vašemu vozu, navíc mohou harmonicky zapadat do celkového architektonického obrazu a nabídnout vám celou řadu dalších výhod.


Stavba nízkoenergetického domu: I. Výběr pozemku a projektu

Stavba nízkoenergetického domu: I. Výběr pozemku a projektu

Investice do vlastního bydlení představuje pro většinu lidí největší investici v životě a na rozdíl od jiných investicí jako je koupě osobního automobilu nebo domácí elektroniky neztrácí na své hodnotě tak rapidně s přibývajícím časem. I s ohledem na skutečnost, že člověk ve svém domě bude bydlet pr…

Výběr kuchyňské digestoře

Výběr kuchyňské digestoře

Při vaření z jídel unikají výpary, které mohou být značně nepříjemné. Z tohoto důvodu je dobré si nad vařič nainstalovat digestoř, tedy odsavač kuchyňských výparů.