Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Vytvářejme nové prostory pomocí dělících stěn a příček

6. říjen 2012 - Rubrika: Poradna - reaguj na článek

Podzim je tu, a tak se víkendové kutilské činnosti ubírají ze zahrad a exteriérů dovnitř do tepla našich domů a bytů. Právě teď je tedy ten pravý čas budovat a renovovat. Použitím systémů suché výstavby lze snadno a rychle také u vás doma zhotovit vysněný interiér. Pokud máte nevyužitý prostor, který potřebujete oddělit, či málo pokojů, je pro vás montáž příčky ideálním řešením. Koupelna, ložnice, dětský pokoj, spíž – neexistuje žádná místnost, která by se pomocí odlehčených stěn nedala rozdělit. Hornbach nabízí kompletní sortiment produktů pro stavbu příček a navíc vám poradí, jak při jejich montáži postupovat.

Reklama

„Pro váš projekt doporučujeme například desky od společnosti Knauf, které vynikají svými vlastnosti. Jsou impregnované, protipožární, mají zvýšenou pevnost a tvrdost, ale především vylepšené zvukové a tepelně izolační vlastnosti, takže je vhodné je použít k rozdělení místností domů i bytů, kde obvykle bývá vše slyšet.“ říká Helena Ševčíková z Hornbachu.

Jak postupovat při jejich montáži?

Vyznačte si průběh stěny na podlaze pomocí tesařské šňůry. Tento průběh pak přeneste pomocí zednického pravítka a vodováhy na stěny a strop. Vytvořte spodní konstrukci z UW a CW profilů, dle potřeby je nastříhejte nůžkami na plech nebo uřízněte pilkou na železo na správnou délku. Na zadní stěnu profilu nalepte po celé délce těsnicí pásku. UW profily nejprve upevněte šroubovými hmoždinkami do stropu a podlahy. Odstup mezi šrouby by měl být přibližně 50 cm. Pak nasaďte CW profily, které jsou určené na stěnu, a zašroubujte je stejným způsobem. Stojanové profily umístěte nejprve do spodní a pak do horní připojovací kolejničky. Musí zasahovat minimálně 1,5 cm do stropního profilu. Stojanové profily srovnejte do správné osové vzdálenosti (poloviny šířky sádrokartonových desek) a všechny otočte otevřenou stranou stejným směrem. Stojanové profily nešroubujte.

Chcete-li do příčky zabudovat dveře, můžete jednoduše v příslušné výšce zasunout do CW profilů překlad seříznutý podle šířky dveří a zafixovat ho lepicí páskou. Pro stabilizaci vložte do svislého dveřního sloupku dřevěný hranol a upevněte jej. Poté první stranu stěny obložte sádrokartonovými deskami. V dutinách proveďte instalace elektřiny či vody, pak meziprostor utěsněte a obložte druhou stranu stěny. V případě potřeby použijte rohové lišty, ty pak společně s deskovými spoji a hlavicemi šroubů zatmelte. Celou plochu zbruste a naneste případnou penetraci pro následné práce, například malbu, pokládku obkladů a dlažby či tapetování.

V Hornbachu vám živě ukážeme, jak je možné pomocí suché výstavby realizovat a rozčlenit interiér podle vlastních představ. Předváděcí akce „Montáž příček a podhledů - suchá výstavba, snadno a rychle.“ probíhá v  Hornbachu od 4.10. - 27.10, v pátek mezi 17. a 19. hodinou a sobotu od 15:00 do 17:00. O víkendech 5. - 6. 10. a 19. - 20. 10. 2012 se můžete na příčky těšit v hobbymarketech Praha - Černý Most, Brno, Ostrava Svinov a v Plzni, 12. - 13. 10. i 26. - 27. 10. 2012 pak proběhne v Praze Řepích, Hradci Králové, Olomouci a Ostravě Vítkovicích. Více informací naleznou zájemci na http://www.hornbach.cz/montazpricek

Autor: Jan Potůček

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Montáž elektrické vjezdové brány pomocí stavebnice

Montáž elektrické vjezdové brány pomocí stavebnice

Samonosné brány jsou oblíbené, vysoce moderní, rychlé a jednoduché i v případě, že se je rozhodnete smontovat sami, i když jste laik. Pro takový případ totiž existují takzvané sady či sety. Pak už jen stačí směle se pustit do práce.

Efektivní vytápění místností pomocí infrapanelů

Efektivní vytápění místností pomocí infrapanelů

Topení v těchto měsících běží v každé domácnosti na plné obrátky. Přesto můžeme mít pocit, že nás neustále studí nohy. Může to být způsobeno tím, že systém vytápění je nevyhovující. Klasické radiátorové topení totiž funguje tak, že přímo ohřívá vzduch. U země pak může být teplota i o několik stupň…


Příprava dříví na zimu pomocí hydraulické štípačky na dřevo

Příprava dříví na zimu pomocí hydraulické štípačky na dřevo

Pokud nepatříme mezi oblíbence klasických ručních seker, s nimiž je štípání dřeva dost namáhavou činností, pak si můžeme práci velmi usnadnit tím, že si domů pořídíme hydraulickou štípačku na dřevo. S ní bude zpracování dřeva doslova hračkou a prakticky se při práci ani nezpotíme.

Zabezpečte svůj byt pomocí kvalitní cylindrické vložky

Zabezpečte svůj byt pomocí kvalitní cylindrické vložky

Chcete zamezit zlodějům přístupu do svého bytu? Pak nezapomeňte vstupní dveře opatřit kvalitní cylindrickou vložkou. Právě cylindrické vložky jsou jedním z nejdůležitějších bezpečnostních prvků, které dokážou odradit velké procento zlodějů.


Kupujete nový byt? Bratislava se rychle rozrůstá o nové rezidence

Kupujete nový byt? Bratislava se rychle rozrůstá o nové rezidence

Přemýšlíte o koupi nového bytu? Děláte správně! Investice do nemovitostí se v současné době vyplatí. V nabídce se teď objevují i lukrativní novostavby v Bratislavě. Podívejte se na ně spolu s námi!

Nové možnosti ovládání osvětlení Philips Hue

Nové možnosti ovládání osvětlení Philips Hue

Moderní systém ovládání osvětlení Philips Hue přináší neustále další a další možnosti, jak si zpříjemnit každý den tím nejlepším způsobem podle toho, jakou atmosféru zrovna potřebujete vytvořit.