Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Světlovody dostanou denní světlo i do jinak temných místností

22. červen 2013 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Do temných místností v domě, kam neproudí během dne tolik slunečního svitu, je možné si vypomoci světlovody. Tato zařízení dokážou zintenzivnit přísun světla a rozptýlit ho po prostoru. Je ale důležité, aby byl zvolen co nejkvalitnější světlovod.

Reklama

Mnohé světlovody jsou sice efektivní, nicméně vyvstává u nich jiný problém, a to vytékání vody dovnitř domu. Jak zabránit vytékání vody ze světlovodu?

S Lightway vám ze světlovodu nebude vytékat žádná voda

Jednoduše tak, že zvolíte kompaktní řešení, které představují světlovody Lightway. Ty mají problematiku velmi kvalitně řešenou.

Systém Lightway Blue Performance je konstruován tak, že v žádném případě nedochází k zatékání vody. Neničí se tak konstrukce domu a také stěny v místnostech.

Rozhodně se vyvarujte pořízení takových světlovodů, které nebudou mít dostatečně vyřešenou problematiku s kondenzací vody, investice do nich vám spíše přidělá další problémy a brzy toho budete litovat.

Světlovody Lightway mají dobře vyřešenu také otázku rozptýlení světla. Systém tvoří křišťálová kopule, která přivádí světlo do tubusu. Z něj se pak světlo rozprostírá do interiéru pomocí kvalitního rozptylovače.

Kde lze světlovody využít

Světlovod Lightway je vhodný namísto světlíků. Rovněž se dá využít například v podkrovních místnostech, kde je obecně problém s nedostatkem světla v případě, že jsou okenní otvory příliš malé a do místnosti neproudí tak velké množství denního světla.

Kromě klasických rodinných a bytových domů se samozřejmě uplatňují také v komerčních objektech.

Snížíte spotřebu elektřiny

Díky instalaci světlovodů snadno a efektivně vyřešíte problém s prosvětlením interiéru. Dojde tak i k energetické úspoře, neboť nebude zapotřebí přes den svítit. Náklady na elektrickou energii se sníží opravdu výrazně.

Funkčnost světlovodů zmíněné značky oceňují prakticky všichni zákazníci, kteří již tato zařízení do svých objektů instalovali.

Zajistí lepší tepelnou pohodu

Závěrem zmíním ještě jednu výhodu, kterou přinášejí světlovody Ligthway. Přispívají totiž k lepší tepelné pohodě v domácnosti, neboť zde během letních měsíců, kdy panují velká vedra, nedochází k přehřívání místností.

Světlovody zmíněné značky Lightway jsou vzhledem ke svým parametrům vhodné také pro nízkoenergetické a pasivní domy. Splňují v tomto ohledu veškeré normy.

Foto: lightway.cz

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

TZ: Světlo Vánoc může okouzlit i váš domov

TZ: Světlo Vánoc může okouzlit i váš domov

Pečení perníčků a cukroví, vybírání dárků pro své blízké, zářící stromy ve městech, poletující sněhové vločky a chladný vzduch na náměstích provoněný svařeným vínem se skořicí.

Efektivní vytápění místností pomocí infrapanelů

Efektivní vytápění místností pomocí infrapanelů

Topení v těchto měsících běží v každé domácnosti na plné obrátky. Přesto můžeme mít pocit, že nás neustále studí nohy. Může to být způsobeno tím, že systém vytápění je nevyhovující. Klasické radiátorové topení totiž funguje tak, že přímo ohřívá vzduch. U země pak může být teplota i o několik stupň…


5 tipů, jak docílit zdravého spánku

5 tipů, jak docílit zdravého spánku

Máte potíže se spánkem, ráno se probouzíte unavení a přes den vám pak chybí energie? V tom případě je potřeba ve svých návycích něco změnit, abyste docílili zdravého spánku. V následujícím článku vám prozradím 5 tipů, které vám mohou pomoci.

Orchideje, královny mezi pokojovými rostlinami

Orchideje, královny mezi pokojovými rostlinami

Orchideje, exotické krásky z tropických pralesů, jsou fenoménem. Natolik jsme si je oblíbili, že už je umíme pěstovat i doma na okenním parapetu, protože odolné druhy a kříženci nepotřebují skleník ani složitou péči. Co dělat, aby naše orchidej prospívala a opakovaně vykvétala?


Nafukovací postel - řešení pro hosty

Nafukovací postel - řešení pro hosty

Má k vám přijet rodina, nebo očekáváte, že u vás přespí přátelé? Přemýšlíte, kam je uložit? Právě nafukovací postele mohou představovat řešení této situace. Nejenže jsou rychle připravené a skladné, ale poskytují i patřičné pohodlí.

Střešní okna: kam je umístit a jakou zvolit velikost

Střešní okna: kam je umístit a jakou zvolit velikost

Střešní okna jsou vhodná do půdních prostor, kde dochází k rekonstrukci a počítá se s obytnými prostorami. Díky tomu, že nainstalujeme namísto klasických oken střešní okna, docílíme intenzivnějšího prosvětlení prostoru místnosti.