Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Indukční titanové nádobí: Zdravé vaření každý den

22. červen 2011 - Rubrika: Kuchyně - reaguj na článek

Při nákupu nového sporáku do kuchyně si mnoho lidí vybírá moderní indukční vařiče. V případě, že si takovýto vařič pořídíte, je třeba si také zjistit, zda na něm budete moci využívat nádobí, tedy hrnce či pánve, které doma máte. Ne všechny druhy nádobí totiž na indukčních vařičích lze používat.

Reklama

Dříve se na indukčních sporácích nedalo využívat například titanové nádobí. To však již neplatí, výrobci totiž v poměrně nedávné době uvedli na trh novinku v oblasti nádobí na vaření, kterou je indukční titanové nádobí. Toto vysoce funkční a zároveň velmi estetické nádobí je určeno zejména právě pro použití na indukčních varných deskách.

Rychlejší a úspornější vaření

Vaření na indukčním sporáku představuje vysoce výkonný způsob, jak připravit nejrůznější pokrmy. Oproti jiným druhům sporáků je indukční sporák mnohem úspornější, neboť energie vkládaná do ohřevu je zde až 90%, zatímco například plynové sporáky mají přenos energie do ohřevu jen kolem 70%. Díky rovnoměrnému rozložení tepla jsou pokrmy na indukčních vařičích také mnohem rychleji hotovy, čímž dochází k další úspoře energií. Pokud navíc použijeme právě speciální indukční titanové nádobí, máme jistotu, že příprava pokrmů bude doslova hračkou.

Indukční titanové nádobí má speciálně upravené dno

Indukční nádobí je vyráběno speciálními metodami, kdy je na spodní část hrnce či pánve, která je z titanu, přidána feritická nerez, která umožní toto nádobí bez potíží používat na indukčním vařiči.

Obecně má titanové nádobí velmi dobré vlastnosti. Potraviny se v něm nepřipalují, připravované jídlo je tak chutnější a navíc také zdravější, neboť není potřeba využívat příliš mnoho tuků.

Indukční titanové nádobí se rozhodně vyplatí si pořídit. Už jen samotný pohled na design titanových hrnců a pánví je velmi příjemný. Již po prvních vyzkoušeních poznáte velký rozdíl oproti nádobí vyrobenému z jiných materiálů. Díky indukčnímu titanovému nádobí můžete vesele používat svůj nový indukční vařič.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Vaření v titanovém nádobí je elegantní a zdravé

Vaření v titanovém nádobí je elegantní a zdravé

Možná jste již někde zaslechli, že se v kuchyních po celém světě objevila novinka v oblasti nádobí, která nemá daleko k úplné dokonalosti a jíž si pochvalují všichni lidé, kteří s ní přijdou do kontaktu. Tou novinkou je titanové nádobí. Titanové hrnce a pánve patří v současné době mezi to nejlepší, …

Indukční vaření: Princip a výhody

Indukční vaření: Princip a výhody

Pro vaření v domácí kuchyni se stále častěji využívají indukční desky. Indukční vaření přináší nejednu výhodu. Jaký je princip a hlavní přednosti indukčních desek?


Vaříme zdravě na titanové pánvi

Vaříme zdravě na titanové pánvi

Vařit dobře, vařit zdravě. To je snem mnoha domácností. Spojení „zdravé jídlo“ ale ve většině z nás vzbuzuje spíše pocit ne moc dobrého pokrmu. To ovšem neplatí, pokud používáte titanové nádobí. Na nich lze totiž připravovat zdravá a opravdu chutná jídla. Zdravá výživa často zakazuje smažení a peče…

Titanové nádobí: Hit letošních Vánoc

Titanové nádobí: Hit letošních Vánoc

Už se nemusíte bát připáleného jídla nebo nezdravého smažení. S titanovým nádobím se vaření stává hračkou. A vzhledem k tomu, že se blíží Vánoce a s nimi i čas předvánočních nákupů, je čas pouvažovat, zda právě titanové nádobí nebude tím správným dárkem pro vaše blízké.


Výběr titanového nádobí je široký

Výběr titanového nádobí je široký

Připálené jídlo a nezdravé smažení se díky titanovému nádobí stává minulostí. A jaká nabídka se v současné době objevuje na trhu? Výběr je poměrně široký! K dostání jsou titanové hrnce, pekáče i pánve. Titanové nádobí je velmi kvalitní nádobí zhotovené ze zdravotně nezávadné slitiny Siluminu. Silné …

Vaření v parním hrnci

Vaření v parním hrnci

Zdravá kuchyně je stále častějším tématem. Lidé, kteří chtějí žít zdravě, hledají různé způsoby, jak si ve své kuchyni připravit chutné pokrmy, které je zasytí a dodají jim potřebné látky a vitamíny. Velmi dobrým způsobem úpravy potravin je vaření v parních hrncích.