Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Postavte si doma infrasaunu snadno a rychle

24. září 2012 - Rubrika: Životní styl - reaguj na článek

Navštěvujete rádi saunu? Potřebujete udělat něco pro své zdraví a chcete, aby tato možnost byla kdykoliv dostupná? Nainstalujte si saunu doma!

Reklama

Zdravé saunování můžete mít dostupné ihned. Nemusíte nikam docházet, nemusíte platit žádné vstupné. Saunu si totiž můžete vybudovat přímo u vás doma. Ne tu klasickou finskou, jejíž vybudování by bylo mnohem náročnější a vyžadovalo by větší prostory, ale infrasaunu.

Instalace sauny s infračerveným zářením je totiž jednoduchá, rychlá a její používání má blahodárný vliv na zdraví. Stavba trvá přibližně 30-45 minut a zvládne ji prakticky každý. Dodává se jako skládačka v krabici se vším nezbytným k instalaci. Nevyžaduje mnoho prostoru. Ty nejmenší infrasauny mají rozměry 74x83x170cm. K tomu je ještě nutné zajistit přívod elektrického proudu s napětím 230V. Pak už vám nic nebrání mít svou vlastní saunu.

Infrasauna doma i venku

Jejich instalace je možná téměř kdekoliv. V bytě ji můžete vybudovat například v pracovně, ale i v ložnici. Právě proto, že vyžaduje minimální prostor.

Na trhu jsou ale dostupné i infrasauny „Garden“ použitelné na zahradě. Odolávají totiž i velmi nízkým teplotám kolem –20 stupňů Celsia a stejně tak i teplotám vysokým, a to až do +66 stupňů Celsia. Tomu napomáhá kvalitní provedení. Dřevo je ošetřeno ochranným nátěrem a střecha je zhotovena z tlustých dehtových tašek.

Čím se topí v infrasauně?

Výhřevnost sauny zajíšťují dva typy topení. Je možné zvolit topení keramické, které je energeticky účinné a jeho životnost je přibližně 5000 hodin. Ještě lepších tepelných výsledků ale dosáhnete pomocí karbonového topení. Distribuce infrapaprsků je totiž rovnoměrnější a tím účinnější. Poskytuje vyšší výhřevnost a životnost, která dosahuje až 8000 hodin.

Pozitivní vliv na zdraví

Infrasauna nenabízí jen snadnou, rychlou a na prostor nenáročnou instalaci, ale především blahodárný vliv na lidské zdraví. Pravidelné užívání má řadu kladných vlivů na:

  • kardiovaskulární systém (zvyšuje srdeční rytmus a tím se urychluje metabolický výdej)
  • na ztuhlost končetin, kloubů a zad (teplo infrapaprsků uvolňuje napětí svalů)
  • studené končetiny (vyzařované teplo lépe prokrvuje postižené končetiny)
  • správnou detoxikaci organismu (až 20% toxinů v 1 litru potu)
  • hubnutí (při pocení dochází ke spalování kalorií; vyvažuje metabolismus a pročišťuje póry)
  • celulitidu (infrapaprsky produkují teplo, které stimuluje krevní oběh a prokrvení tkání)

Autor: Monika Tůmová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Postavte si dům z odpadu: Za 1 milion korun!

Postavte si dům z odpadu: Za 1 milion korun!

Kolik vyhodíte za měsíc PET láhví nebo krabic od mléka? A přitom je můžete využít mnohem efektivněji. Třeba si z nich postavit dům!

Nečekaná návštěva? Jak rychle uklidit?!

Nečekaná návštěva? Jak rychle uklidit?!

Čas od času se u vás doma zjeví nečekaná návštěva a vy přitom nemáte uklizeno. Jak rychle uklidit, aby si o vás nemysleli, že nepořádek v domácnosti máte pořád?


Šetřete doma elektřinu!

Šetřete doma elektřinu!

Jaký byl váš poslední účet za elektřinu? Říkáte si, že už s těmi vysokými částkami za energie musíte něco udělat? Jak ale na to? Nevěste hlavu – v každé domácnosti existuje velký potenciál úspor. Poradíme vám, kde je hledat!

Sauna u vás doma

Sauna u vás doma

Zdraví je jednou z nejvíce ceněných hodnot a pro většinu lidí vůbec tou nejcennější hodnotou. A zdraví můžeme posilovat mimo jiné i pomocí sauny. Kromě veřejných saun si však lze saunování užít i v soukromí. Domácí sauna poskytne veškerý komfort a vy už se tak nebudete muset spoléhat na otevírací h…


Cvičení doma: Jak na to?

Cvičení doma: Jak na to?

S příchodem sluníčka už pomalu každý z nás začíná přemýšlet nad tím, kde shodit kila nabraná po zimě. Pro ty, kteří nechtějí navštěvovat fitness centra, kam často chodí lidé s výraznější kondičkou a propracovanější postavou, může být ideální cvičení

Pěstování bylinek doma: Bazalka po celý rok

Pěstování bylinek doma: Bazalka po celý rok

Bylinky a nejrůznější koření se opět vrací do našich kuchyní. Nevíte, jak si doma bylinky vypěstovat a do jakých pokrmů je použít? Sledujte náš seriál, kde vám prozradíme, jak na to. Začínáme tím nejjednodušším – bazalkou.