Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Nečekaná návštěva? Jak rychle uklidit?!

16. říjen 2013 - Rubrika: Domácnost - Komentáře: 1

Čas od času se u vás doma zjeví nečekaná návštěva a vy přitom nemáte uklizeno. Jak rychle uklidit, aby si o vás nemysleli, že nepořádek v domácnosti máte pořád?

Reklama

Především je třeba se zaměřit na ta místa, která jsou nejvíce viditelná a návštěva je během svého pobytu nepřehlédne. To znamená, že musíte uklidit předsíň a vstupní halu, stejně jako obývací pokoj, koupelnu a toaletu. Právě do těchto míst příchozí zcela jistě zavítá.

Úklid chodby a vstupní haly

Ve vstupní hale či na chodbě dejte do pořádku obuvník. Utřiďte obuv, aby se zde jednotlivé boty neválely jen tak po zemi. Dále se zaměřte na zrcadlo, to přeleštěte suchým hadříkem.

Koupelna a toaleta

Dále se pusťte do koupelny a toalety. Pokud je to možné, odstraňte veškeré špinavé ručníky. Prádlo, které máte připravené k praní, vložte do pračky a zavřete ji. Zkontrolujte také, zda jsou v koupelně a na záchodě všechny prostředky k hygieně – nové čisté ručníky, mýdlo, toaletní papír atd.

Jak uklidit obývací pokoj

Nyní se přesuňte do obývacího pokoje. Z něj odneste všechny nepotřebné věci, které překážejí na konferenčním stolku, pohovce či v křeslech. To z důvodu, aby se návštěva vůbec měla kam posadit a odložit si své věci. Nezapomeňte uspořádat nábytek do původních poloh. Poté setřete prach.

Na závěr všechny místnosti vyluxujte a vytřete. Pokud zbývá čas, pusťte se i do úklidu dalších místností – kuchyně, dětského pokoje a ložnice. Nikdy nevíte, kam návštěva zavítá.

Každý z vás má jistě jiné nápady, jak rychle uklidit. Je-li však málo času, musíte spěchat, abyste si neudělali ostudu. Do úklidu zapojte celou rodinu, práce pak půjde o to rychleji. Výše uvedený úklid vám zabere maximálně hodinku. Je samozřejmě jasné, že pokud návštěva dorazí úplně bez ohlášení, už toho moc nezmůžete. I proto je dobré doma udržovat čistotu a pořádek průběžně.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Ludmila

středa, 11. září 2019
14:25

Já se snažím uklízet tak nějak pořád, takže mě nečekaná návštěva nemůže zaskočit. Je tedy pravda, že je to spíš jen povrchový úklid. V zimě se ale chystám na důkladný úklid, kterému neunikne ani můj šatník. Mám spoustu oblečení, které už nenosím, tak ho chci poslat do second handu https://www.onlinesekac.cz/ , aby si ho ještě někdo mohl užít.


Napsal: Ludmila [Odpovědět]


Čtěte také...

Jak uklidit domácnost bez chemie: 5 tipů

Jak uklidit domácnost bez chemie: 5 tipů

Nejste příznivcem všech těch chemických prostředků, které je možné zakoupit v drogérii? Příčí se vám dezinfekce a přistupujete ke své domácnosti se zdravým selským rozumem? Pak se vám bude hodit několik tipů, jak si doma uklidit bez chemie!

Zakládání staveb: Od profesionálů je to levné a rychlé

Zakládání staveb: Od profesionálů je to levné a rychlé

Máte pozemek a představu o tom, jak bude vypadat váš dům. Ten se staví od základů a zakládání staveb je důležitou součástí výstavby každého domu. Nechte si základovou desku udělat od profesionálů. Vyhnete se řadě nepříjemností.


Postavte si doma infrasaunu snadno a rychle

Postavte si doma infrasaunu snadno a rychle

Zdravé saunování můžete mít dostupné ihned. Nemusíte nikam docházet, nemusíte platit žádné vstupné. Saunu si totiž můžete vybudovat přímo u vás doma. Instalace sauny s infračerveným zářením je totiž jednoduchá, rychlá a má pozitivní vliv na zdraví.

Kupujete nový byt? Bratislava se rychle rozrůstá o nové rezidence

Kupujete nový byt? Bratislava se rychle rozrůstá o nové rezidence

Přemýšlíte o koupi nového bytu? Děláte správně! Investice do nemovitostí se v současné době vyplatí. V nabídce se teď objevují i lukrativní novostavby v Bratislavě. Podívejte se na ně spolu s námi!


Malujte rychle a jednoduše: Prim hraje sádrová omítka

Malujte rychle a jednoduše: Prim hraje sádrová omítka

Tento způsob omítání je totiž jednoduchý, rychlý a zdravotně nezávadný. Navíc jím docílíte hladké a zářivé stěny. Ušetříte i na spotřebě materiálu. Sádrová omítka je z přírodního sádrovce a další výhodou je použití na veškerý typ zdiva interiéru.

Tipy na bleskový úklid během půl hodiny

Tipy na bleskový úklid během půl hodiny

Zvoní vám telefon a zpráva je jasná – vaše tchýně se neočekávaně blíží. Vy jste se právě vrátili z práce, nemáte uklizeno a všude ve vašem bytě panuje chaos a nepořádek. Nebojte! S našimi tipy zvládnete uklidit domácnost rychle a hravě.