Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Malujte rychle a jednoduše: Prim hraje sádrová omítka

7. srpen 2012 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Nudí vás vybledlá omítka, kterou máte už několik let na zdech místností ve vašem bytě? Chcete, aby nová omítka splňovala nejvyšší nároky a neměla negativní vliv na zdraví? A chcete mít omítku co nejdříve „v provozu“? Zkuste sádrové omítky.

Reklama

Tento způsob omítání je totiž jednoduchý, rychlý a zdravotně nezávadný. Navíc jím docílíte hladké a zářivé stěny. Ušetříte i na spotřebě materiálu. Sádrová omítka je z přírodního sádrovce a další výhodou je použití na veškerý typ zdiva interiéru. To vše jsou plusy, kvůli kterým stojí za to zvolit právě takový typ omítky.

Jak postupovat?

Nepodceňte nejprve kontrolu podkladu. Neomítejte mokrá místa na stěnách, ale ani plochy, kde se vyskytují různé nečistoty a výkvěty. V případě, že omítka je velmi savá, nezapomeňte ji penetrovat. Nesavé plochy postačí opatřit kontaktním nátěrem, aby omítka lépe držela na podkladu. Doba k vyzrání takto připravených ploch je přibližně 12 hodin.

Poté můžete přistoupit k samotnému omítnutí. Vaše stěna bude po sádrovém nátěru krásně hladká bez prasklin a drobných trhlin, jako je tomu v případě běžné jádrové omítky. Finální úprava nevyžaduje žádné zabroušení ani jiné úpravy. Postačuje i pouhý jeden nátěr. Vše je hotové během jediného dne. Díky sádrové omítce budete žít ve zdravém a antialergickém prostředí.

Toužíte po barevné stěně?

I v tomto případě si můžete se svými stěnami barevně pohrát. Sádra nevyžaduje časté malování po nějaké době. Neabsorbuje totiž pigmentové barvy, a tak je možné na ni realizovat jakékoliv hladké nátěry s malířskými barvami. Použít můžete i barvy dekorační. Oblíbené a hojně používané jsou nátěrové hmoty s pískem či dřevěnými pilinami. Díky těmto nátěrům docílíte zajímavých a atraktivních vzhledů.

Výhody sádrové omítky

K nesporným výhodám těchto omítek oproti běžným rozhodně patří:

  • snížení množství prachu díky hladkému povrchu
  • schopnost přijímat vzdušnou vlhkost - vyrovnání mikroklimatu interiéru
  • nízká spotřeba materiálu (při rozmíchání s vodou zvětšuje objem směsi a zvyšuje se vydatnost materiálu)
  • při použití barev vydrží na sádře barevná stálost velmi dlouho
  • rychlost provedení
  • zdravé prostředí

Autor: Monika Tůmová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak jednoduše a výhodně najít vhodnou hypotéku?

Jak jednoduše a výhodně najít vhodnou hypotéku?

Získat hypotéku není v dnešní době tak náročné, jak se možná domníváte. Je samozřejmé, že na hypoteční úvěry, které zavazují na dlouhá léta, nikdy nedosáhne úplně každý. Je zapotřebí mít dostatečnou bonitu, která je ovlivněna výší vašich pravidelných

TZ: Jak má vypadat dokonale vyladěná koupelna? Důležitou roli hraje kvalita topení

TZ: Jak má vypadat dokonale vyladěná koupelna? Důležitou roli hraje kvalita topení

TZ: Hledáte vhodné topení do koupelny? Pod značkou KORALUX si můžete vybrat z mnoha typů a několika barevných provedení koupelnových radiátorů a topení tak sladit s barvou koupelny. K dispozici jsou tato otopná tělesa s rovnými i prohnutými trubkami,


Nečekaná návštěva? Jak rychle uklidit?!

Nečekaná návštěva? Jak rychle uklidit?!

Čas od času se u vás doma zjeví nečekaná návštěva a vy přitom nemáte uklizeno. Jak rychle uklidit, aby si o vás nemysleli, že nepořádek v domácnosti máte pořád?

Zakládání staveb: Od profesionálů je to levné a rychlé

Zakládání staveb: Od profesionálů je to levné a rychlé

Máte pozemek a představu o tom, jak bude vypadat váš dům. Ten se staví od základů a zakládání staveb je důležitou součástí výstavby každého domu. Nechte si základovou desku udělat od profesionálů. Vyhnete se řadě nepříjemností.


Postavte si doma infrasaunu snadno a rychle

Postavte si doma infrasaunu snadno a rychle

Zdravé saunování můžete mít dostupné ihned. Nemusíte nikam docházet, nemusíte platit žádné vstupné. Saunu si totiž můžete vybudovat přímo u vás doma. Instalace sauny s infračerveným zářením je totiž jednoduchá, rychlá a má pozitivní vliv na zdraví.

Kupujete nový byt? Bratislava se rychle rozrůstá o nové rezidence

Kupujete nový byt? Bratislava se rychle rozrůstá o nové rezidence

Přemýšlíte o koupi nového bytu? Děláte správně! Investice do nemovitostí se v současné době vyplatí. V nabídce se teď objevují i lukrativní novostavby v Bratislavě. Podívejte se na ně spolu s námi!