Malujte rychle a jednoduše: Prim hraje sádrová omítka
7. srpen 2012 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článekNudí vás vybledlá omítka, kterou máte už několik let na zdech místností ve vašem bytě? Chcete, aby nová omítka splňovala nejvyšší nároky a neměla negativní vliv na zdraví? A chcete mít omítku co nejdříve „v provozu“? Zkuste sádrové omítky.
ReklamaTento způsob omítání je totiž jednoduchý, rychlý a zdravotně nezávadný. Navíc jím docílíte hladké a zářivé stěny. Ušetříte i na spotřebě materiálu. Sádrová omítka je z přírodního sádrovce a další výhodou je použití na veškerý typ zdiva interiéru. To vše jsou plusy, kvůli kterým stojí za to zvolit právě takový typ omítky.
Jak postupovat?
Nepodceňte nejprve kontrolu podkladu. Neomítejte mokrá místa na stěnách, ale ani plochy, kde se vyskytují různé nečistoty a výkvěty. V případě, že omítka je velmi savá, nezapomeňte ji penetrovat. Nesavé plochy postačí opatřit kontaktním nátěrem, aby omítka lépe držela na podkladu. Doba k vyzrání takto připravených ploch je přibližně 12 hodin.
Poté můžete přistoupit k samotnému omítnutí. Vaše stěna bude po sádrovém nátěru krásně hladká bez prasklin a drobných trhlin, jako je tomu v případě běžné jádrové omítky. Finální úprava nevyžaduje žádné zabroušení ani jiné úpravy. Postačuje i pouhý jeden nátěr. Vše je hotové během jediného dne. Díky sádrové omítce budete žít ve zdravém a antialergickém prostředí.
Toužíte po barevné stěně?
I v tomto případě si můžete se svými stěnami barevně pohrát. Sádra nevyžaduje časté malování po nějaké době. Neabsorbuje totiž pigmentové barvy, a tak je možné na ni realizovat jakékoliv hladké nátěry s malířskými barvami. Použít můžete i barvy dekorační. Oblíbené a hojně používané jsou nátěrové hmoty s pískem či dřevěnými pilinami. Díky těmto nátěrům docílíte zajímavých a atraktivních vzhledů.
Výhody sádrové omítky
K nesporným výhodám těchto omítek oproti běžným rozhodně patří:
- snížení množství prachu díky hladkému povrchu
- schopnost přijímat vzdušnou vlhkost - vyrovnání mikroklimatu interiéru
- nízká spotřeba materiálu (při rozmíchání s vodou zvětšuje objem směsi a zvyšuje se vydatnost materiálu)
- při použití barev vydrží na sádře barevná stálost velmi dlouho
- rychlost provedení
- zdravé prostředí
Autor: Monika Tůmová
[Nahoru ↑]
ReklamaVložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!