Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Zavlažovací systémy na zahradu

8. duben 2011 - Rubrika: Zahrada - Komentáře: 1

Trávu na zahradě je potřeba pravidelně zavlažovat tak, aby byla „zdravá“ a měla přirozenou barvu. Nestačí se spoléhat na občasný deštík, zvláště v letních měsících, kdy panuje tropické počasí s minimem srážek, se snadno může stát, že pokud nebudeme zahradu pravidelně zavlažovat, tráva velice rychle uschne, zežloutne a spíše než bujný trávník budete mít před domem seno.

Reklama

Počítat v dnešní době s tím, že vezmeme hadici a každé ráno a večer postříkáme zahradu vodou, je již představa zcela mimo moderní obraz. Mnohem efektivnější a také pro majitele zahrady snazší je zřízení automatického zavlažovacího systému, který prakticky není třeba po nastavení programu nijak obsluhovat.

Automatický zavlažovací systém

Automatický zavlažovací systém na zahradu funguje zcela nezávisle. Každý typ zavlažovacího systému má sice rozdílné ovládání a naprogramování, nicméně nejedná se o nijak složitou věc. Program, který celý proces zavlažování trávníku obstarává, dokáže poznat díky senzorům, zda je potřeba trávník kropit či nikoliv. Dešťové senzory poznají, kdy je dostatečná vlhkost a automaticky v období deště přestane zavlažovat. Jedná se o velmi důmyslný systém, díky němuž nehrozí, že by tráva na zahradě osychala nebo se naopak utápěla pod přívaly vody.

Pro zavlažování trávníků se obvykle volí postřikovače, v případě výsadby bychom pak měli dát přednost kapénkové závlaze.

Jak zavlažovací systém pro zahradu funguje

Automatický závlahový systém pro zahrady funguje tak, že pod zemí jsou rozvedeny od zdroje vody ( vodovodního řadu) trubky, jež jsou dovedeny až ke koncovým postřikovačům. Díky tlakovým hadicím dochází k vystřikování vody do okolí postřikovače. Celý systém je možné zařídit i tak, že budou vždy zavlažovány jen části zahrady. Jeden úsek potrubí a postřikovačů tak bude zavlažovat, zatímco ostatní budou blokovány. K tomuto systému se nejčastěji využívá elektromagnetických ventilů, jež jsou spínány závlahovým programem.

Zapomeňte na ruční zavlažování zahrady. Zavlažovací systém pro zahradu udělá vše za Vás. Stačí jen naprogramovat dobu a frekvenci zavlažování a máte po práci.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

1FDoTKGk

neděle, 2. říjen 2016
19:21

Thanks for your thhuogts. It's helped me a lot.


Napsal: 1FDoTKGk [Odpovědět]


Čtěte také...

Okapové systémy a jejich výběr

Okapové systémy a jejich výběr

Zima dokáže na domě udělat velkou paseku. Platí to i o okapech. Pakliže jsme nezvolili vhodný typ okapu, nebo byl špatně instalovaný, pak na jaře musíme přistoupit k jeho výměně. V následujícím článku se dozvíte o tom, jak vybírat okapový systém a jaké typy okapů se dnes prodávají.

Když investujete do rodinného domu, nezapomeňte na zahradu

Když investujete do rodinného domu, nezapomeňte na zahradu

V momentě, kdy se rozhodujete, zda si pořídíte nový rodinný dům, v němž byste strávili vy i vaše rodina zbytek života, je vhodné se zaměřit nejen na samotný dům, ale také na prostor, který je k dispozici kolem něj. Není dobré si kupovat rodinný dům, kdy součástí pozemku není žádná zahrada.


Kovový nábytek na zahradu: Výhody a nevýhody kovového materiálu

Kovový nábytek na zahradu: Výhody a nevýhody kovového materiálu

Jednou z možností, jaký nábytek zvolit na zahradu, může být ten, který je vyroben z kovu. Kovové židličky nebo stolky na zahradě působí moderně. Lze však u nich spatřovat i další výhody, ovšem zároveň je jistě vhodné připomenout také zápory, které kovové materiály mají.

Vytváříme moderní zahradu

Vytváříme moderní zahradu

Ke každému moderně zařízenému rodinému domu patří neodmyslitelně i moderně založená zahrada. Efekt moderní zahrady zdokonalíme použítím aktuálních trendů v oblasti zahradnictví, ale velkou roli také hraje rozmístění a množství všech živých i neživých prvků v zahradě. Pokud se už pustíte do zkrášlová…


Péče o zahradu v září

Péče o zahradu v září

Nastává období, kdy se naše my i naše zahrada musíme smířit s tím, že nastává konec léta. Majiteli zahrady nastává s počátkem září a přicházející podzimu mnoho práce, kterou je potřeba vykonat. Vzhledem k tomu, že posezení na zahradě v těchto dnech již nebude tolik aktuální, ať už z důvodu počasí či…

Solární lampa: Doplněk na zahradu, který do jisté míry nahradí klasické osvětlení

Solární lampa: Doplněk na zahradu, který do jisté míry nahradí klasické osvětlení

Aby vaše zahrada před domem byla ve večerních a nočních hodinách působivě osvícena a přitom jste zbytečně nespotřebovávali velké množství elektrické energie, je možné využít solární lampy. Jedná se o zajímavé doplňky na zahradu, které do určité míry mohou nahradit klasické osvětlení. Ale nedokáží zá…