Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Vytváříme moderní zahradu

10. červen 2010 - Rubrika: Zahrada - reaguj na článek

Ke každému moderně zařízenému rodinému domu patří neodmyslitelně i moderně založená zahrada . Efekt moderní zahrady zdokonalíme použítím aktuálních trendů v oblasti zahradnictví, ale velkou roli také hraje rozmístění a množství všech živých i neživých prvků v zahradě. Pokud se už pustíte do zkrášlování, měli byste si každý krok dokonale promyslet. Hlavně takové kroky na jejiž odstranění je potřeba více času nebo peněz.

Reklama

Živé stěny

Ke zdokonalení vaší zahrady můžete použít živé stěny. Ty můžete vysadit jak kvůli dekoračním účelům, tak i k získání soukromí na svém vlastním pozemku před kolemdoucími "čumily". Rozumné je na živou stěnu použít nějakou stále zelenou rostlinu, aby v zimě vaší zahradu od chodníku nedělil pás opadaných větví.

Zahradní fontánky a vodotrysky

Pokud se na vaší zahradě nachází zahradní jezírko, můžete mu dodat trochu dynamičnosti přidáním vodotrysku. K tomu si stačí koupit a nainstalovat zahradní čerpadlo. Ve specializovaných obchodech je k nalezení velká řada výrobků k tomuto účelu různých barev, druhů, tvarů a výkonu.

Nasvětlené vodní plochy

Velmi pěkného efektu lze dosáhnout nasvětlením vašeho zahradního jezírka. Nasvětlení tohoto druhu lze dosáhnout ponornými reflektory, které jsou dostupné ve všech zahradnických obchodech. Nejmodernější vychytávkou těchto zařízení je propojení se solárním panelem, takže světlo samo přes den nabíjí vestavěný akumulátor a v okamžiku kdy se sešeří, vše detekuje vestavěný senzor a aktivuje reflektor, který krásně nasvítí celé jezírko. V tomto případě se nemusíte o zapínání světla starat a navíc nezaplatíte ani korunu navíc za elektřinu.

Solární světlomety

Jako osvětlení vaší vodní plochy můžete vytvořit zajímavý efekt i nasvětlením několika zajímavých objektů v zahradě. Ať je to tyčící se dům uprostřed zahrady, cesta která k němu vede nebo významné stromy, stačí si se světly a s jejich umístěním "hrát" a experimentovat, dokud nedo sáhnete líbivého výsledku. Stejně jako u ponorných reflektorů mohou být solárně napájené, takže provoz vás nemusí nic stát. Na trhu jsou také dostupné solární reflektory ukryté např. v kameni, tudíž vaše návštěva nemusí poznat, kde je vlastně zdroj té krásné záře umístěn.

Souhra materiálů

Dobrým dojmem působí i souhra několika materiálů např. na chodníky a šlapákové pěšiny. V tomto případě je velice úhledné použít kombinaci dlážděné vyvýšené terasy, dřevěných schůdků, navazujících na kamenitou pěšinu pokrytou nejrůznějšími kamínky. Při zařizování zahrady se i v tomto případě můžete "vyřádit" a vyzkoušet nejrůznější kombinace. Fantazii se přeci meze nekladou.

Autor: Jan Potůček

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Zavlažovací systémy na zahradu

Zavlažovací systémy na zahradu

Zapomeňte na ruční zavlažování zahrady. Zavlažovací systém pro zahradu udělá vše za Vás. Stačí jen naprogramovat dobu a frekvenci zavlažování a máte po práci.

Když investujete do rodinného domu, nezapomeňte na zahradu

Když investujete do rodinného domu, nezapomeňte na zahradu

V momentě, kdy se rozhodujete, zda si pořídíte nový rodinný dům, v němž byste strávili vy i vaše rodina zbytek života, je vhodné se zaměřit nejen na samotný dům, ale také na prostor, který je k dispozici kolem něj. Není dobré si kupovat rodinný dům, kdy součástí pozemku není žádná zahrada.


Kovový nábytek na zahradu: Výhody a nevýhody kovového materiálu

Kovový nábytek na zahradu: Výhody a nevýhody kovového materiálu

Jednou z možností, jaký nábytek zvolit na zahradu, může být ten, který je vyroben z kovu. Kovové židličky nebo stolky na zahradě působí moderně. Lze však u nich spatřovat i další výhody, ovšem zároveň je jistě vhodné připomenout také zápory, které kovové materiály mají.

Péče o zahradu v září

Péče o zahradu v září

Nastává období, kdy se naše my i naše zahrada musíme smířit s tím, že nastává konec léta. Majiteli zahrady nastává s počátkem září a přicházející podzimu mnoho práce, kterou je potřeba vykonat. Vzhledem k tomu, že posezení na zahradě v těchto dnech již nebude tolik aktuální, ať už z důvodu počasí či…


Vánoční osvětlení domů i na zahradu

Vánoční osvětlení domů i na zahradu

K Vánocům zcela neodmyslitelně patří kouzelná atmosféra. Ideální je, když si můžeme vychutnávat bílé Vánoce na sněhu. Velký dojem však dokáže vytvořit také vánoční osvětlení. To lze použít nejen na vánoční stromeček, ale prakticky do celého interiéru (na záclony, okna, zdi atd.), výjimkou pak nejsou…

Solární lampa: Doplněk na zahradu, který do jisté míry nahradí klasické osvětlení

Solární lampa: Doplněk na zahradu, který do jisté míry nahradí klasické osvětlení

Aby vaše zahrada před domem byla ve večerních a nočních hodinách působivě osvícena a přitom jste zbytečně nespotřebovávali velké množství elektrické energie, je možné využít solární lampy. Jedná se o zajímavé doplňky na zahradu, které do určité míry mohou nahradit klasické osvětlení. Ale nedokáží zá…