Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Zahradní nábytek: Proč dát přednost dřevěnému před plastovým a kovovým?

6. únor 2015 - Rubrika: Zahrada - reaguj na článek

Jaro ťuká na dveře. Příroda se pomalu probouzí a už brzy budeme moct zase odpočívat a relaxovat na zahradě. Také se těšíte, až si budete moct venku vypít kávu nebo si přečíst noviny? Aby se vám pohodlně odpočívalo, potřebujete kvalitní zahradní nábytek!

Reklama

Zahradní nábytek bychom měli vybírat s ohledem na jeho funkčnost. Očekáváme od něj především pohodlí a dlouhou životnost (přece jen bude vystaven povětrnostním vlivům, dešti, letnímu slunci). Kromě toho bychom výběr zahradního nábytku měli podřídit i celkovému koloritu zahrady – měl by do ní prostě zapadnout a nebýt jako pověstná pěst na oko.

Dřevěný, plastový nebo kovový zahradní nábytek?

Asi první otázkou, na kterou si musíme před nákupem zahradního nábytku odpovědět, je z jakého materiálu má být vyroben. Na výběr máme zpravidla ze tří základních materiálů:

  • Dřeva
  • Kovu
  • Plastu

Každý z těchto materiálů dává zahradnímu nábytku výhody i nevýhody.

Plastový zahradní nábytek

Proti gustu žádný dišputát, ale s plastovým zahradním nábytkem příliš parády neuděláte. Nevkusné zahradní stolky a židle, které se objevovaly v devadesátých letech před stánky s občerstvením, jsou sice levné, ale nevzhledné a navíc nic moc nevydrží.

Kovový zahradní nábytek

Kov je pevný materiál s dlouhou životností. Pokud jste tedy zaujati proti dřevěnému zahradnímu nábytku, dejte přednost raději kovu před plastem. Kovový zahradní nábytek můžete opětovně natřít a prodloužit tak jeho životnost. Nevýhodou kovového zahradního nábytku je jeho váha a náchylnost ke korozi.

Dřevěný zahradní nábytek

Dřevěný zahradní nábytek je nestárnoucí klasikou. Dřevo je přirozený materiál, který používali již naši předkové. Zahradní nábytek vyrobený ze dřeva má hned několik výhod:

  • Dlouhá životnost. Dřevěný zahradní nábytek můžete opětovně natírat a prodlužovat tak jeho životnost.
  • Dřevo nestudí (na rozdíl od kovu).
  • Dřevěný zahradní nábytek je lehčí než kovový. Zároveň je však pevný a vydrží mnohem víc než plast.
  • Dřevo působí elegantně a přirozeně zapadne do koloritu zahrady.
  • Dřevěný zahradní nábytek můžete pořídit za rozumnou cenu.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Chcete mít před domem skutečně krásnou zahradu? Zrealizuje vám ji zahradní architekt

Chcete mít před domem skutečně krásnou zahradu? Zrealizuje vám ji zahradní architekt

Zahrada před domem je místem, které slouží nejen jako dělící prvek od ulice, který vám zvyšuje pocit soukromí, ale samozřejmě má být i estetickým doplňkem vaší nemovitosti. Z toho důvodu je vhodné, pokud je realizace zahrady přenechána odborníkům.

Péče o zahradní nábytek

Péče o zahradní nábytek

Při pořizování zahradního nábytku bychom si měli uvědomit, že tento nábytek bude vystavěn daleko tvrdším podmínkám, nežli je tomu v případě interiérového nábytku. I proto bychom si měli důkladně zjistit, jaké vlastnosti má námi kupovaný nábytek a jak nejlépe se o něj dá pečovat. Při nedostatečné údr…


Zahradní pergoly: Vybíráme vhodné zahradní dřeviny

Zahradní pergoly: Vybíráme vhodné zahradní dřeviny

Aby zahradní pergoly poskytovaly dostatek pohodlí při posezení během pěkných slunečných dní a zároveň také zapadaly do celkové koncepce zahrady, je dobré je osadit různými dekorativními rostlinami.

Chraňte se před syndromem nezdravých budov

Chraňte se před syndromem nezdravých budov

Už před 30 lety trpělo podle Světové zdravotnické organizace až 30 % lidí tzv. onemocněním z nezdravých budov. Dnes je to více než 2x tolik. Tento problém nás navíc neohrožuje jen v kancelářských budovách, ale i doma.


Fólie na sklo: Bezpečnost a ochrana před sluncem

Fólie na sklo: Bezpečnost a ochrana před sluncem

Bydlíte v přízemí nebo máte prosklenou kancelář a chcete ji ochránit před slunečními paprsky nebo zloději? Řešení je jednoduché – nalepte si na sklo bezpečnostní nebo sluneční fólie. Jak fólie na sklo fungují a kde je koupit?

Pět tipů, jak ochránit svůj domov před zloději

Pět tipů, jak ochránit svůj domov před zloději

Nemáte dosud neblahou zkušenost s tím, že by váš dům navštívili zloději? Pak možná máte vaši domácnost dobře zabezpečenou, nebo jste zkrátka doteď měli jen štěstí. Tomu je však nutné jít naproti. Přinášíme vám pět tipů, jak co nejlépe vyzrát na zloděje, aby nepoznali, že nejste právě doma a byt či d…