Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Chcete mít před domem skutečně krásnou zahradu? Zrealizuje vám ji zahradní architekt

31. říjen 2014 - Rubrika: Zahrada - reaguj na článek

Zahrada před domem je místem, které slouží nejen jako dělící prvek od ulice, který vám zvyšuje pocit soukromí, ale samozřejmě má být i estetickým doplňkem vaší nemovitosti. Právě z toho důvodu je vhodné, pokud je realizace zahrady přenechána odborníkům.

Reklama

Co vše můžete mít na své zahradě?

Na zahradě můžete pěstovat okrasné rostliny, bylinky, vysadit zde stromy. Chybět nesmí ani odpočinková zóna, kterou využijete během slunečních a teplých dnů, kdy se dá sedět venku. Dětem je pak vhodné zde vytvořit koutek, kde si budou moci hrát. Samotná odpočinková zóna může být kromě altánku či pergoly, laviček a stolku obohacena kupříkladu o bazén, vířivku a další atrakce. Záleží jen na vás, co vše na pozemek umístíte.

Jak zajistit, aby zahrada působila útulně?

Aby však prostor působil dostatečně kompaktně a jednotlivé prvky zde neměly spíše rušivý efekt, musíte zapřemýšlet o vhodné architektuře. Je nasnadě, že ne každý z vás má takové estetické vnímání, aby byl schopen si zahradu udělat přesně dle svých představ a snů. V potaz je také nutné brát to, že například některé rostliny, které zde chcete mít, potřebují dostatek světla, jiné naopak patří spíše do stínu.

A právě z těchto důvodů je dobré se obrátit na odborníky z oblasti zahradnictví. Zahradní architekt umí perfektně využít celého prostoru pozemku a veškeré komponenty, které na zahradě chcete mít, do ní citlivě zasadit.

Zahrada na klíč od profesionální firmy

Realizace zahrad provádí společnost Zahrada Dvořáček, která se specializuje na zahrady na klíč. Na základě vaší poptávky vám architekti zpracují návrh, a to zcela zdarma. Budete-li s ním i cenovou kalkulací souhlasit, dojde k samotné realizaci. Architekt vám krom jiného doporučí vhodné rostliny, ale také navrhne umístění dalších prvků tak, aby zahrada působila opravdu pěkně a útulně. Pro více informací o nabídce zmíněné společnosti navštivte webové stránky zahradadvoracek.cz.

Foto: zahradadvoracek.cz

Komerční sdělení

-fil-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Zahradní nábytek: Proč dát přednost dřevěnému před plastovým a kovovým?

Zahradní nábytek: Proč dát přednost dřevěnému před plastovým a kovovým?

Jaro ťuká na dveře. Příroda se pomalu probouzí a už brzy budeme moct zase odpočívat a relaxovat na zahradě. Také se těšíte, až si budete moct venku vypít kávu nebo si přečíst noviny? Aby se vám pohodlně odpočívalo, potřebujete kvalitní zahradní nábytek!

Chcete mít stále hebké a nadýchané ručníky a osušky? Dbejte na kvalitu a správnou péči!

Chcete mít stále hebké a nadýchané ručníky a osušky? Dbejte na kvalitu a správnou péči!

Jak mít ručníky stále stejně barevné, měkké a hebké jako při koupi? Prvním pravidlem je investice do kvalitního zboží, druhým správná péče. Při koupi ručníků a osušek se vyplatí hledět nejen na barvy a velikosti, ale také na gramáž, materiál a délku vláken. Při praní pak dodržovat základní poučky a …


Zahradní pergoly: Vybíráme vhodné zahradní dřeviny

Zahradní pergoly: Vybíráme vhodné zahradní dřeviny

Aby zahradní pergoly poskytovaly dostatek pohodlí při posezení během pěkných slunečných dní a zároveň také zapadaly do celkové koncepce zahrady, je dobré je osadit různými dekorativními rostlinami.

Kovový nábytek na zahradu: Výhody a nevýhody kovového materiálu

Kovový nábytek na zahradu: Výhody a nevýhody kovového materiálu

Jednou z možností, jaký nábytek zvolit na zahradu, může být ten, který je vyroben z kovu. Kovové židličky nebo stolky na zahradě působí moderně. Lze však u nich spatřovat i další výhody, ovšem zároveň je jistě vhodné připomenout také zápory, které kovové materiály mají.


Zavlažovací systémy na zahradu

Zavlažovací systémy na zahradu

Zapomeňte na ruční zavlažování zahrady. Zavlažovací systém pro zahradu udělá vše za Vás. Stačí jen naprogramovat dobu a frekvenci zavlažování a máte po práci.

Péče o zahradu v září

Péče o zahradu v září

Nastává období, kdy se naše my i naše zahrada musíme smířit s tím, že nastává konec léta. Majiteli zahrady nastává s počátkem září a přicházející podzimu mnoho práce, kterou je potřeba vykonat. Vzhledem k tomu, že posezení na zahradě v těchto dnech již nebude tolik aktuální, ať už z důvodu počasí či…