Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Trávníkový koberec

10. srpen 2011 - Rubrika: Zahrada - reaguj na článek

Plánujete na zahradě před domem vysázení nového trávníku? Pak se zamyslete, zda nebude lepší si založit trávník pomocí pokládky trávníkového koberce. Tento způsob je u nás stále oblíbenější a důvodů, proč tomu tak je, se dá najít několik.

Reklama

Kde se nejvíce vyplatí pokládat trávníkový koberec

Nejvíce se vyplatí pokládka trávníkového koberce v hodně exponovaných místech, tedy například u vchodů apod., kde se nedaří vypěstovat klasický trávník, který jsme před časem zaseli. Trávníkový koberec je samozřejmě možné využít třeba i na celou zahradu, otázkou je ale, zda to příliš nezatíží Vaši peněženku.

Výhody pokládky

Výhody pokládky trávníkové koberce jsou velmi zásadní. V první řadě jde o rychlost. Trávník je totiž položen během pár hodin, i u větší zahrady by to nemělo trvat déle nežli jeden den. Po pokládce je samozřejmě nutné se o trávník pečlivě starat a nevyužívat jej. Během dvou až tří týdnů od pokládky pak již náš nový trávník snese plnou zátěž.

Výhoda spočívá právě v rychlosti a ušetření času. Pokud zvolíme pokládku trávníkového koberce, ušetříme si minimálně rok práce, kterou bychom vynaložili pěstováním. Trávník je navíc mnohem kvalitnější, neboť vzhledem ke kvalitní péči netrpí na plevel, sníženo je také riziko výskytu různých mechů či chorob.

Pravidelné a husté drny

Trávník, který je založen tzv. trávníkovým kobercem, je také velmi pěkný na pohled, neboť má stejně husté drny, které jsou zároveň velmi pružné.

Při položení otázky, kdy je nejvhodnější doba pro položení trávníkového koberce, je odpověď velmi jednoduchá. Lze jej pokládat během celého vegetačního období, je však potřeba zajistit dostatečné zavlažování trávníku.

Trávníkový koberec se dá využít nejen v domácích zahradách, běžně se pokládá na sportovištích typů golfová či fotbalová hřiště.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak položit nový koberec

Jak položit nový koberec

Zalíbil se vám v obchodě koberec a rozhodli jste se, že jej zakoupíte a vyměníte za starý? Pak se zbytečně nelekejte jeho pokládání, nejedná se o žádnou velkou vědu. Položit koberec zvládnete během pár minut, stačí vědět, jak na to.

Možnosti čištění koberců

Možnosti čištění koberců

Alespoň malý koberec má v domácnosti skoro každý. Ti z nás, kteří mají koberce na větší ploše, dobře vědí, že o koberec je zapotřebí se důkladně starat, jinak se do něj snadno zachytávají nečistoty. Existuje několik možností, jak čistit koberce.


Koberce s vysokým vlasem patří stále k současným trendům

Koberce s vysokým vlasem patří stále k současným trendům

Inovujete interiér Vaší domácnost a rádi byste pořídili kvalitní kusový koberec? Váš domov můžete zútulnit kusovými koberci koupenými v internetové prodejně společnosti Vopi.

Údržba trávy po zimě: Na co si dát pozor

Údržba trávy po zimě: Na co si dát pozor

Přestože letošní zima rozhodně nebyla nějak extrémní, i tak mohlo zimní počasí zanechat stopy na trávníku vaší zahrady. S příchodem jara tak trávě určitě nezapomeňte věnovat zvýšenou péči. Možná bude třeba nahradit některá problematický místa pomocí


Koberce: Jaké máme možnosti při výběru podle materiálu a techniky výroby?

Koberce: Jaké máme možnosti při výběru podle materiálu a techniky výroby?

Pořizujete-li si nový koberec na podlahu, pak by vás mělo zajímat také to, jakým způsobem byl vyroben. Kvalita koberce se často pozná právě podle toho, zda je vyroben strojově nebo ručně a také dle toho, jaké z jakých materiálů je výrobce vytvořil. Mnohé zdánlivě pěkné koberce totiž mohou být vyrobe…

Jak postupovat při malování bytu

Jak postupovat při malování bytu

Chystáte se malovat byt a nevíte si rady, jaký zvolit správný postup? Malování pokojů zvládne každý, jen je třeba se řádně připravit a prostudovat si následující kroky.