Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Údržba trávy po zimě: Na co si dát pozor

18. březen 2014 - Rubrika: Zahrada - reaguj na článek

Přestože letošní zima rozhodně nebyla nějak extrémní, i tak mohlo zimní počasí zanechat stopy na trávníku vaší zahrady. S příchodem jara tak trávě určitě nezapomeňte věnovat zvýšenou péči. Možná bude třeba nahradit některá problematická místa pomocí travního koberce ve chvíli, kde už je trávník příliš poničen, jinde bude stačit kvalitní zahnojení a další postupy.

Reklama

Vertikutace

Důležitou činností, kterou je u trávníku nutné provést na začátku jara, tedy právě v tomto období, je jeho vertikutace. Tím dojde k odstranění plevele, provzdušnění půdy a celkovému oživení trávníku, který během zimních nízkých teplot trpěl.

Vertikutace vám navíc pomůže odstranit plíseň sněžnou, která se často na trávě objevuje poté, co z ní sleze poslední sněhová přikrývka. Tento problém letos budou řešit spíše jen ti z vás, kteří bydlí ve vyšších nadmořských výškách, na horách a v podhůřích. Plíseň snadno poznáte tak, že se na trávníku vytvoří bílý, případně i mírně narůžovělý povlak poté, co dojde o roztátí posledních zbytků sněhu.

Další procedury

Jarní péče o trávník by dále kromě vertikutace měla zahrnovat také jeho důkladné prohnojení, aby tráva měla dostatek živin potřebných ke zdravému růstu. Dokonalý trávník vhodným hnojením získáte snadno, stačí se jen držet návodů, které u jednotlivých travních substrátů uvádějí výrobci.

Možné je také lehké zapískování trávníku, případně i podsetí ploch, které jsou více poškozeny.

Při renovaci trávníku instalujte automatické zavlažování

Pokud se pustíte do celkové rekonstrukce trávníku, určitě zauvažujte nad instalací automatického zavlažování. Díky němu nebudete muset trávník neustále ručně zalévat, ušetříte si tak spoustu námahy. Výběr automatické závlahy podřiďte hlavně velikosti plochy, která je zatravněna, a dále také nárokům na spotřebu vody a energií.

Údržba trávníku po zimě je zásadní. Pokud ji opominete, nebo bude nedůkladná, velmi brzy se vám to vymstí. Trávník v létě určitě nebude vypadat tak svěže jako loni.

-par-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak provést stěhování firmy v zimě?

Jak provést stěhování firmy v zimě?

Říká se, že je lepší vyhořet než se stěhovat. A pokud se potřebujete přestěhovat se svou firmou, navíc v zimě, tak vás spousta problémů jistě nemine. A myšlenky na založení požárů asi také ne. Ale opravdu musí být stěhování firmy v zimě tak složité? Jistěže nemusí!

Zakládání stavby v zimě: Malta POROTHERM Profi AM-W

Zakládání stavby v zimě: Malta POROTHERM Profi AM-W

Minerální vápenocementová malta POROTHERM Profi AM-W je určená všem, jež potřebují založit stavbu z broušených cihel i v zimním období. Tato speciální zimní zakládací malta se může používat pouze při teplotách od +15 °C do -5 °C. Je proto vhodná pro všechny, kteří stihli za příznivého podzimního poč…


Pěstování a údržba trávníku: Rady od profesionálů

Pěstování a údržba trávníku: Rady od profesionálů

Rovně střižený, souměrný a profesionálně upravený trávník je chloubou zahrady. Toužíte také po anglickém trávníku, ale zatím pořád bojujete s českým plevelem? Jak trávník pěstovat a jak ho udržovat? Nechte si poradit od profesionálů.

Koupě družstevního bytu: na co si dát pozor?

Koupě družstevního bytu: na co si dát pozor?

Družstevní byt je jednou z forem bydlení. Jedná se o byt, který je ve vlastnictví družstva. Každý družstevník pak platí nájem. V případě, že chcete koupit družstevní byt, měli byste se řídit následujícímu radami.


Pozor na podomní prodejce a předváděcí akce

Pozor na podomní prodejce a předváděcí akce

I v dnešní době je stále hodně lidí, kteří se nechají napálit podomními prodejci, anebo jsou nějakým způsobem obelstěni na různých prodejních a předváděcích akcích. Takovými zákazníky jsou často starší lidé, kteří jsou až příliš důvěřiví.

Podzimní údržba zahrady

Podzimní údržba zahrady

Léto je za námi a je třeba se připravit na chladnější počasí a změnu klimatu. Stejně tak se dostávají do pohotovosti všichni zahrádkáři a majitelé zahrad, neboť před příchodem zimy pro ně nastává mnoho práce. Ne každý se při podzimní úpravě zahrady rozhodne využít služeb profesionálů, kteří toto maj…