Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak položit nový koberec

20. duben 2012 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Zalíbil se vám v obchodě koberec a rozhodli jste se, že jej zakoupíte a vyměníte za starý? Pak se zbytečně nelekejte jeho pokládání, nejedná se o žádnou velkou vědu. Položit koberec zvládnete během pár minut, stačí vědět, jak na to.

Reklama

Úprava podlahy

Před položením koberce je ideální, pokud je místnost zcela volná. Po odstranění původního starého koberce je potřeba dokonale očistit podlahu. Pod kobercem se totiž za léta mohla vytvořit silná vrstva nečistot. Podlaha by měla být nejen pěkně čistá, ale také bez jakýchkoliv nerovností.

Velikost koberce

Už při nákupu koberce je dobré znát přesné rozměry tak, abychom koberec nemuseli pořizovat zbytečně velký, stojí nás to zbytečné peníze a navíc si tím přiděláme práci, neboť pak musíme doma koberec řezat na vhodnou velikost. Pakliže máme u stěn pokoje lišty či prahy, je lepší je odstranit tak, aby bylo možné koberec položit až přímo ke stěnám. Odborníci doporučují v případě, že pokládáme koberec do větší místnosti, jej podlepit tak, aby nedocházelo k jeho následnému pohybu. Použít lze i oboustrannou lepící pásku. V případě, že využijeme právě tuto pomůcku, nalepme nejprve pouze spodní díl pásky u stěn, poté rozložme koberec po místnosti a teprve tehdy, leží-li koberec rovně, odtrhněme i ochranný papír horní strany pásky.

Zarovnání a ořezání krajů

V závěrečné fázi, kdy je již koberec položen, je nutné udělat případné úpravy u stěn. Vždy je lepší koupit koberec s rozměry alespoň o trochu většími, nežli je rozměr podlahy. Vyhneme se tak tomu, že doma zjistíme, že jsme si koupili příliš malý koberec. V momentě, kdy kousek koberce přesahuje do stěny, je potřeba jej dokonale přitlačit ke stěně a s použitím ostrého nože oříznout jeho přebývající část. To samé udělejme i u rohů, zde však buďme zvlášť obezřetní při řezání. Na závěr, kdy je koberec položen, přitlačte jej k lepícím páskám a dejte zpět lišty, které jste před pokládkou odstranili.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Trávníkový koberec

Trávníkový koberec

Plánujete na zahradě před domem vysázení nového trávníku? Pak se zamyslete, zda nebude lepší si založit trávník pomocí pokládky travního koberce. Tento způsob je u nás stále oblíbenější a důvodů, proč tomu tak je, se dá najít několik.

Jak položit plovoucí podlahu

Jak položit plovoucí podlahu

Co dodá vašemu domovu pocit tepla a zútulní jej? Začněte pěkně od podlahy. Dobře vybraná plovoucí podlaha je moderní, praktická a budete se díky ní cítit doma opravdu pohodlně. Můžete si ji vybrat z množství dekorů v různých cenových relacích, není proto divu, že zejména laminátové plovoucí podlahy …


Jak položit dlažbu? Naučte se pokládat dlažbu s Hornbachem

Jak položit dlažbu? Naučte se pokládat dlažbu s Hornbachem

Mnoho lidí si myslí, že je pokládka dlažby složitá. Obavy jsou ale zbytečné, stačí si vybrat tu pravou dlažbu, nechat si od odborníků poradit, jak na to, nastudovat správný postup a její realizaci pak zvládne téměř každý. Ať již potřebujete zrenovovat podlahu nebo stavíte úplně novou koupelnu, na…

Nový byt: 3 nejdůležitější kritéria výběru

Nový byt: 3 nejdůležitější kritéria výběru

Rozhodli jste se právě učinit důležitý krok v životě a vybrat si nový byt, kde strávíte další roky svého života? Víte však, co je při výběru bytu nejdůležitější a jaká kritéria byste měli zohlednit?


Nákup nemovitosti: Je lepší starý, nebo nový byt?

Nákup nemovitosti: Je lepší starý, nebo nový byt?

Budete kupovat nový byt a váháte, zda je lepší novostavba nebo starší bytový dům? Jaké jsou výhody a nevýhody nového a starého bytu?

Koupě nemovitosti: nový či starší byt?

Koupě nemovitosti: nový či starší byt?

Uvažujete o koupi bytu? Nemůžete se rozhodnout, zda raději nový, či starší byt? Při rozhodování by měl vzít zájemce v potaz všechna pro a proti, která sebou koupě bytu nese a nedělat unáhlená rozhodnutí. Podle čeho se rozhodovat?