Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Nový byt: 3 nejdůležitější kritéria výběru

8. leden 2012 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Rozhodli jste se právě učinit důležitý krok v životě a vybrat si nový byt, kde strávíte další roky svého života? Víte však, co je při výběru bytu nejdůležitější a jaká kritéria byste měli zohlednit?

Reklama

Důležitá rozhodnutí

Pokud jste se rozhodli, že je třeba se ve svém životě posunout dál a zvolit si vhodné prostředí k bydlení, měli byste se nejprve zamyslet a utřídit si, co je pro vás důležité a jaké parametry a kritéria by měl váš nový byt mít. Vždyť si nevybíráte pouze byt jako takový, vybíráte si také vhodné podmínky pro váš život, ať už rodinný či profesní. Také musíte počítat s tím, že v tomto bytě pravděpodobně strávíte minimálně několik let, proto je třeba vybírat opravdu pečlivě.

3 nejdůležitější kritéria pro výběr nového bytu

1. Výběr vhodné lokality

Výběr lokality je jedno z nejdůležitějších kritérií pro výběr nového bytu. Nejprve se informujte, zda daná lokalita patří mezi ty lepší či horší. Zjistěte si, zda je byt situován spíše v rušnějších částech blízko silnice či na okraji, blízko přírody. Každému z nás totiž vyhovuje něco jiného. Důležité je také si zjistit dostupnost MHD, a zda jsou v blízkosti nějaké supermarkety, restaurace, školy či školky, což je zajisté velmi výhodné.

2. Velikost bytu

Velikost nového bytu byste si měli vybírat s ohledem na to, zda v bytě plánujete žít pouze na přechodné období či zda se jedná o byt, kde si chcete založit rodinu. Je lepší vybírat pro rodinu s dětmi alespoň byt 3+kk či více.

3. Cena

Cena je při výběru nového bytu velice důležitým kritériem. Obecně byty blíže centra jsou dražší než byty na okrajích měst. Nejlepší je si vyhlédnout bytů několik a každý od jiné realitní agentury, tak budete moci nejlépe porovnat, kdo má ceny rozumné a kdo natažené.

Je důležité vybírat pečlivě

Pokud opravdu hledáte byt pro budoucnost, dejte si s jeho výběrem na čas. Nabídky realitních kanceláří se totiž neustále mění a rozrůstají. Kvalitní realitní agentura vám dá čas na rozmyšlenou, popřípadě s vámi uzavře za poplatek rezervaci. Pokud se budete držet nejdůležitějších kritérií při výběru, odměnou vám bude krásný nový byt.

Autor: Monika Nuňez

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Koupě nemovitosti: nový či starší byt?

Koupě nemovitosti: nový či starší byt?

Uvažujete o koupi bytu? Nemůžete se rozhodnout, zda raději nový, či starší byt? Při rozhodování by měl vzít zájemce v potaz všechna pro a proti, která sebou koupě bytu nese a nedělat unáhlená rozhodnutí. Podle čeho se rozhodovat?

Nákup nemovitosti: Je lepší starý, nebo nový byt?

Nákup nemovitosti: Je lepší starý, nebo nový byt?

Budete kupovat nový byt a váháte, zda je lepší novostavba nebo starší bytový dům? Jaké jsou výhody a nevýhody nového a starého bytu?


3D televize do domácnosti: Na co si dát pozor při výběru?

3D televize do domácnosti: Na co si dát pozor při výběru?

Televize se stala nedílnou součástí našich domovů. Černobíle obrazovky jsou již dávnou historií a ve většině moderních domácností vládnou velké ploché televizory. Technologický vývoj ovšem nejde zastavit, a proto si nyní i u vás doma můžete vychutnat film ve 3D. Podívejte se, jak vybrat 3D televizor…

Jak položit nový koberec

Jak položit nový koberec

Zalíbil se vám v obchodě koberec a rozhodli jste se, že jej zakoupíte a vyměníte za starý? Pak se zbytečně nelekejte jeho pokládání, nejedná se o žádnou velkou vědu. Položit koberec zvládnete během pár minut, stačí vědět, jak na to.


Aktuální trendy při výběru kuchyňských linek

Aktuální trendy při výběru kuchyňských linek

Při vytváření kuchyně a kuchyňské sestavy bychom se měli držet některých základních kritérií. Moderní trendy při vytváření kuchyně kladou důraz zejména na prostor, v němž se kuchyňská linka bude nacházet, na uspořádání kuchyňské ( rozmístění jednotlivých částí a jejich velikosti), dále pak na osvětl…

Na kolik vás vyjde nový bazén a příslušenství?

Na kolik vás vyjde nový bazén a příslušenství?

Venkovní bazény jsou velmi oblíbenými doplňky u mnoha rodinných domů. Mít na zahradě postavený bazén znamená, že už nemusíte pokaždé, když se chcete vykoupat nebo alespoň svlažit, běhat na plovárnu, k rybníku, řece nebo pod sprchu do koupelny. Na kolik vás ale vyjde pořízení nového bazénu a také nák…