Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Nákup nemovitosti: Je lepší starý, nebo nový byt?

5. březen 2015 - Rubrika: Poradna - Komentáře: 3

Budete kupovat nový byt a váháte, zda je lepší novostavba nebo starší bytový dům? Jaké jsou výhody a nevýhody nového a starého bytu?

Reklama

Koupit nemovitost není jen tak. Zpravidla jde o největší investici, jakou kdy v životě uděláme. A legrace přestává především v době, kdy si na reality bereme hypotéku. Je třeba opravdu zvážit, jaký byt koupíme, protože v něm budeme pravděpodobně trávit zbytek života.

Staré byty: Výhody a nevýhody

Staré byty mají bezpochyby své kouzlo, zvláštní vůni a možná v nich objevíte i genius loci. Některé z nich jsou navíc na atraktivních místech a to také odpovídá jejich ceně.

Stáří bytu ovšem nese svá rizika: Zjistit bychom si měli stav elektrických rozvodů, řešení odpadů a stav otopné soustava. Mínusem starých bytových domů bývá také absence výtahu. To nám většinou nevadí do té doby, dokud nám slouží zdraví.

Nový byt: Výhody a nevýhody

Nová zástavba se v mnoha českých městech stále rozrůstá, i když ne tak intenzivně, jako tomu bylo v minulých letech. Stále jsou ovšem volné nové byty. Jejich výhodou je bezpochyby to, že jsou prostě nové. Takže by měly být v pořádku rozvody, najdete v nich moderní vybavení… A pokud se něco pokazí, můžete to reklamovat.

Nevýhodou ovšem je, že rychlost výstavby se mohla negativně podepsat na kvalitě. Navíc developerské projekty byly často stavěny v okrajových částech města, kde není základní občanská vybavenost.

Nový, nebo starý byt?

Je to opravdu těžké. Každé bydlení – nové i staré – má své výhody i nevýhody. Je proto dobré ujasnit si předem své preference. Co od bytu očekáváte? Jakou občanskou vybavenost potřebujete. Prostě platí pořekadlo – dvakrát měř, jednou řež.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Kateřina Vlachá

pátek, 22. duben 2011
13:52

:DD v okrajových částech města- třeba v záplavových oblastech :DD néé, že se mohla podepsat na kvalitě, ale podepsala se ryychlost stavby na kvalitě...to si ten barák, postavim radši vlastníma rukama, i kdyby to mělo trvat 5 let :-)


Napsal: Kateřina Vlachá [Odpovědět]

Lenka

pondělí, 7. leden 2019
18:40

My jsme si koupili starší byt, protože byl v dobré lokalitě, ale dalo nám hodně práce, abychom ho měli podle svých představ. Pomohl nám s tím http://www.pwinterier.cz/ a s jejich pomocí máme krásný domov.


Napsal: Lenka [Odpovědět]

Don

neděle, 14. duben 2019
23:30

My jsme si přes http://www.psn.cz/ koupili byt ve starším domě, který však byl zrekonstruovaný a jsme naprosto spokojení. Bydlení je to velmi pohodlné a navíc má dům svoji historii a styl, což se mi moc líbí.


Napsal: Don [Odpovědět]


Čtěte také...

Koupě nemovitosti: nový či starší byt?

Koupě nemovitosti: nový či starší byt?

Uvažujete o koupi bytu? Nemůžete se rozhodnout, zda raději nový, či starší byt? Při rozhodování by měl vzít zájemce v potaz všechna pro a proti, která sebou koupě bytu nese a nedělat unáhlená rozhodnutí. Podle čeho se rozhodovat?

Je lepší vrtaná nebo kopaná studna?

Je lepší vrtaná nebo kopaná studna?

Mnoho rodinných domů využívá užitkovou a pitnou vodu ze studní. Jsou dva způsoby, jak si na vlastním pozemku udělat studnu- kopáním nebo vrtáním.


Prodej nemovitosti: Jak dobře prodat byt

Prodej nemovitosti: Jak dobře prodat byt

Prodej bytu je důležitým milníkem v našem životě. Pokud se rozhodneme, že svůj dosavadní byt či dům prodáme a přestěhujeme se do nového, lepšího, pak je třeba si prodej řádně promyslet a naplánovat tak, abychom jej zbytečně neprodali pod cenou. Ceny nemovitostí se dost výrazně liší podle lokality, o…

Trh bydlení 2011: Vhodná doba pro koupi nemovitosti?

Trh bydlení 2011: Vhodná doba pro koupi nemovitosti?

Přemýšlíte o tom, že byste si letos rádi pořídili nový byt? Váháte, zda je pravá chvíle pro tak velkou investici? Ceny bytů se snižují, úrokové sazby hypoték se mírně navyšují. Zvažte dobře své rozhodnutí! Pokud uvažujete o koupi nemovitosti, letošní rok určitě nepatří mezi ty špatné. Ceny bytů s…


Jak položit nový koberec

Jak položit nový koberec

Zalíbil se vám v obchodě koberec a rozhodli jste se, že jej zakoupíte a vyměníte za starý? Pak se zbytečně nelekejte jeho pokládání, nejedná se o žádnou velkou vědu. Položit koberec zvládnete během pár minut, stačí vědět, jak na to.

Technologie ThermoFrame pro lepší tepelnou izolaci

Technologie ThermoFrame pro lepší tepelnou izolaci

Pořídit si okna a dveře, která zabraňují zbytečným tepelným ztrátám z obytných prostor, je dnes již zcela běžné. Majitelé rodinných domů s garáží přiléhající k obytné časti by však měli dávat pozor i při výběru garážových vrat. Speciálně vyvinutý umělohmotný profil ThermoFrame dokáže díky dvojitému …