Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Na kolik vás vyjde nový bazén a příslušenství?

10. červenec 2013 - Rubrika: Zahrada - Komentáře: 3

Venkovní bazény jsou velmi oblíbenými doplňky u mnoha rodinných domů. Mít na zahradě postavený bazén znamená, že už nemusíte pokaždé, když se chcete vykoupat nebo alespoň svlažit, běhat na plovárnu, k rybníku, řece nebo pod sprchu do koupelny. Na kolik vás ale vyjde pořízení nového bazénu a také nákup potřebného příslušenství k bazénům?

Reklama

Dětské nafukovací bazény- maximálně pár set korun

V první řadě je třeba si říci, že cenové rozdíly u jednotlivých typů bazénů se značně liší. Pakliže máte zájem o bazén hlavně pro vaše děcka, je zbytečné utrácet za nějaký drahý typ.

V tom případě klidně postačí dětské bazény nafukovací. Jsou velmi levné, ceny se běžně pohybují pod hranicí 1 tisíce korun.

Plastové bazény větších rozměrů

Takovéto bazény ale neudělají radost vám osobně, maximálně si v nich svlažíte nohy, nic víc. Pro dospělé jsou vhodnější alespoň větší a odolnější plastové bazény. Akce, v kterých je lze pořídit, nabízejí tyto bazény v cenových relacích od cca 1.200 Kč.

Špičkou ve své kategorii a přitom levnou variantou jsou kupříkladu bazény Marimex.

Nadzemní a zapuštěné bazény

Další možností je nechat postavit klasický zapuštěný bazén nebo odolnější nadzemní varianty, kde je využito PVC a dalších materiálů, které zajišťují dostatečnou stabilitu a delší životnost bazénu.

Takovéto bazény, které na zahradě vydrží po celou sezonu ( a často i mimo ni), jsou logicky dražší. Mohou stát kolem 5.000 Kč, výjimkou však nejsou ani bazény, jejich cena se pohybuje již v řádech desítek tisíc korun.

Dá se tak říci, že v poměru cena/výkon jsou asi nejlepší kvalitní nadzemní bazény. Nejsou nijak zvlášť drahé, přitom poskytují dostatečný komfort.

Příslušenství k bazénům

Co potřebujete vědět o bazénech dalšího ve chvíli, kdy si některý z nich hodláte pořídit?

Při nákupu venkovního bazénu, ať už zvolíte plastový bazének nebo kvalitnější varianty, je potřeba počítat také s drobnými investicemi do příslušenství.

Pominu-li malý dětský nafukovací bazén, bude nutné koupit filtraci, bazénovou chemii, síťku na nečistoty, případně i bazénový vysavač. Jako doplňky se pak hodí bazénové schůdky, krycí plachta na bazén a další pomůcky, které ještě více zpříjemní pobyt u bazénu.

Všechna tato bazénová příslušenství se pohybují maximálně v řádech stovek korun.

Na závěr si tedy shrňme, že venkovní bazény na zahradu lze pořídit již od pár set korun. Jejich cena stoupá úměrně k tomu, jaká je jejich velikost, z jakých materiálů jsou vyrobeny a jakým způsobem se instalují.

-got-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Aneta

pátek, 6. září 2013
22:08

Bez koupání na zahradě už si nedokážu léto ani představit. Po dlouhém váhání jsme se rozhodli jít do koupacího jezírka, inspiraci jsme našli tady: http://www.oase-filtrace.cz/koupaci-jezirka. Nechtěli jsme mít jenom bazén, který využijeme pár týdnů v roce a koupací jezírko nám přišlo jako super věc - když jsou horka, můžeme se tam koupat, je tomu přizpůsobené, a když není počasí na koupání, tak máme na zahradě super okrasný prvek.


Napsal: Aneta [Odpovědět]

Eliska

úterý, 30. květen 2017
19:38

Pěkný článek, bazén máme už rok a moc si ho pochvalujeme. Vybírali jsme z několika firem, ale nakonec jsme na základě mnoha doporučení zvolili firmu Albixon. Vše proběhlo bez sebemenší chybičky, bazén vypadá a funguje naprosto úžasně. Mohu jen doporučit, výběr mají opravdu široký, posuďte sami -https://www.albixon.cz/bazeny/


Napsal: Eliska [Odpovědět]

Marcela

úterý, 29. srpen 2017
17:52

My máme na zahradě také bazén od www.albixon.cz a zatím si nemůžeme stěžovat, myslím si, že za málo peněz, hodně muziky, rozhodně vám bazén domů doporučuju, jestli máte dostatek místa.


Napsal: Marcela [Odpovědět]


Čtěte také...

Stavba plotu: Na kolik peněz vyjde?

Stavba plotu: Na kolik peněz vyjde?

Plot tvoří nedílnou součást pozemku. Jako majitelé nemovitosti byste rozhodně měli usilovat o to, aby váš pozemek byl kvalitně oplocen. Zabráníte tak případným vniknutím cizích osob do míst, kde nemají bez vašeho povolení co dělat. Na kolik ale vyjde stavba plotu?

Vyvložkování komína: Proč je důležité a na kolik vás vyjde

Vyvložkování komína: Proč je důležité a na kolik vás vyjde

Komín, který je součástí rodinného domu, je často příčinou neštěstí. Při jeho nesprávné údržbě a špatném technickém stavu totiž snadno může dojít k zahoření usazených zplodin. Často se také stává, že neprůchodný komín způsobí, že spaliny nevycházejí z domu, naopak se dostávají do interiéru. To se pa…


Vybíráme bazén: vlastní rodinný bazén na zahradě

Vybíráme bazén: vlastní rodinný bazén na zahradě

V posledních letech lidé stále častěji investují do vlastního koupání a pořizují si na zahrady rodinné bazény. Jak si ale ten správný bazén vybrat? Představa koupání v teplé vodě na vlastní zahradě je lákavá a každoročně si ji plní další tisíce českých rodin. Nabídka bazénů je velmi široká.…

Kvalitní příslušenství k vašemu bazénu

Kvalitní příslušenství k vašemu bazénu

Vlastníte bazén a rádi byste si usnadnili práci při jeho údržbě? Pořiďte si kvalitní bazénové příslušenství a drobné doplňky, které vám pomůžou vodu v bazénu důkladně vyčistit a ochránit ji před nežádoucími bakteriemi a vás před kožními a jinými infe


Jak se starat o bazén během koupací sezony?

Jak se starat o bazén během koupací sezony?

Začala letní sezona a mnozí z vás už mají nachytaný bazén ke koupání. Péče o něj však nekončí jeho napuštěním a zapojením filtrace, o vodu v bazénu je třeba se starat v průběhu celého léta.

Cena plynu 2011: Kolik budeme platit?

Cena plynu 2011: Kolik budeme platit?

Vaříte doma na plynu? Nebo ho používáte k vytápění a ohřevu vody? Pak vás určitě zajímá, kolik za plyn budete platit v roce 2011. Záleží na tom, jakého dodavatele plynu máte, protože někteří dodavatelé plynu zlevňovali, zatímco jiní zdražovali. Podívejte, jak je na tom váš dodavatel.