Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Solární panely - levná výroba elektřiny

15. červen 2011 - Rubrika: Úspory a finance - reaguj na článek

Pro získání levné energie, pomocí které můžeme v domě například ohřívat užitkovou vodu, případně také vytápět jednotlivé místnosti, se v posledních letech stále více využívají solární panely. Solární energie je nevyčerpatelnou energií, jejíž využívání je velmi ekologické a čisté.

Reklama

Do budoucna se počítá s tím, že získávání energií bude prováděna právě přes solární panely v mnohem větším měřítku nežli doposud. Tento a další alternativní zdroje energií tak postupně nahradí současné zdroje, které se velmi rychle vyčerpávají.

Princip solárních panelů

Solární panely fungují na poměrně jednoduchém principu. V panelech, které lze umístit na střechu rodinného domu, jsou fotovoltaické články, které přeměňují sluneční záření (světlo) na elektrickou energii. Regulační zařízení následně transformuje vzniklou elektřinu na 230 V, která je posílána přes elektroměr do běžné sítě.

Pozitiva a negativa solárních panelů

Solární panely mají velkou výhodu v tom, že jejich instalace je velmi jednoduchá. Při jejich pořizování je však potřeba počítat s tím, že budeme muset investovat poměrně vysoké náklady. Tyto náklady se však poměrně rychle navrátí díky tomu, že budeme mnohem nezávislejší na běžných dodávkách elektrické energie ze sítě, což výrazně sníží náklady, které dnes za energie platíme.

Aby byly solární panely na střeše neustále maximálně účinné, je potřeba je občas vyčistit. To se provádí snadno například pomocí vysokotlakých myček, tzv. wapek.

Poměrně zásadní informací může být i to, že solární panely dokáží přijímat energii ze slunečního záření i ve chvíli, kdy je pod mrakem. I při oblačnu solární panely dokáží vyprodukovat minimálně 10% energie v porovnání se slunečným podnebím.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Solární panely na ohřev vody: Ušetřete energii!

Solární panely na ohřev vody: Ušetřete energii!

Ačkoli Česká republika nepatří ke státům, které jsou bohaté na sluneční svit, je možné také v našich podmínkách využívat solární energii. S tím jak rostou ceny energií, se stále více domácností rozhlíží, kde by mohly ušetřit.

Solární kolektory: Typy kolektorů pro rodinné domy

Solární kolektory: Typy kolektorů pro rodinné domy

Solární kolektory se stále častěji objevují na střechách rodinných domů. Existuje několik typů kolektorů. Abychom dosáhli maximální účinnosti, je zapotřebí zvážit, který typ kolektorů bude pro náš rodinný dům nejvýhodnější.


Využijte solární energie

Využijte solární energie

Energie získávaná ze slunečního svitu je ideální vzhledem k tomu, že ji můžete získávat zcela zadarmo. Pakliže máte obavy, že by pro váš dům nebyla tato investice dobrá už jen proto, že u vás málo svítí sluníčko a tudíž byste získávali málo nebo dokonce žádnou energii, pak jsou vaše obavy ne zcela n…

Domácí větrná elektrárna: Výroba elektrické energie z větru

Domácí větrná elektrárna: Výroba elektrické energie z větru

Zatímco solární kolektory vyrábějí elektřinu pouze ve chvílích, kdy svítí sluneční paprsky, větrné elektrárny dokáží produkovat elektřinu i v noci. Vítr totiž vane za každého počasí. Díky tomu může být domácí větrná elektrárna velmi žádoucím zařízením, které pomáhá zvýšit energetickou soběstačnost d…


Solární lampa: Doplněk na zahradu, který do jisté míry nahradí klasické osvětlení

Solární lampa: Doplněk na zahradu, který do jisté míry nahradí klasické osvětlení

Aby vaše zahrada před domem byla ve večerních a nočních hodinách působivě osvícena a přitom jste zbytečně nespotřebovávali velké množství elektrické energie, je možné využít solární lampy. Jedná se o zajímavé doplňky na zahradu, které do určité míry mohou nahradit klasické osvětlení. Ale nedokáží zá…

Cena elektřiny 2011: Připlatíme si stovky korun

Cena elektřiny 2011: Připlatíme si stovky korun

Cena elektřiny v roce 2011 opět naroste. Ačkoli zdražení proudu není tak výrazné, jak se očekávalo, domácnosti si v závislosti na spotřebě připlatí několik stokorun ročně. Zdražení elektřiny ale nemusíte akceptovat. Řešením je změna dodavatele elektřiny!