Solární panely - levná výroba elektřiny
15. červen 2011 - Rubrika: Úspory a finance - reaguj na článekPro získání levné energie, pomocí které můžeme v domě například ohřívat užitkovou vodu, případně také vytápět jednotlivé místnosti, se v posledních letech stále více využívají solární panely. Solární energie je nevyčerpatelnou energií, jejíž využívání je velmi ekologické a čisté.
ReklamaDo budoucna se počítá s tím, že získávání energií bude prováděna právě přes solární panely v mnohem větším měřítku nežli doposud. Tento a další alternativní zdroje energií tak postupně nahradí současné zdroje, které se velmi rychle vyčerpávají.
Princip solárních panelů
Solární panely fungují na poměrně jednoduchém principu. V panelech, které lze umístit na střechu rodinného domu, jsou fotovoltaické články, které přeměňují sluneční záření (světlo) na elektrickou energii. Regulační zařízení následně transformuje vzniklou elektřinu na 230 V, která je posílána přes elektroměr do běžné sítě.
Pozitiva a negativa solárních panelů
Solární panely mají velkou výhodu v tom, že jejich instalace je velmi jednoduchá. Při jejich pořizování je však potřeba počítat s tím, že budeme muset investovat poměrně vysoké náklady. Tyto náklady se však poměrně rychle navrátí díky tomu, že budeme mnohem nezávislejší na běžných dodávkách elektrické energie ze sítě, což výrazně sníží náklady, které dnes za energie platíme.
Aby byly solární panely na střeše neustále maximálně účinné, je potřeba je občas vyčistit. To se provádí snadno například pomocí vysokotlakých myček, tzv. wapek.
Poměrně zásadní informací může být i to, že solární panely dokáží přijímat energii ze slunečního záření i ve chvíli, kdy je pod mrakem. I při oblačnu solární panely dokáží vyprodukovat minimálně 10% energie v porovnání se slunečným podnebím.
Autor: Roman Beneš
Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+
[Nahoru ↑]
ReklamaVložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!