Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Vysoušení vlhkého zdiva domu moderní metodou

15. březen 2012 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

U starých domů mají majitelé velmi často potíže s tím, že se jim nedaří z domu odvádět vlhkost, stěny jsou mokré a původní izolace již nefunguje. Problém nastává ve chvíli, kdy není možné využít opravu izolace a nepomáhají například ani svislé izolace či mapové fólie. V tomto případě může přijít na pomoc speciální přístroj, která využívá elektroosmózy. Bez jakéhokoliv zásahu do stavby dokáže během několika měsíců celý dům perfektně vysušit a nahrazuje tak původní, již zcela nefunkční hydroizolaci.

Reklama

Bez zásahu do stavby

Jak už bylo naznačeno, tento přístroj nepotřebuje žádný zásah do stavby. Nebude potřeba dělat žádné výkopy apod. přístroj stačí jednoduše pomocí hmoždinek upevnit do středu domu, připojit ho k zásuvce a v tu chvíli začíná působit. Vysílač má odběr mezi 5 až 7 watty dle toho, v jaké fázi vysoušení je. U starých domů, které mají velký problém s hydroizolací, trvá kompletní vysušení cca šest až dvanáct měsíců. Je důležité mít na paměti, že přístroj ani po vysušení objektu nesmíme odstranit, jinak by se situace opakovala. Přístroj definitivně nahrazuje původní hydroizolaci.

Použití

Výhodou je, že se dá použít pro všechny typy domů, snad jen s výjimkou novostaveb. Není vhodný pro situace, kdy je v domě vlhkost způsobena tlakovou poruchou. Životnost takovéhoto přístroje se udává v desítkách let, takže není na místě se strachovat, že za čas budeme muset kupovat zcela nový kus.

Co může způsobit vlhké zdivo domu

Pojďme se blíže podívat na to, co vše může způsobit vlhkost zdiva domu. Vzhledem k tomu, že bydlení ve vlhkém prostředí vyhovuje snad jen vodníkům, je logické, že běžní majitelé starých domů si vlhkého domu asi příliš neužijí. Vlhkost snižuje komfort bydlení, může v dlouhodobém horizontu velmi negativně působit na naše zdraví. Výrazně trpí i interiér a nábytek v domě či třeba i oblečení, které v domě máme. Špatná hydroizolace se na domě projevuje vznikem plísní, které působí špatně lidský organismus a v domě je cítit zatuchlina. V neposlední řadě pak dochází k vyšším nákladům na vytápění domu, neboť kvůli vlhkosti se v něm snižuje teplota a my tak musíme mnohem více topit. Při dnešních nákladech na energie se tak pořízení přístroje, který využívá pro vysoušení domu elektroosmózu, rozhodně vyplatí.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Vytváříme moderní zahradu

Vytváříme moderní zahradu

Ke každému moderně zařízenému rodinému domu patří neodmyslitelně i moderně založená zahrada. Efekt moderní zahrady zdokonalíme použítím aktuálních trendů v oblasti zahradnictví, ale velkou roli také hraje rozmístění a množství všech živých i neživých prvků v zahradě. Pokud se už pustíte do zkrášlová…

Jak vybrat komín pro moderní stavbu?

Jak vybrat komín pro moderní stavbu?

Komín, který odvádí spaliny, je důležitý pro každý dům, v němž se k vytápění používají tuhá paliva, popř. plyn. Moderní kamna, krby nebo kotel mají mnohem vyšší účinnost než spotřebiče využívané v minulosti. Tomu je potřeba přizpůsobit i komín. Jak vybrat moderní komín?


Moderní poštovní schránka: Aby vaše pošta byla v bezpečí

Moderní poštovní schránka: Aby vaše pošta byla v bezpečí

Poštovní schránka patří mezi drobné doplňky, je však poměrně důležitá. Její absence by totiž znamenala, že veškerá došlá pošta by nebyla chráněna před odcizením nebo poškozením do chvíle, než byste si ji vyzvedli. I schránka na poštu ale může být nejen praktická, ale také stylová.

Tepelná čerpadla představují moderní styl vytápění

Tepelná čerpadla představují moderní styl vytápění

Pořízení tepelného čerpadla je sice oproti elektrickým nebo plynovým kotlům dražší, v provozních nákladech se vám to ale brzy vrátí a z dlouhodobého hlediska jde dokonce o výhodnou investici. Tepelná čerpadla představují moderní a efektivní alternativu vytápění, která se vám bude líbit.


Japonský nůž Santoku - moderní univerzální nůž pro domácnost

Japonský nůž Santoku - moderní univerzální nůž pro domácnost

Jak profesionální kuchaři, tak i amatérští nadšenci, kteří si rádi připraví vynikající jídla, by v každém případě měli mít doma kvalitní kuchyňské nože. K dispozici je dnes u výrobců celá řádka nožů, a to jak speciálních, které se používají vždy pro určitý úsek kuchyně (na řezání, sekání, na zelenin…

Moderní mikrovlnné trouby mají mnoho nových funkcí

Moderní mikrovlnné trouby mají mnoho nových funkcí

Mikrovlnná trouba je součástí většina moderních kuchyní. Zatímco dříve byla využívána zejména pro rozmrazování potravin, které jsme krátce před tím vytáhli z mrazničky, případně pak byla užitečná při ohřevu již hotových pokrmů, v dnešní době jsou v obchodech k dostání špičkové mikrovlnné trouby, kte…