Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Tepelná čerpadla od Klima Rapid: Produkty značek Daikin a Sanyo

29. červen 2011 - Rubrika: Tipy a triky - Komentáře: 2

Jedním z velmi účinných způsobů, jak snížit výdaje a náklady na vytápění, může být pořízení tepelných čerpadel. Tepelná čerpadla se dnes stále více využívají nejen v průmyslových objektech, ale i v domácnostech, tedy rodinných domech, chatách a chalupách. Jedná se o produkty, které dokáží získávat energii z přírodních obnovitelných zdrojů, díky čemuž nedochází k poškozování životního prostředí. Jsou určeny pro ohřevy vody, využít se však dají také pro celkové vytápění domu.

Reklama

Typy tepelných čerpadel

Existují tři základních druhy. V prvním případě jde o tepelná čerpadla vzduch-voda. Tento typ získává potřebnou energii ( teplo) z vnějšího vzduchu. Toto teplo následně ohřívá vodu, která pak koluje v radiátorech či se využije k vytápění podlah, bazénu apod.

Kalkulačka na tepelná čerpadla

Druhým typem jsou tepelná čerpadla země- voda, kdy je energie získána z půdy pozemku, případně pomocí hlubinných vrtů. Oblíbená jsou také tepelná čerpadla voda- voda, kdy se využívá energie z vodní plochy či například ze studně.

Princip tepelného čerpadla

Tepelná čerpadla fungují na poměrně jednoduchém principu, který je podobný principu fungování chladničky. Zatímco u lednice je teplo odebírání potravinám v přední části a zadní část topí, tepelná čerpadla mají přesně opačný systém, když je teplo odebíráno ze země, vody či vzduchu a následně pomocí radiátorů či jiného způsobu vytápění je toto teplo předáváno.

Tepelná čerpadla od prodejce Klima Rapid

Tepelná čerpadla vzduch-vzduch a další typy prodává například společnost Klima Rapid. V její nabídce naleznete mimo jiné kvalitní tepelná čerpadla Daikin či Sanyo. Pokud se chcete dozvědět více informací o tepelných čerpadlech, pak navštivte web společnosti Klima Rapid klimarapid.cz, nebo využijte zelenou linku 800 100 343. Zboží můžete také zakoupit on-line na e-shopu obchod.klimarapid.cz.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Tomáš

čtvrtek, 30. červen 2011
16:27

Zajímavý článek, určitě každého také zajímá cena. Na webu firmy resp. jejich e-shopu jsem našel akční nabídky na tepelná čerpadla Panasinic Aquarea za ceny s montáží od 119.000,- Kč.


Napsal: Tomáš [Odpovědět]

rZSgQwdNgJv

úterý, 3. leden 2017
15:59

I am reminded of the old school baptist church. Harlot?? A two year old plays dress up to attract attention.. that make them a Harlot? You used the term &#;2028girl” repeatedly in one of your post Minister. Means that you got part of the video’s meaning. Anyone trying to attract attention would at lets LOOK at the person she is trying to attract to see if its working. This man portrayed had a photo of a young child found on his dead body. He is a Non-Exclusive Pedophile who finally lost control.


Napsal: rZSgQwdNgJv [Odpovědět]


Čtěte také...

KLIMA RAPID: Tepelná čerpadla PANASONIC nyní se slevou 25 %

KLIMA RAPID: Tepelná čerpadla PANASONIC nyní se slevou 25 %

Tepelná čerpadla patří k úspornému a ekologickému způsobu vytápění rodinného domu. Oproti plynovému nebo elektrickému kotli ušetří až 60 % nákladů na energie. Rozhodli jste se pro tepelné čerpadlo? Pořiďte si ho nyní se slevou 25 %!

Nízkoteplotní vs. vysokoteplotní tepelná čerpadla

Nízkoteplotní vs. vysokoteplotní tepelná čerpadla

Do rodinných a bytových domů, kde jejich majitelé kladou důraz na co nejnižší spotřebu energií, je vhodné využít tepelná čerpadla. Tato zařízení zajišťují ohřev vody, která je následně využita pro domácí potřeby a také pro vytápění, kdy je vyvedena d


Tepelná čerpadla Vaillant ušetří náklady

Tepelná čerpadla Vaillant ušetří náklady

Vytápění interiéru je pro každého majitele objektu velmi důležité. Jednat se může jak o klasické rodinné domy, tak i o průmyslové objekty, anebo domy bytové. Řešení celého systému vytápění je většinou založeno buď na klasickém plynovém kotli, ...

Tepelná čerpadla představují moderní styl vytápění

Tepelná čerpadla představují moderní styl vytápění

Pořízení tepelného čerpadla je sice oproti elektrickým nebo plynovým kotlům dražší, v provozních nákladech se vám to ale brzy vrátí a z dlouhodobého hlediska jde dokonce o výhodnou investici. Tepelná čerpadla představují moderní a efektivní alternativu vytápění, která se vám bude líbit.


Úspora energie: Tepelná čerpadla a fotovoltaické elektrárny - srovnání

Úspora energie: Tepelná čerpadla a fotovoltaické elektrárny - srovnání

Ceny energií rok od roka rostou, což se negativně projevuje na výši našich faktur. Jestliže vytápíte elektrickým nebo plynovým kotlem, je jasné, že zaplatíte víc, než skutečně musíte. Jak snížit váš účet za energie? Řešením je tepelné čerpadlo nebo fotovoltaická elektrárna.

Pořizujete si novou vinylovou podlahu? Poradíme 5 značek, ze kterých si můžete vybrat

Pořizujete si novou vinylovou podlahu? Poradíme 5 značek, ze kterých si můžete vybrat

Podlaha je v jakémkoliv interiéru komponentem, který udává hlavní charakter designu celé místnosti. Kromě vzhledu jsou vyhledávanými aspekty i kvalita či životnost. Všechny tyto atributy splňují vinylové podlahy.