Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Nafukovací postel - řešení pro hosty

7. leden 2012 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Má k vám přijet rodina, nebo očekáváte, že u vás přespí přátelé? Přemýšlíte, kam je uložit? Právě nafukovací postele mohou představovat řešení této situace. Nejenže jsou rychle připravené a skladné, ale poskytují i patřičné pohodlí.

Reklama

Pod pojmem nafukovací matrace si nemusíte představovat jen lehátko, na němž se dá relaxovat v bazénu či někde u vody. Nafukovací matraci, určené na spaní, se dá bez nadsázky říkat postel.

Nafouknuto za pár minut

Nafukovací „nábytek“ přirozeně nebudete foukat sílou svých plic, ale vezmete si na pomoc pumpu. Díky ní budete mít spací plochu připravenou během několika minut. Pro domácí použití je ideální elektrická pumpa, pro případné použití v přírodě, kempu a na podobných místech je zase vhodné mít v záloze i mechanickou pumpu.

Nabídka nafukovacích matrací/postelí

V první řadě je důležité si promyslet, co od produktu vlastně očekáváte a podle toho vybírat.

Nafukovací matrace (postele) se zhotovují v různých variacích, aby vyhovovali lidem s různými nároky a také prostorovým možnostem. Lze si pořídit lůžka pro jednoho i dvojité postele a taktéž menší modely pro děti.

Samozřejmě existují postele v různých řadách – od těch, určených pro příležitostné spaní až po ty, které při spaní poskytují opravdový luxus a lze je využívat na dlouhodobější spaní. V denní používání ale ani tak nedoufejte. Přeci jenom sebelepší nafukovací postel nenahradí klasické lůžko. Někteří prodejci sice lákají na to, že je postel vhodná i pro denní použití, ale zpravidla se jedná o reklamní trik.

Při výběru postele si všímejte i její tloušťky a profilu. Některé matrace mají různé prohlubně a vzorky, které by mohly citlivějším osobám vadit.

Kromě nafukovacích matrací/postelí se vyrábí i jiný nafukovací nábytek – křesla, pohovky aj.

Nekupujte „zajíce v pytli“

Dobrý obchod by měl poskytovat možnost si nafouknutý výrobek prohlédnout, popřípadě vyzkoušet.

Autor: Veronika Miklasová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Nízkoenergetické domy - Řešení budoucnosti

Nízkoenergetické domy - Řešení budoucnosti

Každý z nás bude muset jednoho dne čelit důležitému životnímu rozhodnutí. Rozhodnutí v otázce bydlení. Mnoho z nás přemýšlí o tom, zda si postavit vlastní dům. Nabízí se nám však mnoho různých možností a mnohdy nevíme, která je pro nás ta pravá. Jedno z perspektivních řešení nám nabízí stavbu domu N…

Větrání a rekuperace: Řešení i pro váš dům?

Větrání a rekuperace: Řešení i pro váš dům?

Bez vzduchu se neobejde nikdo z nás. Pokud správně a dostatečně nevětráme, jsme unavení, špatně se nám spí i pracuje. Jenže častým otvíráním oken přicházíme především v zimě o drahé teplo. Jak tedy dostatečně větrat a přitom šetřit energii? Řešením je rekuperace.


Topné rohože: Řešení pro podlahové vytápění

Topné rohože: Řešení pro podlahové vytápění

Stavíte nebo rekonstruujete dům? Hledáte úsporné, moderní a komfortní vytápění? Už jste v souvislosti s podlahovým vytápěním slyšeli o topných rohožích? Jak fungují, kolik energie ušetří a jak probíhá jejich instalace?

Inteligentní dům: vhodné řešení pro vaše bydlení

Inteligentní dům: vhodné řešení pro vaše bydlení

V rámci snahy o co největší úspory na energiích a zároveň zajištění komfortnějšího bydlení se používají mnohé počítačové a komunikační technologie. Využití těchto moderních systémů nese hromadný název inteligentní dům.


Venkovní vířivka - relaxace na zahradě nebo terase

Venkovní vířivka - relaxace na zahradě nebo terase

Mít doma bazén není už v dnešní době žádnou zvláštností či nedostupným luxusem. Kromě bazénů se však nabídka rozšířila také na venkovní vířivky. Takové zahradní koupeli by určitě nepohrdnul nikdo z nás…

Na kolik vás vyjde nový bazén a příslušenství?

Na kolik vás vyjde nový bazén a příslušenství?

Venkovní bazény jsou velmi oblíbenými doplňky u mnoha rodinných domů. Mít na zahradě postavený bazén znamená, že už nemusíte pokaždé, když se chcete vykoupat nebo alespoň svlažit, běhat na plovárnu, k rybníku, řece nebo pod sprchu do koupelny. Na kolik vás ale vyjde pořízení nového bazénu a také nák…