Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Kde využijeme pásové pily?

25. leden 2011 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Pásové pily, které lze pořídit dnes i přes internet na webových stránkách specializovaných společností, mají široké využití, a to jak u profesionálů, tak i u amatérských kutilů, kteří se nespokojí s tím, že složitější věci za ně udělá někdo jiný.

Reklama

Pásová pila se dobře využije v mnoha řemeslech

Ptáte-li se, k čemu pásové pily slouží, odpověď je jednoduchá. Tento typ pil se používá pro řezání tvrdých materiálů, které je potřeba řezat s naprostou precizností a přesností. Existuje několik druhů pásových pil, z nichž některé jsou určeny pro řezání dřeva, jiné pak dokáží vzhledem k tomu, že jejich pilové pásy jsou vyrobeny z odolných materiálů ( jedná se hlavně o tzv. bimetalové pásové pily) nařezat bez větších problémů i ocelové trubky či trubky z jiných tvrdých kovových materiálů.

Při volbě pásové pily je důležité zvolit správný typ. Domácí kutilové si zřejmě vystačí s menšími pásovými pilami, tedy ručními pilami, které lze pořídit již od několika málo tisíc korun. Větší pily pak najdou uplatnění spíše v průmyslu.

Pásová pila patří mezi výrobky, které by neměly chybět v každé pořádné dílně. Často je využívají zejména zámečníci a truhláři. S kovem ale pracují běžně i automechanici nebo také elektrikáři. Představa, že by pokaždé, kdy bude potřeba řezat nějaký kovový materiál, používali různé pilky apod., je v dnešní době docela úsměvná. Pásová pila, a to automatická či poloautomatická, dokáže vyřešit problém s řezáním tohoto odolného a tvrdého materiálu během několika málo vteřin.

Je potřeba zvolit správný pilový pás

Pokud jste si již pořídili pásovou pilu, je také dobré si zkontrolovat, zda používáte správné pilové pásy, které jsou řezacím nástrojem. Pokud totiž zvolíte nevhodný pilový pás (například pás, který je určen spíše na měkčí materiál), pak se Vám lehce může stát, že výsledek bude neadekvátní. Zejména je důležité klást větší důraz na kvalitu, vybíráme-li pilové pásy na kov. Při výběru pásů je vždy dobré se dobře informovat u odborné firmy a jejích zaměstnanců, kteří mají problematiku pásových pil a pilových pásů dobře zvládnutou. Vyhnete se tak případnému neúspěchu při snaze o kvalitní řezy a předejdete poškozen jak pilového pásu, tak i samotné pásové pily.

K využití pásových pil samozřejmě nedochází jen u výše zmíněných řemesel, pásovou pilu oceníme i v mnoha jiných oborech. I proto bychom si měli pásovou pilu pořídit, investice do tohoto výrobku určitě nepřijde vniveč.

Autor: Jan Potůček

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Pásové brusky jsou velkým pomocníkem v řemeslnictví i v domácích dílnách

Pásové brusky jsou velkým pomocníkem v řemeslnictví i v domácích dílnách

V průmyslné a řemeslné výrobě se často řeší problém, kdy je potřeba určitý materiál obrousit tak, aby byl jeho povrch co nejhladší. Své o tom ví například truhláři, kteří pracují se dřevem. Proto je třeba si pořídit brusky, které dokáží tuto záležitost velmi rychle a efektivně vyřešit.

Používání pily: Hlavní bezpečnostní zásady, které je nutné dodržovat

Používání pily: Hlavní bezpečnostní zásady, které je nutné dodržovat

Při kutilské činnosti v dílně nebo na zahradě jistě mnozí z vás využívají elektrickou pilu. Ať už pracujete s kmitavou neboli přímočarou pilou, nebo zrovna máte spuštěnou okružní pilu, případně jiné varianty, je vždy nutné dodržovat bezpečnostní zásady. Alespoň některé z nich si vyjmenujeme.


Pro práci na domě si pořiďme pásovou pilu na kov

Pro práci na domě si pořiďme pásovou pilu na kov

Domácí kutilové, kteří si rádi na svém domě všechno opravují sami, se určitě čas od času dostanou do potíží s tím, pomocí čeho nařezat kovové předměty tak, aby provedené řezy byly co nejvíce přesné a zároveň hladké. S ručními pilkami na železo toho určitě nedocílí a je tak možná lepší se poohlédnout…

Jak na podzimní úpravy zahrady?

Jak na podzimní úpravy zahrady?

Ač je to mnohým z vás nepříjemné, podzim je doslova za rohem. I v tomto období vás čeká spousta práce na zahradě u domu. Jaké úpravy je třeba udělat a co k tomu budete potřebovat za pomůcky? To se dozvíte v tomto článku.


Termostatické ventily dokáží vhodně regulovat teplotu v domácnosti

Termostatické ventily dokáží vhodně regulovat teplotu v domácnosti

Pro maximální pohodlí při bydlení je důležité, aby v místnostech v domě či bytě byla vždy optimální teplota. Pokud používáme radiátory, je možné dobře regulovat nastavení teploty pomocí termostatického ventilu. Používáním termostatických ventilů tak nejen správně „vyladíme“ teplotu domácnosti, ale m…

Jak položit nový koberec

Jak položit nový koberec

Zalíbil se vám v obchodě koberec a rozhodli jste se, že jej zakoupíte a vyměníte za starý? Pak se zbytečně nelekejte jeho pokládání, nejedná se o žádnou velkou vědu. Položit koberec zvládnete během pár minut, stačí vědět, jak na to.