Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak na podzimní úpravy zahrady?

27. srpen 2014 - Rubrika: Zahrada - reaguj na článek

Ač je to mnohým z vás nepříjemné, podzim je doslova za rohem. I v tomto období vás čeká spousta práce na zahradě u domu. Jaké úpravy je třeba udělat a co k tomu budete potřebovat za pomůcky? To se dozvíte v tomto článku.

Reklama

Sklizení zahradního nábytku

Při příchodu pravého podzimního počasí, které je obvykle doprovázeno dešti a nízkými teplotami, je především potřeba řádně uklidit veškerý zahradní nábytek. Obzvláště takový, který vůči zhoršeným klimatickým podmínkám není odolný. Zvýšená vlhkost a dešťové kapky se neblaze promítají hlavně do stavu dřevěného nábytku, který není náležitě chemicky ošetřen, vadí však i kovovým sedačkám či stolkům, které mají tendenci rezivět.

Zahradní nábytek proto doporučuji umístit do garáže či kůlny, zkrátka do míst, kde je stabilní vlhkost a jsou chráněna proti venkovnímu počasí. Před uklizením nábytek důkladně očistěte od všech nečistot, prachu a špíny.

Zastřižení stromů

Během podzimu se provádí prořezávání zejména starších stromů. Pomocí motorové pily se zbavíte nemocných a uschlých větví a strom tak bude lépe připraven na následující zimu, starší větve mu nebudou zbytečně ubírat sílu.

Ihned po zastřižení a prořezání stromů je vhodné provést úklid zahrady, vyčistit pozemek od všech shozených větví, ale také od suché trávy. Větší kusy dřeva můžete dále zpracovat a využít jej například pro vytápění domu. K jeho nasekání vám postačí kvalitní štípačka na dřevo a dobře naostřená sekyra. Na menší kousky větví a roští použijte drtič větví, rozdrcenou směs pak lze využít například k hnojení, případně jej vložte na kompost.

Posekání trávníku

Základní úpravu a údržbu zahrady při příchodu podzimu máte tímto hotovou a chladné a deštivé počasí vás už nijak zásadně nepřekvapí. Bude-li během září ještě přeci jen teplé počasí, takzvané babí léto, určitě nezapomeňte ještě jednou posekat trávník a následně uschlou trávu odstranit, aby pod ní přes zimu nevznikla sněžná plíseň.

Komerční sdělení

-hje-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Podzimní údržba zahrady

Podzimní údržba zahrady

Léto je za námi a je třeba se připravit na chladnější počasí a změnu klimatu. Stejně tak se dostávají do pohotovosti všichni zahrádkáři a majitelé zahrad, neboť před příchodem zimy pro ně nastává mnoho práce. Ne každý se při podzimní úpravě zahrady rozhodne využít služeb profesionálů, kteří toto maj…

Podzimní vůně do bytu

Podzimní vůně do bytu

Vůně může mít povzbuzující, osvěžující, zklidňující i léčebné účinky. Do vůní se ale nezahalujeme jen my, ale i náš interiér. Interiérové vůně jsou velmi oblíbené a jejich nabídka je čím dál rozmanitější.


Obklady do koupelny: Jaké povrchové úpravy a rozměry zvolit?

Obklady do koupelny: Jaké povrchové úpravy a rozměry zvolit?

V každém bytě či domě se najde místo, kde by obklady přímo vyjímaly. Zkuste si jen představit, jak krásně by mohla vypadat vaše koupelna, kdyby byla obložena kvalitními velkoformátovými obklady! Nebo toaleta, kuchyně či chodba... Možností je opravdu nepřeberně a fantazii se meze nekladou!

TZ: Potravinové zahrady, web o zahradách jako obnovitelném zdroji 21. století

TZ: Potravinové zahrady, web o zahradách jako obnovitelném zdroji 21. století

Web Potravinovezahrady.cz věnovaný permakultuře, zahradničení a budoucnosti průmyslové společnosti zahájil provoz v březnu 2011. Posláním stránek je šířit informace o významu potravinových zahrad a hlubším zájemcům o problematiku nabízet odborné kurzy.


Pozemky Zámecké zahrady: Pro stavbu domu v okolí Prahy

Pozemky Zámecké zahrady: Pro stavbu domu v okolí Prahy

Moderní trend při hledání nového bydlení pro rodinu je zřejmý. Kvůli snadnějšímu získání pracovních příležitostí, lepší infrastruktuře a kvalitě života mnoho lidí hledá novostavby v Praze či jejím blízkém okolí. Nemusí se nutně jednat přímo o bydlení v centru Prahy, i menší obce v okolí našeho hlavn…

Osvětlení verandy a zahrady: jak vybrat světla pro venkovní prostor u domu

Osvětlení verandy a zahrady: jak vybrat světla pro venkovní prostor u domu

Prostor zahrady využíváme zejména během dne, kdy venku svítí sluníčko a je k dispozici dostatek denního světla. Mnoho z nás však chce zejména během letních měsíců trávit na zahradě či na verandě svého domu i večery, kdy už venku panuje tma. V tomto případě je nutné použít umělé osvětlení. Jak vybrat…