Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak fungují stavební pouzdra pro posuvné dveře?

5. září 2014 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Přemýšlíte o tom, že si do domácnosti pořídíte posuvné dveře, avšak nevíte, jak náročná bude jejich montáž, případně co je k nim potřeba pořídit? Pak vám pomůžeme osvětlit jejich princip, výhody a také to, jakým způsobem se ukotvují.

Reklama

Výhody a nevýhody posuvných dveří

Posuvné dveře jsou moderním řešením pro interiéry domácností. Jejich velkou výhodou jsou minimální prostorové nároky. Díky tomu, že se zasouvají do stavebního pouzdra nebo ke stěně místnosti, odpadá u nich potřeba volného prostoru v blízkosti dveří.

Jako majitelé oceníte také fakt, že mají posuvné dveře tichý chod. Při jejich otevírání a zavírání neuslyšíte žádné vrzání. Odpadá také problém s narážením do stěn.

Mají posuvné dveře vůbec nějaké nevýhody? Snad je tu, že nedokážou tak dobře izolovat zvuk zvenčí. Záleží ovšem na tom, jak kvalitně je tento systém namontován.

Montáž posuvných dveří

Posuvné dveře se posunují po kolejnici směrem do stavebního pouzdra, případně k přilehlé stěně. Stavební pouzdro je efektivnějším řešením. Otevřené dveře pak nejsou vlastně vůbec vidět, jednoduše se schovají do stěny a nepřekážejí tak v pohybu po místnosti.

Stavební pouzdra pro posuvné dveře se vyrábějí ve dvou provedeních. Jednak je lze osadit do sádrokartonové příčky, druhou variantou je pak montáž stavebního pouzdra do zděné příčky. Je přitom důležité, jak dobře mají propracovanou konstrukci.

Špička na tuzemském trhu – stavební pouzdra Eclisse

Z hlediska kvality konstrukce doporučuji zvolit stavební pouzdra Eclisse. Ta jsou vhodná pro oba zmíněné typy zabudování – do zděné i sádrokartonové příčky. Velkou výhodou, kterou lze u všech produktů značky Eclisse ocenit, je jejich nenáročná instalace, s níž si poradí každý alespoň trochu zkušený domácí kutil.

Jak fungují stavební pouzdra pro posuvné dveře?
Jak fungují stavební pouzdra pro posuvné dveře?

V případě, že se na to nebudete cítit dostatečně zruční, raději si stavební pouzdro s posuvnými dveřmi nechte namontovat přímo od odborníků. Vyjde vás to sice dráž, zato budete mít jistotu, že výsledek práce bude v té nejvyšší kvalitě.

Posuvné dveře – výhodné řešení pro malé byty

Posuvné dveře, u nichž je využit systém stavebního pouzdra, jsou vhodné prakticky do všech domácností. Zcela ideálním řešením jsou pak v okamžiku, kdy bydlíte v malém bytě například v paneláku. Montáží pouzdra a využitím posuvných dveří ušetříte několik čtverečních metrů obytné plochy, čímž docílíte optického zvětšení domácnosti.

Foto: m-eclisse.cz

Komerční sdělení

-hol-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Stavební pouzdra se vyplatí kupovat od značkových výrobců

Stavební pouzdra se vyplatí kupovat od značkových výrobců

Ne vždy se vyplatí kupovat levné vybavení do domácnosti. Často je to totiž na úkor kvality. Raději investovat více peněz a mít jistotu, že vám daný produkt vydrží a nebudete jej muset brzy opravovat, měnit a pořizovat nový. Přesně tuto zásadu uplatně

10 tipů, jak vybrat posunovací dveře

10 tipů, jak vybrat posunovací dveře

Posunovací dveře jsou zajímavým řešením pro interiéry domácností. Hodí se zejména do těch bytů a rodinných domků, které nedisponují zrovna velkými rozměry.


Spolehlivé vchodové dveře

Spolehlivé vchodové dveře

Vchodové dveře jsou vizitka každého domu a jejich řešení může mít různé podoby. Podívejme se blíže co očekávat od plastových a co od dřevěných vchodových dveří.

Jak na nákup stavební parcely

Jak na nákup stavební parcely

Poměrně hodně lidí dává při pořizování vlastního bydlení přednost nákupu stavební parcely, kde si posléze nechají postavit rodinný dům dle svých představ, před zakoupením již hotové stavby. Důvodů může být několik. V první řadě může tento postup být cenově výhodný, výhodou je nepochybně i fakt, že s…


Stavební spoření 2011

Stavební spoření 2011

V posledních měsících stránky českých novin plní zprávy o změnách ve stavebním spoření. Vláda nejprve snížila podporu stavebního spoření, Ústavní soud poté některé změny ve stavebním spoření zrušil. Jak to tedy nyní je? Vyplatí se v současné době sta

Vstupní dveře: Porovnání plastových a hliníkových dveří

Vstupní dveře: Porovnání plastových a hliníkových dveří

Vstupní dveře jsou branou do každé domácnosti. Pokud doma máte zastaralé vchodové dveře, které již nevyhovují z estetického hlediska, ale také kupříkladu z pohledu tepelně izolačních vlastností, je vhodné přistoupit k pořízení zcela nových dveří.