Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Spolehlivé vchodové dveře

18. květen 2015 - Rubrika: Domácnost - Komentáře: 1

Vchodové dveře jsou vizitka každého domu a jejich řešení může mít různé podoby. Podívejme se blíže co očekávat od plastových a co od dřevěných vchodových dveří.

Reklama

Vchodové dveře ze dřeva i z plastu

Základem vchodových dveří, a to jak z plastu, tak dřeva je systém rám – křídlo. Křídlo je osazeno buď tepelně izolační výplní v nepřeberné škále designů, nebo izolačním zasklením. V dolní části dveří je rám osazen hliníkovým prahem, který zajišťuje ochranu před průnikem vlhkosti, prachu a průvanu. Hliníkový práh je konstruován tak, aby měl přerušený tepelný most a tím zajišťoval výborné tepelně izolační vlastnosti.

Tepelně izolační vlastnosti vchodových dveří jsou dány použitým profilovým systémem a závisí zejména na stavební hloubce profilového systému a použité dveřní výplni či zasklení. Výrobci oken nabízejí spolu s profilovými systémy oken také odpovídající vhodné vchodové dveře. To platí pro plastové, dřevěné, ale také hliníkové či dřevohliníkové dveřní systémy.

Volba typu vchodových dveří závisí zejména na materiálových preferencích, finančních možnostech a také na tom, kde mají sloužit. Z hlediska tepelně izolačních vlastností jsou nabízeny úsporné profily, které splňují ta nejpřísnější kriteria.

Vchodové dveře se nesmí kroutit

Vchodové dveře jsou značně namáhaným stavebním prvkem, proto je velice důležitá jejich tvarová stabilita. Kroucení křídel vchodových dveří je problém, který zcela zásadně ovlivňuje jejich funkčnost. Dřevěné vchodové dveře jsou vyrobeny z lepených eurohranolů, které zajišťují výbornou tvarovou stabilitu. Jsou prověřeným prvkem, který se spolehlivě hodí do každé stavby a rozhodně není překážkou kombinace plastových oken s dřevěnými vchodovými dveřmi.

Spolehlivé vchodové dveře
Spolehlivé vchodové dveře

Plastové vchodové dveře poskytují výborný poměr cena – kvalita. „Plastové vchodové dveře musí být především uvnitř profilu vyztuženy kvalitní ocelovou výztuhou,“ říká J. Korbelář produktový manager značky OTHERM, „to je základ tvarové stability dveří.“ Plastové dveře jsou vhodné zejména tam, kde se předpokládá spíše menší frekvence používání a šetrné zacházení. Není příliš vhodné osazovat jimi frekventované vchody například bytových domů. Zde lze spíše doporučit dřevo či ještě lépe hliníkové vchodové dveře.

Větší ochranu a lepší vlastnosti poskytují plastové vchodové dveře s překryvnou hliníkovou výplní. Hliníková deska, která je připevněna z venkovní strany dveří zlepšuje po všech stránkách jejich vlastnosti a lze říci, že jim poskytuje zcela nový rozměr. Překryvná výplň nepředstavuje ani designové omezení, naopak poskytuje nové možnosti. Na první pohled takové dveře nevypadají, že základem je plastový dveřní profil.

Spolehlivé vchodové dveře
Spolehlivé vchodové dveře

Při výběru vchodových dveří je dobré zvážit různé možnosti a vedle designu se zaměřit také na užitné vlastnosti a zejména tvarovou stabilitu dveří. Lze si tak ušetřit budoucí možné problémy.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

věrapochoutkova

středa, 28. únor 2024
12:23

Už se nemohu dočkat nějakého měsíce kdy k nám nebude muste jezdithttps://lock-zamecnik.cz/zamecnictvi-praha-10 zámečník z prahy 10. To nás stálo už tolik tisíc za minulý rok že to ani snad není možné. Co je těžkého prosím jakmile odcházíte si vzít klíče, nevíte někdo?


Napsal: věrapochoutkova [Odpovědět]


Čtěte také...

Kliky ke dveřím: Jaký typ zvolit pro vchodové a interiérové dveře?

Kliky ke dveřím: Jaký typ zvolit pro vchodové a interiérové dveře?

Při zařizování domácnosti je dobré hledět i na různé drobné detaily. Například takové kliky ke dveřím dokážou přispět k celkovému sladění interiéru i exteriéru vaší domácnosti. Mnozí z vás si jistě říkají, že je jedno, jaký typ kliky zvolíte, vždyť j

Vstupní dveře: Porovnání plastových a hliníkových dveří

Vstupní dveře: Porovnání plastových a hliníkových dveří

Vstupní dveře jsou branou do každé domácnosti. Pokud doma máte zastaralé vchodové dveře, které již nevyhovují z estetického hlediska, ale také kupříkladu z pohledu tepelně izolačních vlastností, je vhodné přistoupit k pořízení zcela nových dveří.


10 tipů, jak vybrat posunovací dveře

10 tipů, jak vybrat posunovací dveře

Posunovací dveře jsou zajímavým řešením pro interiéry domácností. Hodí se zejména do těch bytů a rodinných domků, které nedisponují zrovna velkými rozměry.

Jak fungují stavební pouzdra pro posuvné dveře?

Jak fungují stavební pouzdra pro posuvné dveře?

Přemýšlíte o tom, že si do domácnosti pořídíte posuvné dveře, avšak nevíte, jak náročná bude jejich montáž, případně co je k nim potřeba pořídit? Pak vám pomůžeme osvětlit jejich princip, výhody a také to, jakým způsobem se ukotvují.


Jak na správný výběr interiérových a vchodových dveří?

Jak na správný výběr interiérových a vchodových dveří?

Při obměně stávajících dveřních systémů ve vašem rodinném domě nebo bytě byste si měli nejprve pořádně promyslet, co od nových prvků očekávat. Hlavní roli by měla hrát kvalita. Samozřejmostí je dnes i stylové provedení, které nepůsobí kontraproduktiv

Zabezpečte svůj byt pomocí kvalitní cylindrické vložky

Zabezpečte svůj byt pomocí kvalitní cylindrické vložky

Chcete zamezit zlodějům přístupu do svého bytu? Pak nezapomeňte vstupní dveře opatřit kvalitní cylindrickou vložkou. Právě cylindrické vložky jsou jedním z nejdůležitějších bezpečnostních prvků, které dokážou odradit velké procento zlodějů.