Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Vstupní dveře: Porovnání plastových a hliníkových dveří

13. listopad 2013 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Vstupní dveře jsou branou do každé domácnosti. Pokud doma máte zastaralé vchodové dveře, které již nevyhovují z estetického hlediska, ale také kupříkladu z pohledu tepelně izolačních vlastností, je vhodné přistoupit k pořízení zcela nových dveří.

Reklama

Na výběr přitom máte několik variant. Kromě klasiky v podobě dřevěných dveří lze zvolit také moderní verze – hliníkové a plastové vstupní dveře. Mezi nimi lze spatřit několik rozdílů.

Porovnání cen

První rozdíl samozřejmě spočívá v ceně. Obecně se dá mluvit o tom, že plastové vstupní dveře vás v porovnání s hliníkovými vyjdou levněji. Skutečně kvalitní hliníkové varianty totiž stojí klidně až 100 tisíc korun, přičemž pod cenu cca 45.000 Kč se pravděpodobně nedostanete.

Plastové vstupní dveře vás oproti tomu vyjdou v nejlevnějším provedení klidně na pouhých cca 10.000 Kč, což je skutečně výrazně nižší cena.

Pokud byste při porovnání plastových dveří s hliníkovými skončili pouze u ceny, měli byste po chvilce zřejmě jasnou volbu. Cena ovšem není to jediné, co je potřeba srovnávat. Je nutné vzít v potaz také samotné vlastnosti obou variant. A v tomto případě vítězí spíše hliníkové vstupní dveře.

Životnost a odolnost

Už jen svou životností. Dveře z hliníkových materiálů totiž mohou vydržet klidně i padesát let, zatímco u plastových je životnost podstatně kratší. Záleží samozřejmě na kvalitě provedení, což už ale opět souvisí s cenou. Další porovnání se týká odolnosti. I zde vítězí spíše hliníkové dveře, které mají obecně odolnější charakter.

Izolační vlastnosti dveří

Vezmete-li v úvahu tepelně izolační vlastnosti, pak jsou obě varianty vhodné. Kvalitní plastové i hliníkové dveře poměrně dobře zabraňují tepelným ztrátám. Důležité však je, aby měly vhodnou a dostatečně silnou výplň. V případě hliníkových vstupních dveří se jedná o výplň z kompozitních materiálů. U plastových dveří nejvyšší třídy pak zajišťuje výborné tepelně izolační vlastnosti řešení, kdy výplň překrývá křídlo dveří.

Ať už dáte přednost jedné či druhé variantě, oproti starým dveřím zde bude znát jasný pokrok. Vylepší se design vstupu do vaší domácnosti, sníží se tepelné ztráty, dveře se budou snadněji ovládat. Nezapomeňte však na to, že vstupní dveře je potřeba také opatřit kvalitním zámkem!

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak na správný výběr interiérových a vchodových dveří?

Jak na správný výběr interiérových a vchodových dveří?

Při obměně stávajících dveřních systémů ve vašem rodinném domě nebo bytě byste si měli nejprve pořádně promyslet, co od nových prvků očekávat. Hlavní roli by měla hrát kvalita. Samozřejmostí je dnes i stylové provedení, které nepůsobí kontraproduktiv

Spolehlivé vchodové dveře

Spolehlivé vchodové dveře

Vchodové dveře jsou vizitka každého domu a jejich řešení může mít různé podoby. Podívejme se blíže co očekávat od plastových a co od dřevěných vchodových dveří.


Kliky ke dveřím: Jaký typ zvolit pro vchodové a interiérové dveře?

Kliky ke dveřím: Jaký typ zvolit pro vchodové a interiérové dveře?

Při zařizování domácnosti je dobré hledět i na různé drobné detaily. Například takové kliky ke dveřím dokážou přispět k celkovému sladění interiéru i exteriéru vaší domácnosti. Mnozí z vás si jistě říkají, že je jedno, jaký typ kliky zvolíte, vždyť j

Porovnání spotřeby LCD a LED televize

Porovnání spotřeby LCD a LED televize

Při nákupu nového televizoru je dobré si všímat toho, jakou mají jednotlivé produkty spotřebu. Je značný rozdíl v tom, když si pořídíte starší či novější typ televize, odlišnost ve spotřebě totiž může činit až několik desítek procent.


10 tipů, jak vybrat posunovací dveře

10 tipů, jak vybrat posunovací dveře

Posunovací dveře jsou zajímavým řešením pro interiéry domácností. Hodí se zejména do těch bytů a rodinných domků, které nedisponují zrovna velkými rozměry.

Jak fungují stavební pouzdra pro posuvné dveře?

Jak fungují stavební pouzdra pro posuvné dveře?

Přemýšlíte o tom, že si do domácnosti pořídíte posuvné dveře, avšak nevíte, jak náročná bude jejich montáž, případně co je k nim potřeba pořídit? Pak vám pomůžeme osvětlit jejich princip, výhody a také to, jakým způsobem se ukotvují.