Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Vyvložkování komína: Proč je důležité a na kolik vás vyjde

12. srpen 2013 - Rubrika: Moderní dům - Komentáře: 1

Komín, který je součástí rodinného domu, je často příčinou neštěstí. Při jeho nesprávné údržbě a špatném technickém stavu totiž snadno může dojít k zahoření usazených zplodin.

Reklama

Často se také stává, že neprůchodný komín způsobí, že spaliny nevycházejí z domu, naopak se dostávají do interiéru. To se pak projevuje zhoršenou možností dýchaní. Několikrát už se dokonce stalo, že vlivem špatně průchozího komínu se lidé doma přímo udusili.

Kdy je zapotřebí vložkovat komín

Důležitou součástí péče o komín je jeho vyvložkování. Kdy je třeba komín vyvložkovat? Především ve chvíli, kdy sami vnímáte, že má horší tah. Jakmile komín správně netáhne, je dobré co nejdříve zavolat kominíka, který jej shlédne a případně provede opravu.

Dalšími případy, kdy je zapotřebí provést vyvložkování komína, jsou situace, kdy původní vložka komína koroduje, nebo při vymetání komína nachází kusy omítky. To naznačuje, že s vložkou komína není něco v pořádku.

Cena za vyvložkování komína

Cena vyvložkování komína je samozřejmě závisí na tom, jaký typ topení využíváte.

Je logické, že cena za vyvložkování komína, kdy topíte plynem, bude nižší nežli v případě, kdy topíte tuhými palivy, kde je mnohem větší výskyt spalin a tím pádem i větší zanesení komína. Ceny za vyvložkování komína se tak pohybují od 800Kč až do 2.000 za bm, tedy běžný metr.

Kromě vyvložkování komína je důležité kontrolovat také další části. Komín se skládá z těchto komponentů. Všechny hrají svou podstatnou roli. Kominík by tak měl při pravidelné kontrole pečlivě ohledat a zkontrolovat všechny jeho části. Jedině tak je oprava komína důkladná.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

reny.koky

pondělí, 27. únor 2017
11:16

No nevím nevím... Chápu, že je to důležité, ale nechce se mi za to dávat takové peníze, radši to asi zkusím svépomocí. Dnes se dá na internetu najít plno rad, tipů a návodů, jako třeba tady: http://www.novebydleni.cz/clanek-Jak-vyvlozkovat-komin--918, a to mi zabralo jen 5 minut hledání :) I když chápu, že přes profíky, by to bylo rychlejší, ale není nad to se naučit něco nového :)) Jinak je tu někdo, kdo by mi doporučil jaký materiál je na to správný?? Děkuji předem :))


Napsal: reny.koky [Odpovědět]


Čtěte také...

Stavba plotu: Na kolik peněz vyjde?

Stavba plotu: Na kolik peněz vyjde?

Plot tvoří nedílnou součást pozemku. Jako majitelé nemovitosti byste rozhodně měli usilovat o to, aby váš pozemek byl kvalitně oplocen. Zabráníte tak případným vniknutím cizích osob do míst, kde nemají bez vašeho povolení co dělat. Na kolik ale vyjde stavba plotu?

Na kolik vás vyjde nový bazén a příslušenství?

Na kolik vás vyjde nový bazén a příslušenství?

Venkovní bazény jsou velmi oblíbenými doplňky u mnoha rodinných domů. Mít na zahradě postavený bazén znamená, že už nemusíte pokaždé, když se chcete vykoupat nebo alespoň svlažit, běhat na plovárnu, k rybníku, řece nebo pod sprchu do koupelny. Na kolik vás ale vyjde pořízení nového bazénu a také nák…


Zateplení budov: Proč je důležité?

Zateplení budov: Proč je důležité?

Zateplení domů se stalo současným trendem, který vyplývá nejen z požadavků Evropské unie, ale především ze zvyšujících se nákladů na vytápění. Proč je výhodné budovy zateplovat?

Cena plynu 2011: Kolik budeme platit?

Cena plynu 2011: Kolik budeme platit?

Vaříte doma na plynu? Nebo ho používáte k vytápění a ohřevu vody? Pak vás určitě zajímá, kolik za plyn budete platit v roce 2011. Záleží na tom, jakého dodavatele plynu máte, protože někteří dodavatelé plynu zlevňovali, zatímco jiní zdražovali. Podívejte, jak je na tom váš dodavatel.


TZ: Co pohlídat aneb důležité desatero pro stavbu střechy

TZ: Co pohlídat aneb důležité desatero pro stavbu střechy

Finišujete, abyste měli dům do zimy pod střechou? Důležitá je nejen rychlost, ale i kvalita. Střecha totiž musí v pořádku vydržet desítky let a přitom zvládnout nápor slunce, větru, mrazu i deště.

Zateplení oken - důležité body a výhody

Zateplení oken  - důležité body a výhody

Zateplení oken je podstatnou částí rekonstrukce bydlení. Pokud majitel domu používá nekvalitní okna, která jsou nedostatečně zaizolována, nemají kvalitní dvojskla, pak dochází k vysokým tepelným ztrátám, které způsobují výrazné zvýšení finančních nákladů na provoz celého domu nebo bytu.