Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Stavba plotu: Na kolik peněz vyjde?

3. červenec 2013 - Rubrika: Zahrada - Komentáře: 1

Plot tvoří nedílnou součást pozemku. Jako majitelé nemovitosti byste rozhodně měli usilovat o to, aby váš pozemek byl kvalitně oplocen. Zabráníte tak případným vniknutím cizích osob do míst, kde nemají bez vašeho povolení co dělat. Na kolik ale vyjde stavba plotu?

Reklama

Pletivový plot

Záleží především na tom, jaký typ plotu se rozhodnete realizovat. Nejlevnější a proto i nejčastějším řešením je stavba klasického plotu z pletiva. Zde záleží na tom, zda jej zvolíte ve variantě s deskou, která zamezí možnosti podhrabání, nebo dáte přednost plotu bez této desky.

Průměrná cena za běžný metr (bm) pletivového plotu se pohybuje kolem 250 Kč. V případě, že investujete také do desky proti podhrabání, vyjde bm na cca 400 Kč.

Plot z betonu

Jelikož pletivové ploty přeci jen nedokážou tak kvalitně chránit pozemek, mnozí z vás jistě dají přednost betonovému oplocení.

Betonová zeď spolehlivě zamezí vstupu na pozemek, musí však být dostatečně bytelná a také mít potřebnou výšku. Ta musí dosahovat alespoň dvou metrů, ideálně ještě více. Za betonový plot bez základů dáte 1000 Kč za bm.

Ceny dalších variant plotů

Zajímavým řešením jsou ploty, které tvoří svařované panely. Ty jsou velmi pevné a odolné. Ani cena těchto plotů není nikterak velká, metr plotu, který bude vysoký 2 metry, vyjde cca na 500 Kč.

Alternativou pak mohou být také zděné nebo dřevěné ploty. Zde cena závisí na zvoleném druhu cihel nebo dřeva. Cena se však pohybuje pod horní hranicí výše uvedených variant.

Stavba se prodraží, pokud ji bude realizovat firma

Stavba plotu logicky vyjde levněji, pokud ji budete provádět sami, bez přizvání odborné firmy.

V případě, že se sami nechcete realizací plotu zabývat, zvolte možnost stavby plotu na klíč. Zde je ale nutné počítat s tím, že celková cena bude navýšena o práci.

Záleží na konkrétní nabídce stavební firmy, ovšem obvykle se cena za bm plotu při realizaci na klíč navýší řádově o několik set korun.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Michal

pondělí, 14. květen 2018
23:23

Ahoj všem, my v práci potřebovali obehnat plotem celou halu a dlouho jsme přemýšleli, jaký plot zvolit. Nakonec jsme vybrali přímo tento http://www.amstor.cz/panel-3d-vyska-800-mm-drat-4-2-4-0-mm-oko-60x200-mm-zeleny. Plot je kvalitní a vše proběhlo naprosto v pořádku, takže mohu jen vřele doporučit.


Napsal: Michal [Odpovědět]


Čtěte také...

Na kolik vás vyjde nový bazén a příslušenství?

Na kolik vás vyjde nový bazén a příslušenství?

Venkovní bazény jsou velmi oblíbenými doplňky u mnoha rodinných domů. Mít na zahradě postavený bazén znamená, že už nemusíte pokaždé, když se chcete vykoupat nebo alespoň svlažit, běhat na plovárnu, k rybníku, řece nebo pod sprchu do koupelny. Na kolik vás ale vyjde pořízení nového bazénu a také nák…

Vyvložkování komína: Proč je důležité a na kolik vás vyjde

Vyvložkování komína: Proč je důležité a na kolik vás vyjde

Komín, který je součástí rodinného domu, je často příčinou neštěstí. Při jeho nesprávné údržbě a špatném technickém stavu totiž snadno může dojít k zahoření usazených zplodin. Často se také stává, že neprůchodný komín způsobí, že spaliny nevycházejí z domu, naopak se dostávají do interiéru. To se pa…


Stříhání živých plotů

Stříhání živých plotů

Údržba živých plotů vyžaduje čas a péči. Jejím základem je tvarování a pravidelné stříhání, díky kterému plot nepřeroste a nezabírá příliš místa. Odměnou za vynaloženou práci vám bude zeleň, která nabídne přirozenou ochranu před zvědavými pohledy kolemjdoucích a vhodně doplní kultivovaný vzhled zahr…

Cena plynu 2011: Kolik budeme platit?

Cena plynu 2011: Kolik budeme platit?

Vaříte doma na plynu? Nebo ho používáte k vytápění a ohřevu vody? Pak vás určitě zajímá, kolik za plyn budete platit v roce 2011. Záleží na tom, jakého dodavatele plynu máte, protože někteří dodavatelé plynu zlevňovali, zatímco jiní zdražovali. Podívejte, jak je na tom váš dodavatel.


Jak jsem ušetřil při výstavbě betonového plotu

Jak jsem ušetřil při výstavbě betonového plotu

V nedávné době jsem řešil problém s oplocením pozemku u našeho domu. Staré pletivo totiž chátralo, navíc se v něm objevily trhliny. Možná od obyčejných vandalů, možná dokonce od zlodějů. Rozhodl jsem se proto, že pletivo nahradím bytelnějším plotem.

Ceny plynu a elektřiny v roce 2016 výrazně neporostou. Neplatíte ale za energie příliš mnoho peněz už nyní?

Ceny plynu a elektřiny v roce 2016 výrazně neporostou. Neplatíte ale za energie příliš mnoho peněz už nyní?

Pro domácnosti je zpráva, že ceny plynu a elektřiny v roce 2016 nejspíše vůbec neporostou, dokonce se možná dočkáme i jejich snížení, velmi dobrá. Můžete si ale vy osobně říci, že jste s cenami spokojeni? Pokud si nejste jisti a přemýšlíte, jak na en