Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Efektivní vytápění místností pomocí infrapanelů

31. leden 2012 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Topení v těchto měsících běží v každé domácnosti na plné obrátky. Přesto můžeme mít pocit, že nás neustále studí nohy. Může to být způsobeno tím, že systém vytápění je nevyhovující.

Reklama

Klasické radiátorové topení totiž funguje tak, že přímo ohřívá vzduch. U země pak může být teplota i o několik stupňů nižší nežli ve vyšší vrstvě. Abychom si doma užívali opravdového teplíčka a domov byl řádně vyhřátý, lze využít místo radiátorového topení infrapanely.

Na jakém principu funguje infratopení

Infrapanely fungují na jiném principu nežli klasická topná tělesa. Ohřívají totiž v první řadě stěny místností, teprve od nich pak dochází k sálání tepla a ohřívání vzduchu. Ten je tak zahříván rovnoměrněji. Nedochází pak k tomu, že zatímco na těle cítíme teplo, nohy jsou v zimě. Infratopení tak odstraňuje takzvaný efekt studených nohou. Výhoda infratopení je i v tom, že zde dochází k mnohem nižší spotřebě energií, neboť pocit tepla je navozen už při nižších teplotách.

Infrapanely jsou úsporné a nevíří prach

Infrapanely jsou také mnohem lepší i z hlediska zdraví. Při jejich používání totiž není vířen prach v místnosti, což je tolik typické pro běžné vytápěcí systémy. Nejsou zde ani tolik rozmnožovány a vířeny pylové částice či různé bakterie. Dá se tak říci, že infratopení je velmi vhodné pro lidi, kteří trpí různými alergiemi a dýchacími obtížemi.

Instalace infrapanelů

Infrapanely jsou poměrně nenáročné na instalaci. Panelové těleso se připevňuje k profilu pomocí šroubů a hmoždinek do děr, které navrtáme do zdi. Těleso lze našroubovat i přímo do stropu či zdi. Poté už jen stačí zapojit přívodní kabel do zásuvky. Při instalaci infratopení je dobré myslet na to, že sálání tepla nesmí nic stát v cestě, teplo by pak nemohlo dostatečně proudit do místnosti, respektive ohřívat stěny.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

TZ: Spojení ohně s vodou: Efektivní topné zařízení

TZ: Spojení ohně s vodou: Efektivní topné zařízení

Krb nemusí znamenat jen atraktivní pohled do plamenů a jednu či dvě vyhřáté místnosti. Topné zařízení Schiedel Kingfire Aqua S obsahuje integrovanou krbovou vložku s výměníkem a přípravu připojení na teplovodní topení. Díky tomu umí poskytnout víc ne

Světlovody dostanou denní světlo i do jinak temných místností

Světlovody dostanou denní světlo i do jinak temných místností

Do temných místností v domě, kam neproudí během dne tolik slunečního svitu, je možné si vypomoci světlovody. Tato zařízení dokážou zintenzivnit přísun světla a rozptýlit ho po prostoru. Je ale důležité, aby byl zvolen co nejkvalitnější světlovod. Mnohé světlovody jsou sice efektivní, nicméně vyvstáv…


Robotické vysavače: Efektivní úklid bez námahy

Robotické vysavače: Efektivní úklid bez námahy

Domácí elektrospotřebiče jsou nedocenitelnými pomocníky. Šetří nám čas, energii a nervy. Začalo to vysavačem, automatickou pračkou, pokračovalo myčkou na nádobí a dnes se dostáváme do fáze, kdy už v podstatě ani uklízet nemusíme – vše za nás obstarají robotické vysavače.

Montáž elektrické vjezdové brány pomocí stavebnice

Montáž elektrické vjezdové brány pomocí stavebnice

Samonosné brány jsou oblíbené, vysoce moderní, rychlé a jednoduché i v případě, že se je rozhodnete smontovat sami, i když jste laik. Pro takový případ totiž existují takzvané sady či sety. Pak už jen stačí směle se pustit do práce.


Vytvářejme nové prostory pomocí dělících stěn a příček

Vytvářejme nové prostory pomocí dělících stěn a příček

Podzim je tu, a tak se víkendové kutilské činnosti ubírají ze zahrad a exteriérů dovnitř do tepla našich domů a bytů. Právě teď je tedy ten pravý čas budovat a renovovat. Použitím systémů suché výstavby lze snadno a rychle také u vás doma zhotovit vysněný interiér. Pokud máte nevyužitý prostor, kter…

Úsporné radiátory nabízejí levnější a efektivnější vytápění bytu

Úsporné radiátory nabízejí levnější a efektivnější vytápění bytu

V letním období, kdy není topná sezona, je nejlepší čas se pustit do rekonstrukce našeho domácího vytápění. Pokud nám již nevyhovují staré radiátory, které spotřebovávají během zimy a chladného období spoustu energie, je možné zvolit úsporné radiátory.