Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

TZ: Spojení ohně s vodou: Efektivní topné zařízení

12. prosinec 2013 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Krb nemusí znamenat jen atraktivní pohled do plamenů a jednu či dvě vyhřáté místnosti. Topné zařízení Schiedel Kingfire Aqua S obsahuje integrovanou krbovou vložku s výměníkem a přípravu připojení na teplovodní topení. Díky tomu umí poskytnout víc než jen pár hodin ohnivé podívané. Je ideální jako doplňkový zdroj vytápění, například k topení plynovým kotlem.

Reklama

Systém topného zařízení

Zařízení je snadno a komfortně ovladatelné a lze ho podle potřeby regulovat tak, aby co nejlépe navazovalo na primární systém vytápění a ohřevu vody. Pro majitele rodinných domů představuje výbornou možnost, jak s minimálními náklady v domě přitápět.

Schiedel Kingfire Aqua S představuje moderní, ekonomicky nenáročné a přitom efektivní řešení doplňkového vytápění pro celý dům. Systém s komínem je propojen s integrovanou krbovou vložkou a dále napojen na vodní okruh, takže uživatelům nabízí doslova 3 v 1.

Celé topné zařízení včetně odvodu spalin se dodává jako komplet, který se jednoduše, během několika desítek minut, nainstaluje pomocí jeřábu. Vlastní návrh topné soustavy a její následné zapojení musí vždy zajistit specializovaný topenář.

Kingfire Aqua S představuje unikátní řešení jak pro klasické novostavby, tak pro montované domy, u nichž je důležitá rychlost výstavby. Protože je celý systém nezávislý na vzduchu v místnosti, je ideální pro nízkoenergetické a pasivní rodinné domy.

Krbový modul

Krbový modul s rozměry 550 x 550 x 2940mm zabírá pouze 0,3m2 podlahové plochy a zaujme svojí nadčasovou elegancí. Lze ho obezdít, omítnout nebo obložit keramikou, takže zkrášlí prakticky jakýkoli interiér. Sofistikovaná technologie se postará o optimální spalování i maximální využití paliva. Díky kvalitnímu komínu je zajištěn bezpečný odvod spalin od spotřebiče, krb umožňuje vychutnat si krásu plápolajícího ohně. Pro vytápění místností je vedeno připojení k ohřevu radiátorů.

Krbovou vložku a vytápěcí soustavu lze provozovat až po připojení na vodu. Bezpečnost topení zajišťuje ventil zpětného toku a také speciální tepelná odtoková pojistka TAS, kterou je nutno napojit na okruh studené vody v domě. Tato pojistka se stará o to, aby v situaci, kdy není možný odběr tepla vstupujícího do vody, nedošlo k přehřátí krbové vložky.

Výkon zařízení

Topné zařízení Schiedel Kingfire Aqua S disponuje celkovým výkonem 7,2 kW, výkon na ohřev místnosti je 2,8 kW, na ohřev vody 4,4 kW, celková účinnost pak 83,5 %.

Schiedel Kingfire Aqua S lze zakoupit od 130 000 Kč (včetně DPH). Více informací naleznete na schiedel.cz.

Tisková zpráva Botticelli s.r.o.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Topné rohože: Řešení pro podlahové vytápění

Topné rohože: Řešení pro podlahové vytápění

Stavíte nebo rekonstruujete dům? Hledáte úsporné, moderní a komfortní vytápění? Už jste v souvislosti s podlahovým vytápěním slyšeli o topných rohožích? Jak fungují, kolik energie ušetří a jak probíhá jejich instalace?

Jak na zásobování domu či chaty vodou?

V některých případech, když dům nebo chata není napojena na veřejný vodovod, řeší majitelé zásadní problém, jak dostat do domu nebo chaty vodu. Řešení nabízejí domácí vodárny v podobě kompletního zařízení pro natažení vody až do domu. Je ale třeba si ujasnit několik kritérií při výběru domácí vodárn…


Porcelán: Spojení tradice s moderními trendy

Porcelán: Spojení tradice s moderními trendy

Porcelán je už řadu let součástí našich domácností minimálně v podobě talířů a hrnků. Ve spojení se současnými trendy a moderním designem může pak být nejen vhodným vybavením do kuchyně, ale i stylovým bytovým doplňkem. Co všechno si můžeme pořídit do kuchyně nebo do bytu?

Jak předejít zamrznutí okapů? Pomohou topné kabely do okapů

Jak předejít zamrznutí okapů? Pomohou topné kabely do okapů

V zimních mrazech se jako majitelé rodinného domu můžete potýkat s problémem zamrzajících okapů. Jakmile teploty spadnou hluboko pod bod mrazu, v okapech vznikají rampouchy a led, který brání v jejich průchodnosti.


Robotické vysavače: Efektivní úklid bez námahy

Robotické vysavače: Efektivní úklid bez námahy

Domácí elektrospotřebiče jsou nedocenitelnými pomocníky. Šetří nám čas, energii a nervy. Začalo to vysavačem, automatickou pračkou, pokračovalo myčkou na nádobí a dnes se dostáváme do fáze, kdy už v podstatě ani uklízet nemusíme – vše za nás obstarají robotické vysavače.

Efektivní vytápění místností pomocí infrapanelů

Efektivní vytápění místností pomocí infrapanelů

Topení v těchto měsících běží v každé domácnosti na plné obrátky. Přesto můžeme mít pocit, že nás neustále studí nohy. Může to být způsobeno tím, že systém vytápění je nevyhovující. Klasické radiátorové topení totiž funguje tak, že přímo ohřívá vzduch. U země pak může být teplota i o několik stupň…