Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Trendy kuchyně? Vládne jednoduchost a barevnost

12. červenec 2012 - Rubrika: Kuchyně - reaguj na článek

Předěláváte svou dosavadní nevyhovující kuchyni a nevíte, jaké materiály jsou vhodné a které právě frčí? Jste vyznavačem tradičních barev a kontur, nebo vás láká divoká barevnost? Podívejte se, jaké tvary, barvy a materiály jsou aktuální pro tento rok.

Reklama

V dnešní době se kuchyně stává multifunkčním prostorem. Často bývá propojen s jinou místností a je tak místem setkání, trávení příjemných rodinných chvil a třeba i místem, kde přijímáme a hostíme různé návštěvy.

Proto jistě toužíte po takové kuchyni, která by byla oku libá na pohled, ale zároveň i skvěle vybavená a plně funkční. Taková, kterou se budete rádi pyšnit a navíc se zde budete cítit příjemně a s radostí zde připravovat pokrmy.

Co je „in“ v roce 2012?

Co vlastně tento rok „frčí“? Jaké materiály se používají? Jaké tvary jsou hitem?

Ať už jsou vaše otázky jakékoliv, i zde platí několik rad a trendů, kterými je dobré se přinejmenším inspirovat. Záleží samozřejmě i na vašich finančních možnostech, ale věřte, že i za málo peněz se dá vybudovat kuchyně, která bude působit luxusně.

Trend číslo 1 – není nad jednoduchost a praktičnost

Čisté linie, odolnost a eliminace nadbytečných doplňků. To je styl současné doby. Jednoduché provedení dvířek bez zbytečných úchytů. Minimální použití ostrých tvarů a rohů. Trendem se stávají oválné tvary a zaoblené linie.

Samozřejmostí jsou vestavěné spotřebiče, které tak zabírají minimum místa navíc a jsou v harmonii s ostatním kuchyňským nábytkem.

Trend číslo 2 – nebojte se extravagantních barev

Nudí vás obyčejná a zašedlá kuchyně? Zkuste popustit uzdu fantazii a nechte hrát paletu barev. Vyberte si neobvyklý typ a barvu dlaždiček, nebo si rovnou pořiďte například zelená dvířka kuchyňské linky. Nebojte se experimentovat.

Současným hitem jsou bílá, čokoládově hnědá či textury dřeva. Chcete se ale odvázat více? Zkuste „in“ fialovou, zelenou či červenou. Vaše kuchyně bude působit elegantně a svěže.

Trend číslo 3 – poličky a zase poličky

Máte moderní a designově zajímavé nádobí? Vystavte ho! Místo zbytečných skříněk, které zakrývají vaše pánvičky a hrnce, pořiďte poličky. Vše krásně vynikne a bude působit útulně. Nutností je samozřejmě pořádek a systematické uspořádání, aby vše bylo příjemné na pohled.

Trend číslo 4 – kvalitní pracovní deska je nutnost

Rozhodně nezapomeňte na tuto důležitou součást kuchyně. Protože bývá velmi zatížená vlhkostí a celkovým užíváním, věnujte výběru desky patřičnou pozornost.

A co je současným hitem? Kámen! A to jak umělý, tak čistě přírodní. Taková pracovní plocha bude nejen vysoce odolná, ale bude vypadat luxusně. Dalšími oblíbenými a kvalitními materiály jsou sklo, granit či masivní dřevo.

Trend číslo 5 – trocha ekologie neuškodí

Chcete, aby vaše kuchyně byla kvalitní a svěže působící, ale není vám úplně lhostejné, jaký materiál je při jejím budování použit a jak byl opracován a jak moc zatěžuje životní prostředí? Poohlédněte se po alternativních materiálech a přístrojích.

Kupte si úspornou myčku nádobí nebo dlaždice s povrchem z vyplavených říčních kamenů.

Autor: Monika Tůmová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Aktuální trendy při výběru kuchyňských linek

Aktuální trendy při výběru kuchyňských linek

Při vytváření kuchyně a kuchyňské sestavy bychom se měli držet některých základních kritérií. Moderní trendy při vytváření kuchyně kladou důraz zejména na prostor, v němž se kuchyňská linka bude nacházet, na uspořádání kuchyňské ( rozmístění jednotlivých částí a jejich velikosti), dále pak na osvětl…

Porcelán: Spojení tradice s moderními trendy

Porcelán: Spojení tradice s moderními trendy

Porcelán je už řadu let součástí našich domácností minimálně v podobě talířů a hrnků. Ve spojení se současnými trendy a moderním designem může pak být nejen vhodným vybavením do kuchyně, ale i stylovým bytovým doplňkem. Co všechno si můžeme pořídit do kuchyně nebo do bytu?


Kuchyně snů: Výběr usnadní kuchyňský návrhář

Kuchyně snů: Výběr usnadní kuchyňský návrhář

Kuchyně je srdcem každého domu. Aby bylo možné v kuchyni připravovat dobré pokrmy, mělo by se nám v ní dobře pracovat. Už dávno jsou pryč doby, kdy byly k dostání dva tři druhy kuchyňských linek. Nabídka kuchyní je dnes více než široká. A nastává tak jiný problém – jak vybrat kuchyni snů?

Záclony vhodné do kuchyně

Záclony vhodné do kuchyně

Při výběru kuchyňské záclony do okna je třeba myslet nejen na estetické hledisko. Tato místnost je totiž vzhledem ke svému účelu dosti specifická, což krom jiného znamená, že ne všechny záclony se sem hodí.


Aktuální trendy v zahradě

Aktuální trendy v zahradě

Zahrada už dávno není jen místem, které by vám sloužilo k pěstování okrasných i užitkových rostlin, zeleniny a ovoce. Pakliže disponujete dostatečně prostornou zahradou, můžete z ní vytvořit oázu klidu, kde si budete moci odpočinout vždy, když se budete cítit unaveni. Zahrada také dobře poslouží ve …

Jak si poradit s ergonomií kuchyně? Stačí se řídit jednoduchými zásadami

Jak si poradit s ergonomií kuchyně? Stačí se řídit jednoduchými zásadami

Někdy je pohled na domácí hospodyně a příležitostné kuchaře doslova tragikomický. Neustále běhají od plotny k pracovní ploše linky, hledají potřebné pomůcky a ingredience. V případě, že jsou zde dokonce dvě osoby naráz, je situace o to horší. Je to d