Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Porcelán: Spojení tradice s moderními trendy

10. říjen 2010 - Rubrika: Domácnost - reaguj na článek

Porcelán je už řadu let součástí našich domácností minimálně v podobě talířů a hrnků. Ve spojení se současnými trendy a moderním designem může pak být nejen vhodným vybavením do kuchyně, ale i stylovým bytovým doplňkem. Co všechno si můžeme pořídit do kuchyně nebo do bytu?

Reklama

Porcelán: Kvalita přetrvávající staletí

Porcelán je kvalitní materiál prověřený časem. Byl vynalezen v 7. století v Číně a Evropané objevili jeho kouzlo díky Marcu Polovi kolem roku 1290, ale vyrábět ho začali mnohem později. Nejdříve bylo totiž nutné nalézt odpovídající kombinaci jednotlivých složek i jejich poměru. Úspěšně se to podařilo roku 1708 míšeňskému lékárníkovi Johannu Friedrichu Böttgerovi. Jeho zásluhou se porcelán, do té doby velmi cenný a drahý materiál, postupně rozšířil po celé Evropě a stal se cenově dostupným. Kvalitní značkový porcelán si tak dnes již můžeme pořídit za rozumnou cenu.

Design porcelánového servisu dotváří interiér

Podávání jídla a hodování si v současnosti bez porcelánu asi už ani neumíme představit. Součástí slavnostně prostřené tabule bývá tradičně luxusní porcelánový servis, avšak i pro běžné stolování si řada z nás chce pořídit krásné a kvalitní porcelánové nádobí. Jídlo by totiž mělo být nejen gastronomickým, ale také estetickým zážitkem. Základem pokrmu je samozřejmě talíř, který doplňuje celkový chuťový dojem z jídla.

Design talíře dává vyniknout vzhledu pokrmu a společně s prostřeným stolem podtrhuje používaný jídelní servis, jehož jednotlivé prvky (talíře, mísy, hrnky, šálky, podšálky, podnosy) jsou pečlivě zkombinovány, celkový styl interiéru. Porcelán je velmi funkční a univerzální, navíc se díky moderním technologiím může většina nádobí bez problémů umýt v myčce nebo používat v mikrovlnné troubě. Pokud se nám příliš nelíbí klasický bílý kulatý talíř, nevadí. Na výběr je široká paleta jiných (i atypických) tvarů, barev či dekorů, s jejichž pomocí si můžeme doladit jedinečný design naší kuchyně i bytu.

Bytové doplňky z porcelánu

Stále větší oblibě se v současné době těší tzv. solitéry. Jsou to jednotlivé porcelánové doplňky interiéru, jako například vázy, misky, džbány, hrnky nebo i svícny, korbely či pivní tácky. Bytové doplňky z porcelánu vypadají zajímavě, dají se různě kombinovat, snadno se udržují a dlouho slouží. Jsou k sehnání za příznivou cenu a můžeme si vybrat z rozmanitých designů podle svého vkusu.

Porcelán má zkrátka obrovské možnosti využití nejen jako součást kuchyně, ale i jako bytový doplněk. Ať už se rozhodneme pro nákup kuchyňského či bytového vybavení, vždy se však vyplatí investovat do kvalitního porcelánu, neboť se nám to vrátí v podobě jeho stále příjemného vzhledu a mnohaletého bezproblémového používání.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

TZ: Spojení ohně s vodou: Efektivní topné zařízení

TZ: Spojení ohně s vodou: Efektivní topné zařízení

Krb nemusí znamenat jen atraktivní pohled do plamenů a jednu či dvě vyhřáté místnosti. Topné zařízení Schiedel Kingfire Aqua S obsahuje integrovanou krbovou vložku s výměníkem a přípravu připojení na teplovodní topení. Díky tomu umí poskytnout víc ne

Barevné trendy se v roce 2012 ponoří do korálové červeně

Barevné trendy se v roce 2012 ponoří do korálové červeně

Specialisté značky Dulux, ve spojení s mezinárodní skupinou kreativních expertů z oblasti designu, architektury a módy, představili po důkladné analýze barevné trendy pro následující rok. Slavnostní odhalení Barvy roku 2012 a uvedení publikace Colour Futures 2012, zaměřené na trendy v barvách, probě…


Aktuální trendy při výběru kuchyňských linek

Aktuální trendy při výběru kuchyňských linek

Při vytváření kuchyně a kuchyňské sestavy bychom se měli držet některých základních kritérií. Moderní trendy při vytváření kuchyně kladou důraz zejména na prostor, v němž se kuchyňská linka bude nacházet, na uspořádání kuchyňské ( rozmístění jednotlivých částí a jejich velikosti), dále pak na osvětl…

Aktuální trendy v zahradě

Aktuální trendy v zahradě

Zahrada už dávno není jen místem, které by vám sloužilo k pěstování okrasných i užitkových rostlin, zeleniny a ovoce. Pakliže disponujete dostatečně prostornou zahradou, můžete z ní vytvořit oázu klidu, kde si budete moci odpočinout vždy, když se budete cítit unaveni. Zahrada také dobře poslouží ve …


Trendy kuchyně? Vládne jednoduchost a barevnost

Trendy kuchyně? Vládne jednoduchost a barevnost

V dnešní době se kuchyně stává multifunkčním prostorem. Často bývá propojen s jinou místností a stává se tak místem setkání, trávení příjemných rodinných chvil a třeba i místem, kde přijímáme a hostíme různé návštěvy.

Lednice a ledničky: Jaké jsou trendy a novinky?

Lednice a ledničky: Jaké jsou trendy a novinky?

Lednice patří k neodmyslitelným pomocníkům v současných domácnostech. Užívají se nepřetržitě, tím pádem se od nich vyžaduje vysoká funkčnost. Ledničky se dále vybírají podle velikosti a pozadu nezůstává ani design, který nejlépe zapadá do konkrétní místnosti, kde umístíte vaši ledničku.