Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Sušička potravin: Pro snadné konzervování ovoce i dalších druhů potravin

14. srpen 2013 - Rubrika: Kuchyně - Komentáře: 2

Sušené potraviny jsou oblíbeným pamlskem, který dokáže nahradit běžné cukrovinky ve chvíli, kdy večer usednete k televizi a máte chuť na něco dobrého. Zároveň mohou být také vhodnou přísadou do nejrůznějších druhů pokrmů, které doma vaříte.

Reklama

Sušit se dá ovoce, zelenina, ale i maso nebo bylinky. Zatímco ovoce se dá snadno sušit bez jakéhokoliv prostředku, pro většinu druhů potravin je potřeba mít doma k dispozici sušičku.

Sušičky potravin jsou dnes velmi dokonalé. Dokáží vysušit ovoce velmi rychle, nemusíte tak čekat třeba i několik dní, jako tomu je v případě, kdy si například sušíte jablka ( křížaly) na obyčejném plechu v suchém prostředí.

Každá sušička potravin funguje na stejném principu. Z ovoce, zeleniny nebo masa odstraní vlhkost. Vysušené potraviny pak neobsahují žádné kvasinky a bakterie. Dehydratace způsobí, že se potravina zbaví vody a vlhkosti, ovšem ponechá si svoji chuť a příjemnou vůni.

Na co dá se použít sušička potravin?

Do sušičky lze vložit prakticky jakoukoliv potravinu, která běžně obsahuje vlhkost. Nejčastěji ji využijete na sušení ovoce. Dále zde vesele můžete sušit vybrané druhy zeleniny, bylinek, různých semínek. Výbornou delikatesou je také sušené maso, které oceníte, pokud vyrážíte někam do přírody na cesty.

Je sušení potravin složité?

Pokud použijte moderní sušičku potravin, nebudete mít prakticky žádnou práci. Stačí potravinu nakrájet tak, aby z ní mohla odcházet vlhkost a zároveň se také vešla do sušičky. Provozní náklady jsou u sušičky naprosto minimální, přístroje mají minimální spotřebu energií. O spotřebě energií se dozvíte více také zde.

Při sušení jednoduše nastavíte časovač. Po uplynutí potřebné doby se sušička automaticky vypne. Na trhu jsou dnes už také sušičky, které mají přednastavené systémy pro jednotlivé druhy potravin. Pak už jen stačí navolit správný program a sušička se o vše ostatní postará sama, nemusíte si hlídat ani dobu sušení.

Sušičky ovoce a dalších potravin jsou velmi praktickým doplňkem do kuchyně, který ocení každá hospodyňka.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Radka

pondělí, 6. květen 2019
05:07

My máme tuto sušičku na ovoce https://www.expert.cz/ecg-so-570/ a jsme s ní spokojení. Je to super věc, jak uchovávat potraviny. Sušíme v ní hlavně houby. Manžel chodí na podzim pořád na houby, tak některé mrazíme a některé sušíme. Pak nám byt krásně voní po houbách.


Napsal: Radka [Odpovědět]

Pekoušek

čtvrtek, 30. září 2021
23:50

Já si tedy všechny ty své oblíbené trvanlivé potraviny pořizuji na této stránce zde -https://www.potravinyarax.cz/trvanlive-potraviny/ , takže jestli ještě někdo sháníte nějaké kvalitní potraviny, určitě se mrkněte na tuto stránku zde, protože to dle mého za to na sto procent stojí ! Mějte se krásně a skládejte třeba i ty básně.


Napsal: Pekoušek [Odpovědět]


Čtěte také...

Udělejte si pořádek v lednici: čištění lednice, uspořádání potravin

Udělejte si pořádek v lednici: čištění lednice, uspořádání potravin

Ještě poměrně nedávno se chladničky a mrazáky pravidelně odmrazovaly, takže jsme se k očistě lednice jednou za čas zkrátka museli odhodlat. Jenomže přišla doba spotřebičů, které jsou samoodmrazovací a pravidelný úklid lednice někdy skutečně zanedbáváme…

Vaření v parním hrnci

Vaření v parním hrnci

Zdravá kuchyně je stále častějším tématem. Lidé, kteří chtějí žít zdravě, hledají různé způsoby, jak si ve své kuchyni připravit chutné pokrmy, které je zasytí a dodají jim potřebné látky a vitamíny. Velmi dobrým způsobem úpravy potravin je vaření v parních hrncích.


Používáme v kuchyni keramické nože

Používáme v kuchyni keramické nože

Vzhledem k oblibě televizních pořadů o věření, které dnes na obrazovkách běží prakticky každý den, si troufáme tvrdit, že Češi mají domácí vaření opravdu rádi. Pro to, abychom si ale naše oblíbené pokrmy mohli připravit snadno a rychle, je potřeba mít k dispozici také pořádné náčiní. Nehleďme nyní n…

S nákupem nové chladničky neotálejte: oceníte praktické funkce a ušetříte za provoz

S nákupem nové chladničky neotálejte: oceníte praktické funkce a ušetříte za provoz

Tisková zpráva - Nové moderní chladničky Indesit a Hotpoint přinášejí promyšlené funkce, o kterých se majitelům starých spotřebičů ani nezdálo. Jejich provoz je navíc tichý a maximálně úsporný, takže zásadně šetří objem spotřebované energie v domácnosti. Novinkou právě vstupující na český trh je řa…


TZ: Jak na biozeleninu z vlastní zahrádky

TZ: Jak na biozeleninu z vlastní zahrádky

S jarem se pomalu blíží čas, kdy by zahrádkáři měli zasadit své záhony. Volbou, která potěší i vaše blízké, může být vypěstování biozeleniny a bioovoce. Nejenom lidé se zájmem o zdravý životní styl, ale všichni, kteří si rádi pochutnají na opravdu kvalitních potravinách, jistě ocení bioplodiny z vla…

Lednice a ledničky: Jaké jsou trendy a novinky?

Lednice a ledničky: Jaké jsou trendy a novinky?

Lednice patří k neodmyslitelným pomocníkům v současných domácnostech. Užívají se nepřetržitě, tím pádem se od nich vyžaduje vysoká funkčnost. Ledničky se dále vybírají podle velikosti a pozadu nezůstává ani design, který nejlépe zapadá do konkrétní místnosti, kde umístíte vaši ledničku.