Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

S nákupem nové chladničky neotálejte: oceníte praktické funkce a ušetříte za provoz

16. červen 2011 - Rubrika: Kuchyně - reaguj na článek

Nové moderní chladničky Indesit a Hotpoint přinášejí promyšlené funkce, o kterých se majitelům starých spotřebičů ani nezdálo. Jejich provoz je navíc tichý a maximálně úsporný, takže zásadně šetří objem spotřebované energie v domácnosti.

Reklama

Novinkou právě vstupující na český trh je řada Icon značky Indesit a série Evolution značky Hotpoint, které jdou v technologiích ještě o krok dál. Neváhejte a pořiďte si svou vysněnou chladničku ještě dnes. Letos v létě přichází Indesit a Hotpoint s atraktivní nabídkou: při zakoupení vybraných modelů získají zákazníci zdarma plnou pětiletou záruku.

Ekologický provoz

Nové ekologické funkce umožňují moderním lednicím neustále kontrolovat teplotu uvnitř i vně spotřebiče a efektivně regulovat svůj výkon, což výrazně minimalizuje jejich spotřebu. Chladničky Hotpoint Evolution nabízejí svým uživatelům energetickou třídu A++ a řada Indesit Icon třídu A+. Oproti lednicím starým deset a více let mají pouze třetinovou spotřebu energie!

Nové typy lednic jsou také velmi tiché. Lednice Hotpoint Evolution i Indesit Icon nyní přichází s elektronicky ovládaným kompresorem i ventilátorem, takže je vůbec neslyšíte.

Pokud si pořídíte novou lednici, odpadne vám také nezáživné odmrazování, které je nutné, zejména pokud dvířka lednice špatně těsní.

Záruka čerstvosti potravin

Díky efektivnímu systému proudění vzduchu nabízejí chladničky Hotpoint a Indesit až dvakrát delší skladovatelnost a čerstvost potravin. Nemusíte si dělat starosti s tím, kam v lednici jídlo uložíte, protože teplota je všude stejná. Molekuly kyslíku vháněné dovnitř speciálním systémem zabraňují šíření pachů a bakterií a ionty stříbra na vnitřních stěnách lednice působí proti bakteriím i plísním.

Optimální teplota

Funkce rychlého chlazení Super cool a Super freeze jsou u chladniček Hotpoint a Indesit již samozřejmostí. Zabraňují zvýšení teploty v chladničce či mrazničce, když se vrátíte domů z nákupu a vložíte do ní větší množství potravin s vyšší teplotou. Díky této funkci si také nemusíte dělat starosti, pokud potřebujete lednici vícekrát otvírat a zavírat.

Teplota se po aktivaci funkce automaticky sníží a sama se vypne v momentě, kdy se teplota potravin i vnitřku lednice dostane na optimální hladinu. Využít ji můžete také pro rychlou přípravu ledu do nápojů. U chladniček Hotpoint Evolution a Indesit Icon se podařilo tyto funkce ještě vylepšit a zkrátit čas pro nastolení optimální teploty o 40 %.

Promyšlený design

Velmi propracované jsou vnitřní úložné prostory s množstvím poliček a speciálních přihrádek. Některé lednice jsou vybaveny zásobníkem na vodu s filtrem, stojánkem na víno nebo výrobníkem ledu. Speciální uzavřená polička je určená na uchovávání citlivých potravin jako maso nebo ryby.

Vnější displej poskytuje přehled o funkcích a snadné ovládání. Lednice Hotpoint Evolution a Indesit Icon jsou k dostání v několika barvách: kromě klasické bílé se nabízí také stříbrná a nerez u Hotpoint Evolution také černá.

Indesit Company

Indesit Company je druhým největším výrobcem bílé techniky v Evropě a působí ve 24 zemích po celém světě. Každý rok prodá na 15 milionů kusů domácích elektrospotřebičů. V portfoliu společnosti jsou domácí spotřebiče značek Hotpoint-Ariston, Indesit a Scholtés. Společnost má 16 výrobních závodů v Itálii, Polsku, Velké Británii, Rusku a Turecku. Zaměstnává více než 16 tisíc zaměstnanců a v roce 2009 dosáhla obratu 2,6 miliardy EUR. Od roku 1987 je zapsána na Milánské burze.

Autor: Jan Potůček

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Myslete již nyní na zimu: vyměňte okna a ušetříte!

Myslete již nyní na zimu: vyměňte okna a ušetříte!

Léto je v plném proudu, a však již nyní je ten správný čas připravit své domy a byty na zimu tak, abychom nemuseli platit horentní sumy za vytápění. Finanční prostředky za energie lze ušetřit například výměnou oken. Jak ji realizovat levně a kvalitně, poradí Hornbach.

Zateplením ušetříte peníze na vytápění

Zateplením ušetříte peníze na vytápění

Evropská unie již za osm let nepovolí stavbu jiných domů než těch, které budou mít téměř nulovou spotřebu energie. A jsou to právě ceny energií, které každoročně znamenají velké položky v rozpočtu domácnosti. Nová směrnice EU tímto nabízí řešení pro rodinné rozpočty. V současné době je pro stávající…


Přesklení oken: Ušetříte tisíce korun za vytápění

Přesklení oken: Ušetříte tisíce korun za vytápění

Okna jsou kritickou součástí každého domu. Jde totiž o místo, kterým uniká největší množství tepla – tedy i peněz. Abyste ušetřili, nemusíte hned vyměňovat celá okna. Velká část energie se totiž ztrácí přes skla oken. Proto je velmi účinné jejich přesklení!

Zahradní domky: Praktické stavby, které zakoupíte online

Zahradní domky: Praktické stavby, které zakoupíte online

Kam s tím vším zahradním náčiním, jak je kolečko, hrábě nebo motyčka? Není hezké, když se vám jen tak povalují někdy v koutě zahrady. Schovat je můžete do zahradního domku na nářadí. A sebe před deštěm zase do zahradní chatky.


Praktické bytové doplňky a vkusný nábytek, který rozzáří vaši domácnost

Praktické bytové doplňky a vkusný nábytek, který rozzáří vaši domácnost

Aby se z vaší domácnosti stalo útulné místo, je potřeba ji náležitě vybavit. A to nejen vkusným a stylovým nábytkem, ale také různými drobnými či většími doplňky a dekoracemi, které místnostem dodají tu pravou atmosféru. Celou řadu potřeb do domácnos

Kupujete nový byt? Bratislava se rychle rozrůstá o nové rezidence

Kupujete nový byt? Bratislava se rychle rozrůstá o nové rezidence

Přemýšlíte o koupi nového bytu? Děláte správně! Investice do nemovitostí se v současné době vyplatí. V nabídce se teď objevují i lukrativní novostavby v Bratislavě. Podívejte se na ně spolu s námi!